Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τι λες τώρα.Αντίγραφο με το δικό μου.:lol: Και ο υπολογιστής στην ίδια θέση.Μήπως με αντιγράφεις;;;;;;.Από το Leroy  το πήρα αλλά έκανα μόνος την τοποθέτηση και ευτυχώς δεν έχω τα δικά σου αποτελέσματα.Πολλοί μαστόροι μόνο το όνομα έχουν.:P

Παιδιά μάρμαρο πιθανώς έχει όπως και το δικό μου που το έβαλα o ίδιος με ελάχιστη κλίση προς τα έξω φυσικά αλλά δεν φαίνεται διότι υπάρχει το γύρω - γύρω περβάζι.

Λοιπόν δύο είναι τα ενδεχόμενα.Πρώτο σου έβαλε το μάρμαρο με κλίση προς τα μέσα και έτσι φέρνει τα νερά μέσα.Προσωπική άποψη μακάρι με τις σιλικόνες να το λύσεις αλλά δύσκολο.

Για το δεύτερο τώρα δες τα νερά σου τα φέρνει κάτω από το περβάζι ή στο σημείο που κλείνει το παραθυρόφυλλο και εφάπτετε με το κάσωμα;;;;;

Μην περιμένεις βροχή.Κάνε τεστ. :DΠάρε ένα λάστιχο πες σε κάποιον να ρίχνει απέξω και κάτσε μέσα να βλέπεις.Εάν έρχεται από κάτω από το παραθυρόφυλλο και όχι κάτω από το περβάζι ενδεχομένως ο "μάστορας" δεν έχει κάνει τρύπα στο κάσωμα (αποχέτευση το λένε) να φεύγουν τα νερά έξω όπως στη δεύτερη φωτογραφία που φαίνεται μία τρυπούλα στη γωνία κάτω δεξιά.

Μου το είχε κάνει και μένα ένας μαλακο-μάστορας στο εξοχικό (για αυτό μου την έδωσε και πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανένα) μου έφερνε τα νερά μέσα και έσπασαν τα νεύρα μου μέχρι να το βρώ.

IMG_2353-horz.jpg

Έχει μία παρόμοια περίπτωση η πεθερά μου με μία βρύση στο νιπτήρα του μπάνιου που δεν δουλεύει και έλεγα πως μπορεί να ξεβιδωθεί για να αλλάξει.👍👍

Αν μου πεις οτι εχεις και κουκετα στο δωματιο, θα ανησυχήσω 😛

Ειπα στη γυναικα να μου στειλει εξτρα φωτος μιας που εγω ειμαι εκτος χωρου.

Τρυπα (τρυπες) υπαρχουν απο οσο βλεπω. 

Τα νεροτεστ θα γινουν τελος του μηνα, οταν παω ξανα. 

 

 

IMG_20190316_122019 (1).jpg

IMG_20190316_122132 (1).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ρε συ κρεβατοκάμαρα είναι αλλά άδεια γιατί το παιδί λείπει οπότε την εκμεταλεύομαι εγώ.

Αποχέτευση έχει άρα κατά πως φαίνεται η ζημιά γίνεται από την κάτω πλευρά.Κακοβαλμένη σιλικόνη βλέπω με πολλά κενά.Με το σταγονόμετρο την έβαζε.Ξήλωσε όλη την παλιά και βάλε καινούργια.Θα έλεγα πάρε και ένα αλφάδι και δες το μάρμαρο από την έξω πλευρά.

Έχει έστω και ελάχιστη κλίση προς τα έξω;;;;Αν δεν έχεις αλφάδι  ρίξε λίγο νερό να δεις στραγγίζει προς τα έξω ή πάει στο παράθυρο;;;;; Αν δεν έχει κλίση ότι και να κάνεις η ζημιά θα γίνεται.Πρέπει να βρεις λύση να στραγγίζουν τα νερά προς τα έξω και να μην μαζεύονται στο παράθυρο. Αν μου πεις ότι το μάρμαρο δεν έχει κλίση προς τα έξω ο μάστορας που το έβαλε θέλει σκότωμα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εσύ πήρες σωληνωτό για τα δύο παξιμάδια που κρατάνε τη μπαταρία στο νιπτήρα.Αυτά όντως με σωληνωτό σφίγγουν ή ξεσφίγγουν. Ο φίλος μιλάει για παλαιού τύπου βρύση που σφίγγει διαφορετικά στο νιπτήρα.

Όχι, δεν είναι τόσο παλιά. Σαν αυτό που παραθέτετε είναι τα παξιμάδια της βρύσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2019 στις 1:20 ΠΜ, qwertyuiop2 είπε

Θέλω να αλλάξω βρύση δίποδη από νιπτήρα κλασικό σεβεντίλα. Τα μπουλόνια είναι κλασικά χωμένα πίσω - πίσω και πάνω - πάνω, με αποτέλεσμα ο κάβουρας που ειχα πάρει για να αλλάξω τη μπαταρία να μη φτάνει καν ως εκεί πίσω και πάνω, μαγκώνει.

Ποιο κλειδί θα μου λύσει τα χέρια, έχω μπερδευτεί με όλες αυτές ( και ακριβές ) επιλογές στο σκρουτζ. 😐

Καλημέρα. Αυτό είναι το κλειδί που χρειάζεσαι. 

https://www.skroutz.gr/s/12356412/Benman-Κλειδί-Νιπτήρα-70052.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λυστε μου μια απορία βρε μαστορια.

Έχω κάτι τζάμια για επιτοίχια rack στην εταιρία τα οποία είναι παλιά και δεν ταιριάζουν στα νέα που φέρνουμε. 

Όλα αυτά είναι ψημένα . Ξέρετε αν τα πάω σε ένα μάστορα αν μπορεί να τα κόψει με κάποιο τρόπο  στις διαστάσεις που θέλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

Αν ειναι μεγαλύτερα στα κόβουν. Λογικα δεν θα παρουν και τπτ ιδιαίτερο απο ευρωπουλακια.

Ναι και εγώ δεν νομίζω να κοστίσει πάνω από 4-5 το κόψιμο. Εδώ με το υλικό μαζί έχω δώσει 15. Είναι μεγαλύτερα σίγουρα κάποια. Κάποια είναι μικρότερα οπότε η θα τα πετάξουμε η θα τα δώσουμε. Πχ έχουμε τζάμια για καμπίνες 6U όπου αυτή την στιγμή είναι άχρηστα μιας οι μικρότερες που έχουμε τώρα ειναι 7U... Θα δω τι θα μαζευτεί και αν υπάρχει κανένας ενδιαφερόμενος τα δίνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

Εχω ενα θεμα στο σπιτι το οποιο με εχει τρελανει κυριολεκτικα.
Απο καποιο σημειο μπαινει νερο οταν βρεχει και μου το πεταει μεσα στο γκαραζ.
Το λογικο ειναι να πας ακριβως απο πανω σε ολη τη επαφη τοιχου-εδαφους και να μονωσεις παντου οπως και εγινε.
Το περιεργο ειναι το εξης. Οταν φυσαει δυνατα με βροχη το νερο εισερχεται μεσα στην καπνοδοχο απο καποιο σημειο (δεν εχω ιδεα που) και το πεταει μεσα στο τζακι και στο γκαραζ.
Οταν ομως βρεχει καθετα (χωρις αερα δηλαδη), το νερο μπανει μεσα στο γκαραζ μονο και οχι στο τζακι.
Με αυτα λοιπον στο μυαλο, αλλαξα την περασμενη εβδομαδα τα καπελα της καμιναδας που ειχαμε και εβαλα περιστρεφομενα αιολικα.
Αναμενοντας λοιπον την επομενη βροχη, ειδα οτι μπηκε παλι νερο στο τζακι και στο γκαραζ (φυσουσε οπως αντιλαμβανεστε).
Λεω καπελα γιατι υπαρχουν 2 καμιναδες (2 ξεχωριστα τζάκια).
Στο δευτερο τζακι οπως και να βρεξει δεν μπανει νερο απο πουθενα.
Αρα κατεληξα οτι δεν μπανει απο την καμιναδα.
Αυτο λοιπον το Σαββατοκυριακο, με την ευκαιρια του καλου καιρου ξεκινησα να ριχνω σε διαφορετικα σημεια καθε φορα, νερο με το λαστιχο για να δω αν θα το πεταξει στο γκαραζ.
Δυστυχως ή ευτυχως δεν περασε απο πουθενα νερο.
Εριξα την επομενη μερα νερο σε ολες τις υδροροες μην τυχως περασει απο εκει αλλα και παλι πουθενα.
Μιλωντας με τον πατερα μου σημερα, εριξε την ιδεα να ανοιξουμε απο κατω την καπνοδοχο (μιας και ενα κομματι της περναει γυμνο απο το γκαραζ) και να δουμε απο ποιο σημειο ερχεται το νερο.  Αλλα ακομα και να το δουμε το σημειο που καταληγει δεν θα μπορεσουμε να καταλαβουμε απο που ερχεται.
Οπως καταλαβαινετε ειναι πολυπλοκο το θεμα και δεν εχω ιδεα πως να το λυσω.
Υπαρχει καποιος ειδικος που θα μπορουσα να απευθυνθω ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, puelito είπε

Καλησπερα σε ολους,

Εχω ενα θεμα στο σπιτι το οποιο με εχει τρελανει κυριολεκτικα.
Απο καποιο σημειο μπαινει νερο οταν βρεχει και μου το πεταει μεσα στο γκαραζ.
Το λογικο ειναι να πας ακριβως απο πανω σε ολη τη επαφη τοιχου-εδαφους και να μονωσεις παντου οπως και εγινε.
Το περιεργο ειναι το εξης. Οταν φυσαει δυνατα με βροχη το νερο εισερχεται μεσα στην καπνοδοχο απο καποιο σημειο (δεν εχω ιδεα που) και το πεταει μεσα στο τζακι και στο γκαραζ.
Οταν ομως βρεχει καθετα (χωρις αερα δηλαδη), το νερο μπανει μεσα στο γκαραζ μονο και οχι στο τζακι.
Με αυτα λοιπον στο μυαλο, αλλαξα την περασμενη εβδομαδα τα καπελα της καμιναδας που ειχαμε και εβαλα περιστρεφομενα αιολικα.
Αναμενοντας λοιπον την επομενη βροχη, ειδα οτι μπηκε παλι νερο στο τζακι και στο γκαραζ (φυσουσε οπως αντιλαμβανεστε).
Λεω καπελα γιατι υπαρχουν 2 καμιναδες (2 ξεχωριστα τζάκια).
Στο δευτερο τζακι οπως και να βρεξει δεν μπανει νερο απο πουθενα.
Αρα κατεληξα οτι δεν μπανει απο την καμιναδα.
Αυτο λοιπον το Σαββατοκυριακο, με την ευκαιρια του καλου καιρου ξεκινησα να ριχνω σε διαφορετικα σημεια καθε φορα, νερο με το λαστιχο για να δω αν θα το πεταξει στο γκαραζ.
Δυστυχως ή ευτυχως δεν περασε απο πουθενα νερο.
Εριξα την επομενη μερα νερο σε ολες τις υδροροες μην τυχως περασει απο εκει αλλα και παλι πουθενα.
Μιλωντας με τον πατερα μου σημερα, εριξε την ιδεα να ανοιξουμε απο κατω την καπνοδοχο (μιας και ενα κομματι της περναει γυμνο απο το γκαραζ) και να δουμε απο ποιο σημειο ερχεται το νερο.  Αλλα ακομα και να το δουμε το σημειο που καταληγει δεν θα μπορεσουμε να καταλαβουμε απο που ερχεται.
Οπως καταλαβαινετε ειναι πολυπλοκο το θεμα και δεν εχω ιδεα πως να το λυσω.
Υπαρχει καποιος ειδικος που θα μπορουσα να απευθυνθω ?

Ευχαριστω

Καλό θα ήταν να έβαζες και κάποιες εικόνες για να καταλάβει κάποιος ορισμένα γενικά προβλήματα.

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με καμινάδα στο εξοχικό και προσπαθούσα και εγώ να βρω λύση στην κορυφή της αλλάζοντας καπέλα και άλλα κόλπα.Τελικά μια μέρα ύστερα από τυχαίο έλεγχο είδα μία πολύ πολύ  μικρή ρωγμή στο σοβά στη βάση της.Μη πιστεύοντας ότι είναι από εκεί, πήρα ένα στεγανωτικό επαλειφόμενο    (πάρε και duro stik αν δεν σου αρέσει) του λίτρου 5--6 ευρώ κάνει που πάντα υπάρχει στο εξοχικό  πέρασα την καμινάδα δύο χέρια και ώ του θαύματος δεν ξαναπέρασε νερό.Τελικά το πρόβλημα ήταν η ρωγμή.Όταν έβρεχε και φυσούσε αέρας το έσπρωχνε στη ρωγμή και περνούσε από εκεί.Παρόμοιο είχε και ο κουνιάδος μου εδώ στην Αθήνα του το είπα εφάρμοσε την ίδια τεχνική και τελικά το έλυσε και αυτός.

Για καλύτερη μόνωση αν τυχόν υπάρχει ρωγμή και να μην ξαναανοίξει λόγω ζέστης κρύου αν ανάβεις και συχνά το τζάκι πάρε και μία τέτοια ταινία   πέρνα τη πρώτα και βάψε μετά δύο χέρια από πάνω ή και τρία ακόμη.Τη χρησιμοποιώ στο εξοχικό αρκετές φορές να καλύψω κακοτεχνίες "μαστόρων" και κάνει θαύματα σε ρωγμές που τις έκλεινα με στεγανωτικό και τον επόμενο χρόνο άνοιγαν.

Edit. Σε δύσκολες περιπτώσεις όπως η δική σου βάζουμε και εικόνες γιατί η φαντασία μας πολλές φορές οργιάζει.:P:lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2019 στις 12:05 ΜΜ, puelito είπε

Καλησπερα σε ολους,

Εχω ενα θεμα στο σπιτι το οποιο με εχει τρελανει κυριολεκτικα.
Απο καποιο σημειο μπαινει νερο οταν βρεχει και μου το πεταει μεσα στο γκαραζ.
Το λογικο ειναι να πας ακριβως απο πανω σε ολη τη επαφη τοιχου-εδαφους και να μονωσεις παντου οπως και εγινε.
Το περιεργο ειναι το εξης. Οταν φυσαει δυνατα με βροχη το νερο εισερχεται μεσα στην καπνοδοχο απο καποιο σημειο (δεν εχω ιδεα που) και το πεταει μεσα στο τζακι και στο γκαραζ.
Οταν ομως βρεχει καθετα (χωρις αερα δηλαδη), το νερο μπανει μεσα στο γκαραζ μονο και οχι στο τζακι.
Με αυτα λοιπον στο μυαλο, αλλαξα την περασμενη εβδομαδα τα καπελα της καμιναδας που ειχαμε και εβαλα περιστρεφομενα αιολικα.
Αναμενοντας λοιπον την επομενη βροχη, ειδα οτι μπηκε παλι νερο στο τζακι και στο γκαραζ (φυσουσε οπως αντιλαμβανεστε).
Λεω καπελα γιατι υπαρχουν 2 καμιναδες (2 ξεχωριστα τζάκια).
Στο δευτερο τζακι οπως και να βρεξει δεν μπανει νερο απο πουθενα.
Αρα κατεληξα οτι δεν μπανει απο την καμιναδα.
Αυτο λοιπον το Σαββατοκυριακο, με την ευκαιρια του καλου καιρου ξεκινησα να ριχνω σε διαφορετικα σημεια καθε φορα, νερο με το λαστιχο για να δω αν θα το πεταξει στο γκαραζ.
Δυστυχως ή ευτυχως δεν περασε απο πουθενα νερο.
Εριξα την επομενη μερα νερο σε ολες τις υδροροες μην τυχως περασει απο εκει αλλα και παλι πουθενα.
Μιλωντας με τον πατερα μου σημερα, εριξε την ιδεα να ανοιξουμε απο κατω την καπνοδοχο (μιας και ενα κομματι της περναει γυμνο απο το γκαραζ) και να δουμε απο ποιο σημειο ερχεται το νερο.  Αλλα ακομα και να το δουμε το σημειο που καταληγει δεν θα μπορεσουμε να καταλαβουμε απο που ερχεται.
Οπως καταλαβαινετε ειναι πολυπλοκο το θεμα και δεν εχω ιδεα πως να το λυσω.
Υπαρχει καποιος ειδικος που θα μπορουσα να απευθυνθω ?

Ευχαριστω

Οι καμινάδες σου από τι είναι φτιαγμένες?
(χτιστά τετράγωνα καμιναδάκια, ελενίτ, μεταλλικές κτλ)

Η απόληξή τους είναι σε ταράτσα ή σε στέγη?

Όπως το περιγράφεις ακούγεται σα να παίρνει νερό το εξωτερικό τους μέρος και το πάει μέχρι κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎19‎/‎3‎/‎2019 στις 5:27 ΠΜ, papoys1 είπε

Καλό θα ήταν να έβαζες και κάποιες εικόνες για να καταλάβει κάποιος ορισμένα γενικά προβλήματα.

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με καμινάδα στο εξοχικό και προσπαθούσα και εγώ να βρω λύση στην κορυφή της αλλάζοντας καπέλα και άλλα κόλπα.Τελικά μια μέρα ύστερα από τυχαίο έλεγχο είδα μία πολύ πολύ  μικρή ρωγμή στο σοβά στη βάση της.Μη πιστεύοντας ότι είναι από εκεί, πήρα ένα στεγανωτικό επαλειφόμενο    (πάρε και duro stik αν δεν σου αρέσει) του λίτρου 5--6 ευρώ κάνει που πάντα υπάρχει στο εξοχικό  πέρασα την καμινάδα δύο χέρια και ώ του θαύματος δεν ξαναπέρασε νερό.Τελικά το πρόβλημα ήταν η ρωγμή.Όταν έβρεχε και φυσούσε αέρας το έσπρωχνε στη ρωγμή και περνούσε από εκεί.Παρόμοιο είχε και ο κουνιάδος μου εδώ στην Αθήνα του το είπα εφάρμοσε την ίδια τεχνική και τελικά το έλυσε και αυτός.

Για καλύτερη μόνωση αν τυχόν υπάρχει ρωγμή και να μην ξαναανοίξει λόγω ζέστης κρύου αν ανάβεις και συχνά το τζάκι πάρε και μία τέτοια ταινία   πέρνα τη πρώτα και βάψε μετά δύο χέρια από πάνω ή και τρία ακόμη.Τη χρησιμοποιώ στο εξοχικό αρκετές φορές να καλύψω κακοτεχνίες "μαστόρων" και κάνει θαύματα σε ρωγμές που τις έκλεινα με στεγανωτικό και τον επόμενο χρόνο άνοιγαν.

Edit. Σε δύσκολες περιπτώσεις όπως η δική σου βάζουμε και εικόνες γιατί η φαντασία μας πολλές φορές οργιάζει.:P:lol:

Η καμιναδα εχει υψος πανω απο 10-15 μετρα μετρωντας απο το τζακι μεχρι την εξοδο ψηλα. Σκοπευω να βαλω φωτογραφιες μηπως καταλαβετε καλυτερα τι συμβαινει.

Αυτο που λες δεν αποκλειεται, ισως απο πολυ μικρη σχισμη να εισερχεται νερο, αλλα το νερο που εχω δει να μπαινει στο τζακι ειναι πολυ.

Θα ηταν πιθανο να εμπαινε απο μια μονο σχισμη?

23 ώρες πριν, Home Done είπε

Οι καμινάδες σου από τι είναι φτιαγμένες?
(χτιστά τετράγωνα καμιναδάκια, ελενίτ, μεταλλικές κτλ)

Η απόληξή τους είναι σε ταράτσα ή σε στέγη?

Όπως το περιγράφεις ακούγεται σα να παίρνει νερό το εξωτερικό τους μέρος και το πάει μέχρι κάτω

Ειναι εξωτερικη η καμιναδα, ανεβαινει απο τη πλαινη πλευρα του σπιτιου και φτανει λιγο πιο ψηλα απο τα κεραμιδια του σπιτιου.

Ειναι χτιστη και στο εσωτερικο εχει σωληνα, που απ'όσο καταλαβαίνω πρεπει σε καποιο σημειο να ανοιγει και να μπαινει νερο.

Θα τραβηξω φωτογραφιες σημερα και θα τις ανεβασω.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας.

Εχω χασει τον υπνο μου με αυτο το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, puelito είπε

Η καμιναδα εχει υψος πανω απο 10-15 μετρα μετρωντας απο το τζακι μεχρι την εξοδο ψηλα. Σκοπευω να βαλω φωτογραφιες μηπως καταλαβετε καλυτερα τι συμβαινει.

Αυτο που λες δεν αποκλειεται, ισως απο πολυ μικρη σχισμη να εισερχεται νερο, αλλα το νερο που εχω δει να μπαινει στο τζακι ειναι πολυ.

Θα ηταν πιθανο να εμπαινε απο μια μονο σχισμη?

Ειναι εξωτερικη η καμιναδα, ανεβαινει απο τη πλαινη πλευρα του σπιτιου και φτανει λιγο πιο ψηλα απο τα κεραμιδια του σπιτιου.

Ειναι χτιστη και στο εσωτερικο εχει σωληνα, που απ'όσο καταλαβαίνω πρεπει σε καποιο σημειο να ανοιγει και να μπαινει νερο.

Θα τραβηξω φωτογραφιες σημερα και θα τις ανεβασω.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας.

Εχω χασει τον υπνο μου με αυτο το πραγμα.

Φίλε αν είναι τόσα μέτρα εξωτερική και αν είναι και φτιαγμένη από από αυτά τα τετράγωνα αλλάζει.Οπουδήποτε μπορεί να έχει ανοίξει και να περνάνε νερά.Πρέπει να την μονώσεις από κάτω μέχρι πάνω αν δεν παίρνει από την πάνω μεριά όπως λες.

Εγώ νόμιζα ότι ξεκινάει από την ταράτσα όπως οι περισσότερες και ανεβαίνει 1-2 μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το χάλι πως μπορώ να το μαζέψω ρε παιδιά; Επισκευαστικό σοβά; Πώς θα το δουλέψω εκεί; Υπάρχει  κάτι  άλλο σα στόκος που να μπορώ να πάρω σε μικρή ποσότητα και να το εφαρμόσω;

IMG_20190320_185541.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρειαζεσαι μια λωρίδα πλακακι σε σχημα Τ  περιπου και ροζετες οπως ειπε ο φιλος παραπανω. 

Κολλας το πλακακι και μετα βαζεις τις ροζετες. Αλλα εδω θα πρέπει να βγαλεις την βρυση για να τις βιδωσεις. 

Μονος σου εβαλες την βρυση ή υδραυλικός; 

Επεξ/σία από Liverpool89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τη βρύση την έβαλε υδραυλικός, ο άνθρωπος δεν έβαλε τις ροζέτες γιατί δεν είχε που να τις βάλει. Εγώ πάλι είχα τόσα πιο επείγοντα να ασχοληθώ που δεν είχα χρόνο και για αυτό (αν και ίσως θα έπρεπε).

Το να βάλω πλακάκι δεν παίζει έυκολα, ίσως είναι το καλύτερο βέβαια αλλά θα δω αν έχω τόσο χρόνο. 

12 ώρες πριν, divo είπε

ανοξείδωτη λαμαρίνα σαν κλειστό κουτάκι χρώμα που είναι και η Βρύση το οποίο μπαίνει από πάνω

Αυτό @divo είναι ωραία ιδέα. Δεν ξέρω αν μπορώ να το φτιάξω από το μηδέν, αν έκοβα κάτι τέτοιο; Με ένα λαμαρινοψάλιδο φαντάζομαι θα γινόταν τσούκου τσούκου η δουλειά. Βέβαια για να μπουν μετά οι ροζέτες δεν γίνεται, πρέπει να  βγει πιο έξω. Πονοκέφαλος χαχα😁

Επεξ/σία από kronos73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...