Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, mclein² είπε

αμα θες βαλε φωτο την πορτα σου μεσα / εξω.

οι τιμες παντως αν δεν ειναι με φπα δεν ειναι γνωστου ή φιλου, ειναι νορμαλ κ λιγο τσιμπημενες.

καλα για το μονολιτο +40 γελαω ακομη.

δεν υπαρχει λογος, μονο αν ειναι κολλημενες οι ντιζες.

Η πορτα μου ειναι αυτη. Να σου πω την αληθεια δεν διευκρινησαμε το θεμα φπα, αλλα εχω την αισθηση οτι δεν ειναι μεσα.

Για το monolito τι σου εκανε αισθηση? το "υπερβολη" 'η το 40αρι? γιατι οπου κοιταξα τοσο το βλεπω.

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.08.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.07.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.06.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, jpcupra είπε

Η πορτα μου ειναι αυτη. Να σου πω την αληθεια δεν διευκρινησαμε το θεμα φπα, αλλα εχω την αισθηση οτι δεν ειναι μεσα.

Για το monolito τι σου εκανε αισθηση? το "υπερβολη" 'η το 40αρι? γιατι οπου κοιταξα τοσο το βλεπω.

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.08.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.07.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-06 at 12.12.06.jpeg

Revo + Bd200 + Rs3s + Ki1903p = 275€

Revo + Bd200 + Mauer Nw5 + Ki1903p = 255€

Revo + Bd200 + Evva 4ks + Ki1903p = 275€ (με 5 κλειδια, καπελακια πλαστικα στα κλειδια οχι οπως του alexopth & καλο box)

 

Αυτες ειναι οι τιμες που ξεκιναει το εργο στην Αττικη.

Οτιδηποτε αλλο δεν ειναι ουτε φιλικη τιμη - ουτε γνωστου αλλα απλα μια αντικατασταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, καταλαβα.

Οι τιμες ειναι τελικες με φπα?

Σαν επιλογες τουλαχιστον ειναι καλες? 'η στα 5 χρονια θα θελω αλλαγη?

Επισης ειναι τελικα 'η οχι υπερβολη το monolito?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, είμαι κοντά στην απόφαση για τοποθέτηση του συστήματος της E-ternal με κάρτα rfid χωρίς κλειδί. Θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει σαν σύστημα και αν πράγματι για την ώρα είναι αδιάρρηκτη! Μου κέρδισε το ενδιαφέρον διότι φεύγεις από το προβληματικό κομμάτι που ακούει στο όνομα κλειδί-κλειδαριά!! 

Επεξ/σία από madritistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jpcupra είπε

 

Σαν επιλογες τουλαχιστον ειναι καλες? 'η στα 5 χρονια θα θελω αλλαγη?

Επισης ειναι τελικα 'η οχι υπερβολη το monolito?

αυτο δεν το ξερει κανεις αλλα εισαι στο τοπ επιπεδο.

ειναι προαπαιτουμενο πλεον το μονολιτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpcupra είπε

Για το monolito τι σου εκανε αισθηση? το "υπερβολη" 'η το 40αρι? γιατι οπου κοιταξα τοσο το βλεπω.

Εμένα προσωπικά μου έκανε αίσθηση ότι το 40άρι αφορούσε διαφορά τιμής ανάμεσα στο monolito και στο "cisa defender" που συμπεριλαμβανόταν ήδη μέσα στις προσφορές των 250 και 280€, και όχι την τιμή του monolito.

Αν οι προσφορές δεν είχαν καθόλου defender, μόνο τότε θα ήταν λογικό το 40άρι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, madritistas είπε

Καλησπέρα, είμαι κοντά στην απόφαση για τοποθέτηση του συστήματος της E-ternal με κάρτα rfid χωρίς κλειδί. Θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει σαν σύστημα και αν πράγματι για την ώρα είναι αδιάρρηκτη! Μου κέρδισε το ενδιαφέρον διότι φεύγεις από το προβληματικό κομμάτι που ακούει στο όνομα κλειδί-κλειδαριά!! 

βαλε καλυτερα ηλεκτροπυρο προσθετα της υφισταμενης κλειδαριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mclein² είπε

βαλε καλυτερα ηλεκτροπυρο προσθετα της υφισταμενης κλειδαριας.

Μπορείς να μ δώσεις λίγο περισσότερα στοιχεία? Αν κατάλαβα καλά να βάλω μαζί με την e ternal και ηλεκτροπυρο? Έχει τελικά ασφάλεια η e ternal ή δεν έχει? Κάποιος που είναι του χώρου χωρίς να έχει σκοπιμότητα μπορεί να μ πει αν πράγματι αξίζει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, thodoris1985 είπε

Δεν έχει αλενόβιδα από την κάτω πλευρά;

Αυτο ειναι απο κατω

https://drive.google.com/file/d/1hRYhb3kmyPHRgl9xNvkZb_Hk5_pwe4FK/view?usp=sharing

 

Επεξ/σία από alexopth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alexopth said:

Δεν είμαι γνώστης, αλλά μου φαίνεται ότι βγαίνει το διακοσμητικό αυτό (βάζεις ας πούμε ένα λεπτό κατσαβιδάκι και το κάνεις μοχλό). Μετά λογικά θα έχει μια αλενόβιδα να ξεβιδώσεις για να βγει το χερούλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, madritistas είπε

Μπορείς να μ δώσεις λίγο περισσότερα στοιχεία? Αν κατάλαβα καλά να βάλω μαζί με την e ternal και ηλεκτροπυρο? Έχει τελικά ασφάλεια η e ternal ή δεν έχει? Κάποιος που είναι του χώρου χωρίς να έχει σκοπιμότητα μπορεί να μ πει αν πράγματι αξίζει? 

ειπες οτι θες να απαλαγεις απο το συστημα κλειδαρια - κυλινδρος.

μετα λες θα βαλω eternal που ειναι μια κακη κλειδαρια (τυπου securemme) μετατροπη σε αυτοματοποιημενη/κρυφη (και καλα) μιας κ βρισκεται στο ιδιο σημειο με τις κλασικες κλειδαριες & το σημειο απασφαλισης ειναι επισης ακριβως το ιδιο.

ακολουθως σου γραφω να βαλεις ηλεκτροπυρο επανω στην υφισταμενη κλειδαρια χρηματοκιβωτιου που εχεις.

end of story.

οταν τη βαλεις κ τη δουλεψεις 2-3 μηνες μας γραφεις τις εντυπωσεις σου οπως μας εγραψαν κ οι αλλοι που ρωτησαν :P 

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

ειπες οτι θες να απαλαγεις απο το συστημα κλειδαρια - κυλινδρος.

μετα λες θα βαλω eternal που ειναι μια κακη κλειδαρια (τυπου securemme) μετατροπη σε αυτοματοποιημενη/κρυφη (και καλα) μιας κ βρισκεται στο ιδιο σημειο με τις κλασικες κλειδαριες & το σημειο απασφαλισης ειναι επισης ακριβως το ιδιο.

ακολουθως σου γραφω να βαλεις ηλεκτροπυρο επανω στην υφισταμενη κλειδαρια χρηματοκιβωτιου που εχεις.

end of story.

οταν τη βαλεις κ τη δουλεψεις 2-3 μηνες μας γραφεις τις εντυπωσεις σου οπως μας εγραψαν κ οι αλλοι που ρωτησαν :P 

Σε ευχαριστώ πραγματικά για τις απαντήσεις σου. Άρα να θεωρήσω κατά τα λεγόμενα σου ότι τζάμπα τα χρήματα και ότι παραβιάζεται, λογικά μόνο με διάτρηση?? Επειδή έψαξα αρκετά για εντυπώσεις χρηστών και δεν βρήκα κάτι γιαυτό είπα να γράψω. Οι εντυπώσεις που διάβασες άρα δεν ήταν καλές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, madritistas είπε

Σε ευχαριστώ πραγματικά για τις απαντήσεις σου. Άρα να θεωρήσω κατά τα λεγόμενα σου ότι τζάμπα τα χρήματα και ότι παραβιάζεται, λογικά μόνο με διάτρηση?? Επειδή έψαξα αρκετά για εντυπώσεις χρηστών και δεν βρήκα κάτι γιαυτό είπα να γράψω. Οι εντυπώσεις που διάβασες άρα δεν ήταν καλές; 

δεν ειναι κατι πρωτοποριακο γιατι το κλειδωμα δεν παραμενει κρυφο αλλα στα γνωστα σημεια.

δεν εχει καλης ποιοτητας κλειδαρια (συν οτι δεν ειναι καν γραναζωτη απ'οσο θυμαμαι).

οι εντυπωσεις ειναι προσωπικες κ δεν εχω στηριχθει στη γνωμη αλλων.

τα 2 παραπανω με αποτρεπουν απ'το να δωσω 300-400 ευρω για ενα συστημα που ειναι ελλιπες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2020 στις 4:29 ΜΜ, swayback είπε

Για να τα ξεκαθαρίσουμε: Cisa RS3S = κύλινδρος (αφαλός). Άλλο η κλειδαριά.

1. Καλός κύλινδρος ο CISA RS3S. Οκ και η τιμή που σου δώσανε. Ελπίζω μόνο να μην είναι πόρτα με θωράκιση των 300€ που την δίνουν 570€.
Ενημερωτικά, υπάρχουν και αρκετά καλύτεροι κύλινδροι από τον Cisa RS3S. Για παράδειγμα, Abloy Protec2 ή EVVA 4KS ή KABA experT οι οποίοι, πλυν του EVVA 4KS, κοστίζουν λιγότερο από τον Cisa RS3S και παρέχουν όλοις τους ανώτερο επίπεδο ασφαλείας.

Πλιζ ελαμπορεϊτ 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jpcupra είπε

Πλιζ ελαμπορεϊτ 😁😁

Αναφορά σε κείμενο

υπάρχουν και αρκετά καλύτεροι κύλινδροι από τον Cisa RS3S...Abloy Protec2, EVVA 4KS, KABA experT...παρέχουν όλοις τους ανώτερο επίπεδο ασφαλείας.

Τι απορία έχεις, συγκεκριμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...