Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, zamc είπε

Μωρέ μακάρι να βρεθεί ο τεχνικός στην Πάτρα με 100 ευρώ γιατί είδες κάτι τιμές που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω!

τις ηξερα τις τιμες πανω κατω...

ειχαμε μιλησει και με το τζος οταν εβαλε τη δικη του Omega με λιγη βοηθεια σε μια ευκολη γενικα πορτα.

δυστυχως η επαρχια εκτος απο τη μακροζωία κ τους χαλαροτερους ρυθμους..εχει κ μερικα αρνητικα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω, οι περισσότεροι έχετε δει το κανάλι του «δικηγόρου» που ξεκλειδώνει τα πάντα:

https://www.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ/videos

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, _BASSstarlet_ said:

Πιστεύω, οι περισσότεροι έχετε δει το κανάλι του «δικηγόρου» που ξεκλειδώνει τα πάντα: ...

ναι, και του LockPickingLawyer και του BosnianBill (locklab) και ότι άλλο related στο yt και ιντερνετ.
Στα υπ'οψιν ότι ό,τι κάνουν είναι υπό ιδανικές συνθήκες και δεν ξέρεις πόσες ώρες χρειάστηκε για να μελετήσει και ανοίξει τον κύλινδρο ή λουκέτο. Επίσης αυτοί είναι locksporters και όχι κλέφτες, μπορεί να βγάζουν λεφτά σαν σύμβουλοι σε εταιρείες. Ο LPL είναι star, 1.75M subscribers, ξεπερνάει και τις ωραίες με τα εσώρουχα, εμφανίζεται και σε άλλα κανάλια.
Δες Lockfall Laboratories που έχει και ωραία animation, ως και εγώ καταλαβαίνω.
.
Μπορεί κάποια από τα picking tools να μην είναι νόμιμα σε όλες τις πολιτείες, κάποια ίσως federal crime.
Μερικά μπορείς να παραγγείλεις από amazon.
Να τονίσω ότι το picking είναι 1 από τους πολλούς κινδύνους και αν κάποιος ξέρει να ανοίγει πχ medeco δεν σημαίνει ότι ξέρει και πχ ABUS, evva, MAUER κλπ και το αντίθετο.

tl;dr: ακούμε ό,τι μας λένε τα παιδιά εδώ, το feedback τους είναι πολύτιμο, το ίδιο και οι συμβουλές τους. cheers m8s!

Επεξ/σία από eyw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, zamc είπε

Μωρέ μακάρι να βρεθεί ο τεχνικός στην Πάτρα με 100 ευρώ γιατί είδες κάτι τιμές που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω!

Μία τιμή σου είπα μόνο, και υπόψιν όταν τον ρώτησα πόσο χωρίς τοποθέτηση μου είπε 300€.

Πιστεύω πως όλο και κάποιον θα βρεις να στη τοποθετήσει με 100, τέτοιο μεροκάματο δεν το έχουν κάθε μέρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2020 στις 10:15 ΠΜ, mclein² είπε

@zamc

Σιαμος FTW ->

viber-image-2020-07-04-10-05-37.jpg

Γιώργο σε αυτή για να αλλάξεις κλειδαριά πρέπει να ξεποντάρεις όλη τη λαμαρίνα πρώτα?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε αυτούς που με τις γνώσεις τους βοηθούν τους υπόλοιπους σε ένα τόσο βαρυσήμαντο τοπικ!

Σε "μαμίσια" πόρτα ασφαλείας σε πολυκατοικία του 2012 φαντάζομαι ότι κλειδαριά θα ήταν σχεδόν αναγκαίο να αλλάξω. 

Με την πόρτα τι κάνω όμως; Με μια πολύ καλή κλειδαριά καλύπτομαι; Αλλάζω και πόρτα;( ιδανικά παντα). Φωτογραφία της πόρτας που δεν έχει κάποιο διακριτικό δεν ξέρω αν θα βοηθήσει.  

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Γιώργο σε αυτή για να αλλάξεις κλειδαριά πρέπει να ξεποντάρεις όλη τη λαμαρίνα πρώτα?

εγω δεν το κανω, φτιαχνω παραθυρο εργασιας ! 

11 ώρες πριν, tolithron είπε

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια σε αυτούς που με τις γνώσεις τους βοηθούν τους υπόλοιπους σε ένα τόσο βαρυσήμαντο τοπικ!

Σε "μαμίσια" πόρτα ασφαλείας σε πολυκατοικία του 2012 φαντάζομαι ότι κλειδαριά θα ήταν σχεδόν αναγκαίο να αλλάξω. 

Με την πόρτα τι κάνω όμως; Με μια πολύ καλή κλειδαριά καλύπτομαι; Αλλάζω και πόρτα;( ιδανικά παντα). Φωτογραφία της πόρτας που δεν έχει κάποιο διακριτικό δεν ξέρω αν θα βοηθήσει.  

ναι, με μια καλη κλειδαρια ειστε καλυμενος κατα 90%.

οι φωτογραφιες παντα βοηθουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα.

 

Εχω προσφορα απο γνωστο για τα εξης:

 

cisa revolution pro

cisa defender

cisa rs3s

280 ευρωπουλα

=====================

cisa revolution pro

cisa defender

mauer new wave 5

250 ευρωπουλα

 

αν θελησω να βαλω defender disec monolito που κατα την γνωμη του ειναι υπερβολη, παμε +40 απο τις αναγραφομενες.

 

Να κοιταξω κατι αλλο? Θα ειμαι οκ με αυτα πιστευετε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε
15 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Γιώργο σε αυτή για να αλλάξεις κλειδαριά πρέπει να ξεποντάρεις όλη τη λαμαρίνα πρώτα?

εγω δεν το κανω, φτιαχνω παραθυρο εργασιας ! 

Αυτό δεν το σκέφτηκα, αν μου τύχαινε τέτοια πόρτα θα κατέβαζα όλο το φύλλο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, jpcupra είπε

Καλημερα στην παρεα.

Εχω προσφορα απο γνωστο για τα εξης:

cisa revolution pro

cisa defender

cisa rs3s

280 ευρωπουλα

=====================

cisa revolution pro

cisa defender

mauer new wave 5

250 ευρωπουλα

αν θελησω να βαλω defender disec monolito που κατα την γνωμη του ειναι υπερβολη, παμε +40 απο τις αναγραφομενες.

Να κοιταξω κατι αλλο? Θα ειμαι οκ με αυτα πιστευετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

αμα θες βαλε φωτο την πορτα σου μεσα / εξω.

οι τιμες παντως αν δεν ειναι με φπα δεν ειναι γνωστου ή φιλου, ειναι νορμαλ κ λιγο τσιμπημενες.

καλα για το μονολιτο +40 γελαω ακομη.

14 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτό δεν το σκέφτηκα, αν μου τύχαινε τέτοια πόρτα θα κατέβαζα όλο το φύλλο :) 

δεν υπαρχει λογος, μονο αν ειναι κολλημενες οι ντιζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...