Προς το περιεχόμενο

Audi A1 1.4 122hp s-tronic αποψεις!


natasaaaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ αν υποθεσουμε οτι ξεφευγουμε απο την group vag, σε τι να παω θα λεγατε; Σε bmw 116 ισως; Σε κατι αλλο; Ειπαμε θελω να ξεφυγω απο την κατηγορια που βρισκομαι τωρα... grande punto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σου προτεινα σταρλετ του 98. :P 

 

 

Καποια στιγμη πρεπει σε αυτο το φορουμ να σταματησει ο καθενας να προσταρει απλα το αυτοκινητο που εχει ή που πιστευει πως ειναι το καλυτερο. Για αυτο το Ibiza CNG εχω διαβασει σε 20 θεματα, οπως και για το Yaris Hybrid. Αν εχετε να προτεινετε κατι, τουλαχιστον να ειναι ισαξιο. Οχι με 30-40 αλογα λιγοτερα. Αλλιως απλα πηδαμε τη συζητηση. 

Η κοπελα θελει ειτε premium μικρο ειτε μικρομεσαιο με καλη ιπποδυναμη. Σε αυτο που ψαχνει το γκρουπ VAG εχει τις περισσοτερες επιλογες. Αλλα τι να ξερουν οι κουτοφραγκοι που τα αγοραζουν, δεν εχουν ανακαλυψει τα Yaris ακομα. Toyota Yaris, διατιθεται για καθε νοσο

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, natasaaaki είπε

Οκ αν υποθεσουμε οτι ξεφευγουμε απο την group vag, σε τι να παω θα λεγατε; Σε bmw 116 ισως; Σε κατι αλλο; Ειπαμε θελω να ξεφυγω απο την κατηγορια που βρισκομαι τωρα... grande punto

Είσαι σε εντελώς λάθος φόρουμ. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγαλεις άκρη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

Θα σου προτεινα σταρλετ του 98. :P 

Καποια στιγμη πρεπει σε αυτο το φορουμ να σταματησει ο καθενας να προσταρει απλα το αυτοκινητο που εχει ή που πιστευει πως ειναι το καλυτερο. Για αυτο το Ibiza CNG εχω διαβασει σε 20 θεματα, οπως και για το Yaris Hybrid. Αν εχετε να προτεινετε κατι, τουλαχιστον να ειναι ισαξιο. Οχι με 30-40 αλογα λιγοτερα. Αλλιως απλα πηδαμε τη συζητηση. 

Η κοπελα θελει ειτε premium μικρο ειτε μικρομεσαιο με καλη ιπποδυναμη. Σε αυτο που ψαχνει το γκρουπ VAG εχει τις περισσοτερες επιλογες. Αλλα τι να ξερουν οι κουτοφραγκοι που τα αγοραζουν, δεν εχουν ανακαλυψει τα Yaris ακομα. Toyota Yaris, διατιθεται για καθε νοσο

Εεεεεεετσι φιλε μου! Συμφωνω απολυτα σε οσα ειπες κ αυτο ακριβως ψαχνω!!! ΔΕΝ θελω ισαξιο με αυτο που εχω,θελω ανωτερο κ σε ιππους κ σε ολα..αλλα δυστυχως τα χρηματα ειναι καπως μετρημενα γιαυτο κ δεν παω σε καινουριο

1 λεπτό πριν, jmmys είπε

Είσαι σε εντελώς λάθος φόρουμ. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγαλεις άκρη.

Σαν να το εχω καταλαβει λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτε μην ρωτας σε forum,κυρίως εδώ μέσα, τι αμάξι να πάρεις.

Δες ποια αρέσουν σε εσένα,πάνε στα αντίστοιχα forum,οπου υπάρχουν και στήλες με τα προβληματα που βγάζει το κάθε αμαξι,και κάνε την έρευνα σου.

 

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να σκεφθεις και το 1000αρι Μικρα του 99. Σκυλι, ουτε σερβις δε θελει, το πας για σερβις και μετα χαλαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο αυτα που ποσταρες αναλογα το ποσο σε νοιαζει η οικονομια και οι χωροι θα βγει και αποφαση σου.Και τα 3 που ανεφερες ενω σαν κατηγορια δεν ειναι μεγαλητερα σιγουρα ειναι πιο primium εσωτερικα. Το golf θα εχει μεγαλυτερη καταναλωση απο το Α1 λογο βαρους ετσι και αλλιως οπως και η 116. Το golf και η 116 ειναι μεγαλυτερα απο το Α1 οποτε αν σε νοιαζουν οι χωροι τα θεωρω καλυτερες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alexandros7474 είπε

Αγαπητέ δεν συμφωνώ σε αυτά που γράφεις εν μέρη . 

Τα ιαπωνικά έχουν μειονεκτήματα , όπως κακή ηχομόνωση , αργό τιμόνι , κακή αίσθηση στις στροφές , 

offtopic/

Δέν αναφέρθηκα ποτέ στο είδος της έκθεσης (είπαμε ο γραπτός λόγος δέν...),παρ' όλα αυτά,μπορείς να διαβάσεις κάποια πράγματα εδώ.

Για την ιστορία,όταν έκανα νύξη σε Αγγλοελληνικό forum για τα συγκεκριμένα θέματα,η απάντηση ήταν για "τα χειρότερα προβλήματα του Golf".Ποιο προκατειλημμένος πεθαίνεις.

Οπότε,αντικειμενική άποψη δέν παίρνεις έτσι απλά απο κάτοχο όπως λέει ο @jmmys.Πραγματικά αντικειμενική άποψη θα πάρεις απο τον κάτοχο που θα σου απαριθμήσει ένα προς ένα τα προβλήματα (ή καλύτερα ιδιαιτερότητες) του οχήματός του και εις γνώσιν αυτών,θα συνεχίσει να το διατηρεί στην κατοχή του γιατί τον ικανοποιεί συνολικά η εμπειρία χρήσης.Όχι γιατί είναι εγκλωβισμένος και δέν μπορεί να το ξεφορτωθεί χωρίς να χάσει ένα σεβαστό ποσό,όχι γιατί δέν θέλει να παραδεχτεί πως...ίσως...δέν έκανε την καλύτερη επιλογή.

Απο την κατοχή μου έχουν περάσει Γερμανικά,Γαλλικά,Ιαπωνικά και στην παρούσα φάση Κορεάτικα οχήματα.Κανένα δέν ήταν άψογο,άσχετα αν το ταμπελάκι έλεγε 11,15 ή 25 χιλιάδες ευρώ.Συνολικά όμως,η εμπειρία χρήσης που αποκόμισα απο VAG οχήματα,ήταν σαφώς ανώτερη.

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, natasaaaki said:

Ο ενας λεει ετσι ο αλλος λεει αλλιως.. πωπω πραγματικα με μπερδεψατε! Ναι ναι τα καταφερατε!!

Για να απαντησω λοιπον,οχι δεν ενδιαφερομαι αποκλειστικα για το Α1,θα με ενδιεφερε κ Golf  1.4 και bmw 116... κ θεωρω πως καπως ετσι θα ξεφυγω κατηγορια.. το Α1 οχι δεν θεωρω πως ειναι της ιδιας κατηγοριας με το δικο μου! Καμια σχεση! 

Και επισης ναι το σκεφτομουν για καινουριο Α1 αλλα δεν θελω να μπλεξω με τραπεζες δωσεις κτλ,οποτε λεω να το αφησω αυτο το σεναριο..

Το απλο το Α3 δεν μου πολυ αρεσει εμφανισιακα,εκτως αν βρω κανενα sline

Εγώ εννοοουσα αλλά δε το διευκρινησα , για το a3 sportsback που είναι αμάξι , και όχι 3θυρο .(μεταχειρα)

στα λεφτά του νέου α1 υπήρχε golf r line(20.500€ 1000κκ 115αλογα) που είναι κουκλί !

το audi είμαι βέβαιος ότι θα είναι πάνω από 20.

 

και έρχεσαι στα λόγια μου ότι ξεκινάς με 11 και φτάνεις στα 20+.

δες λίγο σοβαρά το γκολφ , αξίζει 

 

Το έχω πάρει και είχα στο παρελθόν και πολο που ήμουν πολύ ευχαριστημένος γι αυτό δεν άλλαξα και εταιρεία αλλά και γιατί με κάλυψε το γκολφ σαν αναβάθμιση , χώρου και ποιότητας και ανέσεων .

το 500αρακι που είχα πιο πριν το βάζω πάνω κάτω ίδια κατηγορία σχεδόν με το α1, δε συγκρίνεται με γκολφ και α3 σπορτσμπακ

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Οπότε,αντικειμενική άποψη δέν παίρνεις έτσι απλά απο κάτοχο όπως λέει ο @Jimmys.Πραγματικά αντικειμενική άποψη θα πάρεις απο τον κάτοχο που θα σου απαριθμήσει ένα προς ένα τα προβλήματα (ή καλύτερα ιδιαιτερότητες) του οχήματός του και εις γνώσιν αυτών,θα συνεχίσει να το διατηρεί στην κατοχή του γιατί τον ικανοποιεί η συνολική εμπειρία χρήσης.Όχι γιατί είναι εγκλωβισμένος και δέν μπορεί να το ξεφορτωθεί χωρίς να χάσει ένα σεβαστό ποσό,όχι γιατί δέν θέλει να παραδεχτεί πως...ίσως...δέν έκανε την καλύτερη επιλογή.

Το ίδιο πράγμα λέμε φιλε μου😀Και αυτό λίγο δύσκολο έως απίθανο να το βρει στο forum auto moto του insomnia,αλλα στα forum για το αντίστοιχο μοντελο,όποιο και να είναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, natasaaaki είπε

Οκ αν υποθεσουμε οτι ξεφευγουμε απο την group vag, σε τι να παω θα λεγατε; Σε bmw 116 ισως; Σε κατι αλλο; Ειπαμε θελω να ξεφυγω απο την κατηγορια που βρισκομαι τωρα... grande punto

btw δε το ειδα αυτο το μηνυμα σου. Εχω την απαντηση. Toyota Yaris Hybrid. Μετα θα μας ποσταρεις ποσο οικονομια κανεις και ποσο αθορυβος ειναι ο ηλεκτροκινητηρας :P 

Η Σειρα 1 ειναι γενικα μικρη σε χωρους, τα πισω καθισματα της ειναι σχεδον αχρηστα. Ειναι hatchback με χρηστικοτητα κουπε. Το Golf ειναι πολυ καλυτερο all-rounder. Εκτος αν θελεις πισω κινηση για να ντριφταρεις 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ψάχνεις κάτι να έχει δύναμη(γκάζι).Με μια πρόχειρη ματιά στο car είδα polo gti,corsa opc,wv scirocco.Και ένα nissan juke,πιστεύω θα σου αρεσει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, ProponitisTouKanape said:

btw δε το ειδα αυτο το μηνυμα σου. Εχω την απαντηση. Toyota Yaris Hybrid. Μετα θα μας ποσταρεις ποσο οικονομια κανεις και ποσο αθορυβος ειναι ο ηλεκτροκινητηρας :P 

Η Σειρα 1 ειναι γενικα μικρη σε χωρους, τα πισω καθισματα της ειναι σχεδον αχρηστα. Ειναι hatchback με χρηστικοτητα κουπε. Το Golf ειναι πολυ καλυτερο all-rounder. Εκτος αν θελεις πισω κινηση για να ντριφταρεις 😎

Αν κάψει τον συμπλέκτη με την 116 και φαγωμένα λάστιχα μπορεί 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

14002639_3_b.jpg.88b01be2a0f39b53543d5361ac8ea60a.jpg

Μόνο εμένα μου φάνηκε περίεργο ότι το πρώτο service το έκανε στα 25 και το επόμενο στα 69 χιλ. χιλιόμετρα?

Πολλές "κόκκινες σημαίες", είναι από μάντρα, εισαγωγής από Ιταλία, καθαρισμένος κινητήρας (δεν μπορείς να καταλάβεις αν έσταζε τίποτα).

Εφόσον δεν μπορείς να το ελέγξεις τις πινακίδες του σε ασφαλιστική, πρέπει να το ελέγξεις τον αριθμό πλαισίου του από ευρωπαϊκή βάση δεδομένων για τυχόν ατυχήματα. (υπάρχουν ειδικά site)

Να ξέρεις επίσης ότι ο μαντράς στην χειρότερη περίπτωση το πήρε στην μισή τιμή που το πουλάει.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να ψάξεις κάποιο άλλο.

Επεξ/σία από Axelq
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...