Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σ ευχαριστώ πολύ κι εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά για την βοήθεια.

Ωχ τόσο χάλια Πάτρα ε?! Θα με βάλεις να αρχίσω να σκέφτομαι να δοκιμάσω να την αλλάξω μόνος μου!!! Το θεωρείς αδύνατο? Λες να μπλέξω ? (Σε ρωτάω επειδή ανέφερες κάτι για πιο δύσκολη πόρτα!).

Τώρα μια ίσως χαζή ερώτηση, στην πόρτα που είμαι τώρα, είχε βάλει ο προηγούμενος ένα σύρτη που έμπαινε στο πάτωμα για μια έξτρα προστασία για όταν είσαι μέσα. Η συγκεκριμένη λύση (λόγω που έμπαινε και στο πάτωμα και είχε τρύπα!) δεν μου άρεσε.

Καταρχήν θεωρούμε ότι είναι υπερβολή? και αν όχι τι άλλες λύσεις έχουμε και προτείνονται? (π.χ μπάρες?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, zamc είπε

σ ευχαριστώ πολύ κι εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά για την βοήθεια.

Ωχ τόσο χάλια Πάτρα ε?! Θα με βάλεις να αρχίσω να σκέφτομαι να δοκιμάσω να την αλλάξω μόνος μου!!! Το θεωρείς αδύνατο? Λες να μπλέξω ? (Σε ρωτάω επειδή ανέφερες κάτι για πιο δύσκολη πόρτα!).

Τώρα μια ίσως χαζή ερώτηση, στην πόρτα που είμαι τώρα, είχε βάλει ο προηγούμενος ένα σύρτη που έμπαινε στο πάτωμα για μια έξτρα προστασία για όταν είσαι μέσα. Η συγκεκριμένη λύση (λόγω που έμπαινε και στο πάτωμα και είχε τρύπα!) δεν μου άρεσε.

Καταρχήν θεωρούμε ότι είναι υπερβολή? και αν όχι τι άλλες λύσεις έχουμε και προτείνονται? (π.χ μπάρες?)

θεωρω πως ειναι πολυ δυσκολο σε πορτα σιαμο ν'αλλαξει ερασιτεχνης μονος του κλειδαρια.

ε, προφανως αν δουλευεις τροχο κ εργαλεια για πλακα - θα τα καταφερεις σε 4-5 ωρες αλλα δεν ξερω αν εισαι τοσο μερακλης.

δε βλεπω λογο για κατι περισσοτερο απο μια omega plus στην πατρα. (με την προϋπόθεση οτι θα την κλειδωνεις συνεχεια)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θα την κλειδώνω εννοείται!!!

Α τόση ώρα ε; Άρα είναι πολύ πιο δυσκολη από αυτή που άλλαξα. Μπα δεν το βλέπω

 Άσε μη καταστρέψω και την πόρτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zamc είπε

Ε θα την κλειδώνω εννοείται!!!

Α τόση ώρα ε; Άρα είναι πολύ πιο δυσκολη από αυτή που άλλαξα. Μπα δεν το βλέπω

 Άσε μη καταστρέψω και την πόρτα!!!

τα χερια σου θα καταστρεψεις - οχι την πορτα :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, mclein² said:

... ουτε μαγγανιο θα χρειαστεις εχει μπολικο μεσα ! ...

τι ακριβώς κάνει? είναι το μαλακό υλικό ή κράμα που δυσκολεύει το τρύπημα ή πριονισμα, τροχό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα τα χέρια μου λες ε;!!

Και μιας και το αναφέραμε για να μαθαίνουμε κιόλας γιατί η συγκεκριμένη δε χρειάζεται εξωτερικό defender?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zamc είπε

Χαχα τα χέρια μου λες ε;!!

Και μιας και το αναφέραμε για να μαθαίνουμε κιόλας γιατί η συγκεκριμένη δε χρειάζεται εξωτερικό defender?

γιατι καποιος που θα ερθει να τρυπησει για εισβολη, θα τρυπησει και το defender αν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zamc είπε

Α οκ νόμιζα πως η συγκεκριμένη κλειδαριά για κάποιο λόγο δε χρειάζεται!! Άρα ισχύει για όλες;

για omega plus μιλαμε. οι αλλες ειναι αλλη ιστορια κ αλλη τεχνοτροπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Καλησπέρα υπάρχει κάποια πρόταση γύρω στα 200 ευρώ; εχω βρει αυτή 

https://www.estiatherm.gr/gr/093g-comfort.html

+100 η εγκατάσταση 

Αθηνα

κρατα την ξυλινη που εχεις καλυτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

@zamc

Σιαμος FTW ->

viber-image-2020-07-04-10-05-37.jpg

Για ποιο λόγο να είναι τόσο δύσκολα προσβάσιμη η κλειδαριά από μέσα; Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Για ποιο λόγο να είναι τόσο δύσκολα προσβάσιμη η κλειδαριά από μέσα; Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.

γιατι η τοποθετηση νεας κλειδαριας πρεπει να ξεκινα απο τα 250€ + φπα (με τα 150 να ειναι η εργασια) κ να φτανει στο +άπειρο.

για να μην αλλαζουν κλειδαριες μετριοι πορταδες, μετριοι κλειδαραδες, μετριοι αλουμιναδες αλλα μονο ο Σιαμος.

επισης, πριν 20 - 30 χρονια δεν υπηρχε ανταγωνισμος...ο καθενας εφτιαχνε οτι του αρεσε κ οτι τον βολευε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mclein² είπε

για να μην αλλαζουν κλειδαριες μετριοι πορταδες, μετριοι κλειδαραδες, μετριοι αλουμιναδες αλλα μονο ο Σιαμος.

Ακόμη και ο ίδιος όμως θα φάει ταλαιπωρία για να αλλάξει κλειδαριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...