Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το δεδομένο των πολύ μικρών χώρων στα μικρά SUV που μειώνεται από τις δεξαμένες του CNG, μάλλον θα έχει νόημα αν κυκλοφορήσει σε φυσικό άεριο κάτι σε παραπάνω κατηγορία SUV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

τοτε ξαναγραψε την προταση σου γιατι δεν καταλαβαινω τι λες.

Μια χαρά βγαίνει νόημα από την πρόταση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μια χαρά βγαίνει νόημα από την πρόταση μου.

Αν κάποιον ρον ενδιαφέρει ο χώρος αποσκευών (σχεδόν όλους δηλαδή) δεν το βρίσκω παράλογο να πάει να δει ένα άλλο μοντέλο για να έχει μια πραγματική εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Αν κάποιον ρον ενδιαφέρει ο χώρος αποσκευών (σχεδόν όλους δηλαδή) δεν το βρίσκω παράλογο να πάει να δει ένα άλλο μοντέλο για να έχει μια πραγματική εικόνα.

Εγώ πάλι βρίσκω παράλογο να νομίζει κάποιος ότι θα έχει πραγματική εικόνα για το πως θα είναι το πορτ μπαγκάζ ενός συγκεκριμένου μοντέλου βλέποντας το πορτ μπαγκάζ ενός άλλου μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι βρίσκω παράλογο να νομίζει κάποιος ότι θα έχει πραγματική εικόνα για το πως θα είναι το πορτ μπαγκάζ ενός συγκεκριμένου μοντέλου βλέποντας το πορτ μπαγκάζ ενός άλλου μοντέλου.

Νομίζω παίρνεις μια ιδέα τι σημαίνει χ λίτρα. Ακόμα και από φωτογραφίες ή βίντεο μπορείς να πάρεις μια ιδέα σε σχέση με το πορτμπαγκάζ του συμβατικού μοντέλου.

Δεν ξέρω το βλέπω καλύτερο από το να μη κάνεις τίποτα και απλά να το δεις όταν φτάσει και να διαπιστώσεις ότι δε σου φτάνει ο χώρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Νομίζω παίρνεις μια ιδέα τι σημαίνει χ λίτρα. Ακόμα και από φωτογραφίες ή βίντεο μπορείς να πάρεις μια ιδέα σε σχέση με το πορτμπαγκάζ του συμβατικού μοντέλου.

Δεν ξέρω το βλέπω καλύτερο από το να μη κάνεις τίποτα και απλά να το δεις όταν φτάσει και να διαπιστώσεις ότι δε σου φτάνει ο χώρος...

Βλέποντας ένα άλλο με παρόμοια χωρητικότητα σίγουρα παίρνεις μια ιδέα τι σημαίνει χ λίτρα, δεν διαφωνώ, αλλά μέχρι εκεί.

Μια ιδέα την παίρνεις, πραγματική εικόνα όμως με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Βλέποντας ένα άλλο με παρόμοια χωρητικότητα σίγουρα παίρνεις μια ιδέα τι σημαίνει χ λίτρα, δεν διαφωνώ, αλλά μέχρι εκεί.

Μια ιδέα την παίρνεις, πραγματική εικόνα όμως με τίποτα.

συγκρινοντας την φαντασια με το να δεις ενος αλλου μοντελο νομιζω οτι η 2η επιλογη ειναι σαφος καλυτερη και αυτο εξεφρασα, γιατι σε ενοχλησε τοσο πολυ δεν μπορω να το καταλαβω...ξαναλω, στο κατω κατω της γραφης αμαξι παιρνεις οχι κουπα καφε και δεν ξερεις ποσος καφες χωραει μεσα.Ουτε εχουν φτασει σε τετοιο επιπεδο τα πορτ μπαγκαζ που εχουν διαφορετικα σχηματα και μπορεις να μπερδευτεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν Αναμονή για αλλαγή αυτοκινήτου από Αρχές του 2020 αντι 2019 φθινοπωρο που υπολόγιζα μιας και  ο καινούργιος κινητήρας της VW Golf με φυσικο αεριο πηγε λίγο πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2019 στις 10:44 ΠΜ, dream21 είπε

Εν Αναμονή για αλλαγή αυτοκινήτου από Αρχές του 2020 αντι 2019 φθινοπωρο που υπολόγιζα μιας και  ο καινούργιος κινητήρας της VW Golf με φυσικο αεριο πηγε λίγο πίσω. 

Τι καλυτερο θα εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ParhsG είπε

Τι καλυτερο θα εχει;

Ο κυβισμός του είναι στα 1500 κυβικά 130 Άλογα  4κυλινδρο Αλλά πρόσθεσαν και 3 μπουκάλα για φυσικό αέριο φτανοντας τα 17,8 κιλά σε φυσικό αέριο αυξάνοντας το range σε 450 χιλιόμετρα αλλά μειώθηκε το ρεζερβουάρ βενζίνης στα 9 λίτρα με range 200 χιλιόμετρα..
Χοντρικα με 0.81 το κιλό ΦΑ και 1.61 η αμόλυβδη  μια χαρά θα είναι για 650 χιλιόμετρα 

14.60€ για 450 χιλιόμετρα με ΦΑ και 14,49€ για 200 χιλιόμετρα με Βενζίνη σύνολο 29.10€

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ο κυβισμός του είναι στα 1500 κυβικά 130 Άλογα  4κυλινδρο Αλλά πρόσθεσαν και 3 μπουκάλα για φυσικό αέριο φτανοντας τα 17,8 κιλά σε φυσικό αέριο αυξάνοντας το range σε 450 χιλιόμετρα αλλά μειώθηκε το ρεζερβουάρ βενζίνης στα 9 λίτρα με range 200 χιλιόμετρα..
Χοντρικα με 0.81 το κιλό ΦΑ και 1.61 η αμόλυβδη  μια χαρά θα είναι για 650 χιλιόμετρα 

14.60€ για 450 χιλιόμετρα με ΦΑ και 14,49€ για 200 χιλιόμετρα με Βενζίνη σύνολο 29.10€

Και εγώ το σκέφτομαι αλλα θα αργήσει λογικά. Κατανάλωση ομως δε θα ειναι μεγαλύτερη; Λογικά κατι τετοιο ισως εχει πανω απο 20κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ParhsG είπε

Και εγώ το σκέφτομαι αλλα θα αργήσει λογικά. Κατανάλωση ομως δε θα ειναι μεγαλύτερη; Λογικά κατι τετοιο ισως εχει πανω απο 20κ

Σιγουρα πάνω από 20k, εκεί κοντά είναι το Polo τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...