Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν κανει κανενα κλακ οταν κολλαει ; 

υγ - οταν την ειχες βαλει σε φωτο ηθελα να γραψω για την κακη επιλογη μονοκοματης πλακας/χερουλιου extra slim...τωρα δυστυχως θα λυθει μια πανεμορφη πορτα για να βγει το defender αν εχει προβλημα.. :( :(  

Πως το εννοείς?? όταν πήγα να ανοίξω??

Δεν έχω ακούσει κάτι περίεργο. Το θέμα είναι ότι σήμερα πήγα ανοίξω και απλά δεν κουνιόταν με τίποτα. Το περίεργο είναι νομίζω πως δεν ένιωθα το μαγνητισμό (την έλξη) που ένιωθα άλλες φορές ... μόλις ένιωσα την ίδια έλξη γύρισε κιόλας. Τώρα πάω και το δοκιμάζω συνεχώς και δεν φαίνεται κανένα πρόβλημα.

Την μονοκόματη πλάκα χερούλι την είχα βάλει γιατί θα ήταν πιο σταθερή γερή με την πάροδο του χρόνου λόγο μεγαλύτερων βιδών που συγκρατούν όπως μου είπαν.
ούτως η αλλιώς δε θα έπρεπε να λυθεί η πόρτα για το defender? πάνω στην κλειδαριά δεν πιάνει??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Πως το εννοείς?? όταν πήγα να ανοίξω??

Δεν έχω ακούσει κάτι περίεργο. Το θέμα είναι ότι σήμερα πήγα ανοίξω και απλά δεν κουνιόταν με τίποτα. Το περίεργο είναι νομίζω πως δεν ένιωθα το μαγνητισμό (την έλξη) που ένιωθα άλλες φορές ... μόλις ένιωσα την ίδια έλξη γύρισε κιόλας. Τώρα πάω και το δοκιμάζω συνεχώς και δεν φαίνεται κανένα πρόβλημα.

αφου ειναι mag3g καθε φορα που το γυριζεις (κλειδωμα / ξεκλειδωμα δεν εχει σημασια) ακουγεται ενα κλακ - κλακ.

εαν δεν το ακουγες, σημαινει οτι κατι απομαγνητιζει σιγα σιγα τα κλειδια ή το defender σου ή ειναι απλα ελαττωματικο.

12 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Την μονοκόματη πλάκα χερούλι την είχα βάλει γιατί θα ήταν πιο σταθερή γερή με την πάροδο του χρόνου λόγο μεγαλύτερων βιδών που συγκρατούν όπως μου είπαν.
ούτως η αλλιώς δε θα έπρεπε να λυθεί η πόρτα για το defender? πάνω στην κλειδαριά δεν πιάνει??

ναι, με βιδες στερεωνεται το ντιφεντερ επανω στην κλειδαρια εσωτερικα.

εαν εχεις μεγαλη πλακα ή ξεχωριστη ροζετα χερουλιου / κυλινδρου, απλα την ξεβιδωνεις / ξεκουμπωνεις και χαλαρωνοντας τις αλενοβιδες το βγαζεις πανευκολα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε φορά που το γυρίζω ακούγονται τα κλακ κλακ κλακ.. και στο "κλείδωμα" και το "ξεκλείδωμα". Συνήθως αισθάνομαι τη μαγνητική έλξη κάθε φορά. μόνο σήμερα αρχικά ένιωθα ότι δεν έλκεται το μαγνητάκι.. ξαφνικά όταν ένιωσα άνοιξε κιόλας όπως προείπα.
Να σημειώσω ότι η γυναίκα έχει παραπονεθεί μόνο στο ξεκλείδωμα αλλά φαντάζομαι δεν έχει σημασία. Σε λίγο θα μιλήσω με τον πορτά και θα πάρω και τον αντιπρόσωπο αύριο να βγάλω κανένα έξτρα κλειδί μαγνητικό.

Έχει τύχει σε κανέναν να μην ανοίξει το defender?? γιατί μετά άντε άνοιξε την πόρτα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

κάθε φορά που το γυρίζω ακούγονται τα κλακ κλακ κλακ.. και στο "κλείδωμα" και το "ξεκλείδωμα". Συνήθως αισθάνομαι τη μαγνητική έλξη κάθε φορά. μόνο σήμερα αρχικά ένιωθα ότι δεν έλκεται το μαγνητάκι.. ξαφνικά όταν ένιωσα άνοιξε κιόλας όπως προείπα.
Να σημειώσω ότι η γυναίκα έχει παραπονεθεί μόνο στο ξεκλείδωμα αλλά φαντάζομαι δεν έχει σημασία. Σε λίγο θα μιλήσω με τον πορτά και θα πάρω και τον αντιπρόσωπο αύριο να βγάλω κανένα έξτρα κλειδί μαγνητικό.

Έχει τύχει σε κανέναν να μην ανοίξει το defender?? γιατί μετά άντε άνοιξε την πόρτα......

μηπως ειναι λαθος κινηση να βγαλεις κλειδι ενω μαλλον εχεις ελαττωματικο προϊον επανω στην πορτα σου ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πορτάς πρώτη φορά το ακούει, δεν του έχει ξανασυμβεί, οπότε θα μιλήσουμε αύριο και με τον αντιπρόσωπο να δω τι θα μου πει...
Κλειδί έλεγα να βγάλω αν μου πουν μόνο ότι μπορεί να έχουν θέμα τα κλειδιά, αλλιώς ναι έχεις δίκιο δεν έχει νόημα να βγάλω άλλα αν το πρόβλημα εντοπίζεται στο defender....
Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα..
Και τώρα αναρωτιέμαι κλειδώνω ή δεν κλειδώνω το defender xaxa....😱😱😱😱😱😱😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Ο πορτάς πρώτη φορά το ακούει, δεν του έχει ξανασυμβεί, οπότε θα μιλήσουμε αύριο και με τον αντιπρόσωπο να δω τι θα μου πει...
Κλειδί έλεγα να βγάλω αν μου πουν μόνο ότι μπορεί να έχουν θέμα τα κλειδιά, αλλιώς ναι έχεις δίκιο δεν έχει νόημα να βγάλω άλλα αν το πρόβλημα εντοπίζεται στο defender....
Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα..
Και τώρα αναρωτιέμαι κλειδώνω ή δεν κλειδώνω το defender xaxa....😱😱😱😱😱😱😱

δεν ειναι συχνο φαινομενο αλλα αν ειναι αγορασμενο απο 2 συγκεκριμενους αντιπροσωπους δεν ειναι και σπανιο.

εννοειται οτι κλειδωνεις για να δεις ποτε θα κολλησει (αν). 

να ξεκαθαρισεις ομως ποιος θα πληρωσει το ανοιγμα εαν κ εφοσον συμβει το μοιραιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τον αντιπρόσωπο στο Αιγάλεω (ξέρω δε επιτρέπεται να πούμε εταιρία). τώρα με ανησύχησες λίγο. Αλλά κάτσε να δούμε τι θα μου πει αύριο. Ευχαριστώ και για το tip σε περίπτωση που.... τι γίνεται....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maglor1981 είπε

από τον αντιπρόσωπο στο Αιγάλεω (ξέρω δε επιτρέπεται να πούμε εταιρία). τώρα με ανησύχησες λίγο. Αλλά κάτσε να δούμε τι θα μου πει αύριο. Ευχαριστώ και για το tip σε περίπτωση που.... τι γίνεται....

δεν εχεις προβλημα με τα παιδια στο αιγαλεω, εγγυηση ο χρηστος !  

πες τους οτι κολλησε 2-3 φορες & θα στο αλλαξουν ή ρωτα τους τι μπορει να φταιει (αν και δε θα ξερουν).

το θεμα σου (το βασικο) ειναι οτι μιλαμε για πορτα πιπιλα οπου δε γνωριζουμε τι συμβαινει στο εσωτερικο της (απο θεμα κατασκευης & τοποθετησης).

οποτε αντε κ κλειδωνεσαι με ξεκλειδωτη πορτα, ανοιγεις ευκολα κ οικονομικα. αν ομως εχεις κλειδωσει τον κυλινδρο (αρα κ την πορτα) κ το ντιφεντερ, τοτε θα ειναι ακριβο το εργο & ευχομαι να πεσεις σε καλο τεχνιτη για τη διαρρηξη.

γι'αυτο εγω προτεινα να μιλησεις με τον εγκαταστατη της πορτας & των προϊοντων και να ζητησεις αλλαγη.

διοτι αν κλειδωθεις εξω και δεν ειναι ωρα που εκεινος εξυπηρετει ή δεν μπορει γενικοτερα λογω εργασιων ή γνωσεων..τότε καποιος πρεπει να πληρωσει κ αυτος θα εισαι εσυ που εισαι τελευταιος στην αλυσιδα.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις μπήκα σε ενοικιαζόμενο σπίτι. Τα κλειδιά που πήρα από οτι καταλαβαίνω είναι για κλειδαριά της SecureMe. Η πόρτα ασφαλείας είναι just OK, δεν τρελαίνομαι κιόλας. Παραθέτω φωτογραφίες για να μου πείτε κάποιος τι πρέπει να κάνω. Έχω εντυπωσιαστεί διαβάζοντας το νήμα από την γνώση και την εμπειρία πάνω στο θέμα από πολλά παιδιά, οπότε το αφήνω πάνω σας. Τα ερωτήματα που έχω είναι τα εξής:

1. Ποια η άποψη σας για την πόρτα. Παρέχει ένα καλό επίπεδο ασφάλειας ή πρέπει να την αλλάξω; Πόσο είναι το ενδεχόμενο κόστος για να ανέβει το επίπεδο ασφάλειας αν το τρέχον δεν είναι αποδεκτό;

2. Ποιο είναι το μοντέλο κλειδαριάς που αυτή τη στιγμή έχω; Πόσο αξιόπιστο είναι; Αν έπρεπε να αλλάξω επίπεδο, όπως και με την πόρτα, ποιο μοντέλο κλειδαριάς πρέπει να αναζητήσω και να αντικαταστήσω την secureme. Στο προηγούμενο σπίτι είχα μια κλειδαριά της OMEGA Plus και ήμουν -για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο- πολύ ευχαριστημένος. Ποιο είναι το αναμενόμενο κόστος; Βλέπω κάποιες τιμές χωρίς τοποθέτηση γύρω στα 200€ για την κλειδαριά (αν είναι η σωστή). Περιλαμβάνεται σε αυτή την τιμή και ο defender; Χρειάζεται και κάτι άλλο;

3. Προφανώς το κόστος θα βαρύνει εμένα σε αυτή την φάση. Όταν φύγω, βγάζω την κλειδαριά μου, βάζω την παλιά πάνω και φεύγω. Είναι σωστό αυτό ή κάνω λάθος.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους που θα σπεύσετε να μου απαντήσετε. Καλό βράδυ!

Υ.Σ. Οι φωτογραφίες δεν είναι και οι καλύτερες. Απολογούμαι,0.jpeg.0be7298e3e1a31bee76997ce69970e24.jpeg

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, cellophan70 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις μπήκα σε ενοικιαζόμενο σπίτι. Τα κλειδιά που πήρα από οτι καταλαβαίνω είναι για κλειδαριά της SecureMe. Η πόρτα ασφαλείας είναι just OK, δεν τρελαίνομαι κιόλας. Παραθέτω φωτογραφίες για να μου πείτε κάποιος τι πρέπει να κάνω. Έχω εντυπωσιαστεί διαβάζοντας το νήμα από την γνώση και την εμπειρία πάνω στο θέμα από πολλά παιδιά, οπότε το αφήνω πάνω σας. Τα ερωτήματα που έχω είναι τα εξής:

1. Ποια η άποψη σας για την πόρτα. Παρέχει ένα καλό επίπεδο ασφάλειας ή πρέπει να την αλλάξω; Πόσο είναι το ενδεχόμενο κόστος για να ανέβει το επίπεδο ασφάλειας αν το τρέχον δεν είναι αποδεκτό;

2. Ποιο είναι το μοντέλο κλειδαριάς που αυτή τη στιγμή έχω; Πόσο αξιόπιστο είναι; Αν έπρεπε να αλλάξω επίπεδο, όπως και με την πόρτα, ποιο μοντέλο κλειδαριάς πρέπει να αναζητήσω και να αντικαταστήσω την secureme. Στο προηγούμενο σπίτι είχα μια κλειδαριά της OMEGA Plus και ήμουν -για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο- πολύ ευχαριστημένος. Ποιο είναι το αναμενόμενο κόστος; Βλέπω κάποιες τιμές χωρίς τοποθέτηση γύρω στα 200€ για την κλειδαριά (αν είναι η σωστή). Περιλαμβάνεται σε αυτή την τιμή και ο defender; Χρειάζεται και κάτι άλλο;

3. Προφανώς το κόστος θα βαρύνει εμένα σε αυτή την φάση. Όταν φύγω, βγάζω την κλειδαριά μου, βάζω την παλιά πάνω και φεύγω. Είναι σωστό αυτό ή κάνω λάθος.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους που θα σπεύσετε να μου απαντήσετε. Καλό βράδυ!

Υ.Σ. Οι φωτογραφίες δεν είναι και οι καλύτερες. Απολογούμαι,0.jpeg.0be7298e3e1a31bee76997ce69970e24.jpeg

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

Μόνο κύλινδρο θα άλλαζα στη θέση σου. 75-160e. Ανάλογα το μπάτζετ σου.. 

Ενδεικτικά κάποιοι:

Οικονομικοί: evva eps, winkhaus ntra

Μέση τιμή: agb dck, evva ics, winkaus xtra

Ακριβοί: mauer nw5, multlock mt5, mottura c48

Μιας και δεν είναι δικό σου το σπίτι και δεν ξέρεις στο επόμενο σπίτι που θα πας αν θα ταιριάζει ο κύλινδρος που θα πάρεις, θα επέλεγα έναν 80 -120 βαριά..

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cellophan70 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις μπήκα σε ενοικιαζόμενο σπίτι. Τα κλειδιά που πήρα από οτι καταλαβαίνω είναι για κλειδαριά της SecureMe. Η πόρτα ασφαλείας είναι just OK, δεν τρελαίνομαι κιόλας. Παραθέτω φωτογραφίες για να μου πείτε κάποιος τι πρέπει να κάνω. Έχω εντυπωσιαστεί διαβάζοντας το νήμα από την γνώση και την εμπειρία πάνω στο θέμα από πολλά παιδιά, οπότε το αφήνω πάνω σας. Τα ερωτήματα που έχω είναι τα εξής:

1. Ποια η άποψη σας για την πόρτα. Παρέχει ένα καλό επίπεδο ασφάλειας ή πρέπει να την αλλάξω; Πόσο είναι το ενδεχόμενο κόστος για να ανέβει το επίπεδο ασφάλειας αν το τρέχον δεν είναι αποδεκτό;

2. Ποιο είναι το μοντέλο κλειδαριάς που αυτή τη στιγμή έχω; Πόσο αξιόπιστο είναι; Αν έπρεπε να αλλάξω επίπεδο, όπως και με την πόρτα, ποιο μοντέλο κλειδαριάς πρέπει να αναζητήσω και να αντικαταστήσω την secureme. Στο προηγούμενο σπίτι είχα μια κλειδαριά της OMEGA Plus και ήμουν -για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο- πολύ ευχαριστημένος. Ποιο είναι το αναμενόμενο κόστος; Βλέπω κάποιες τιμές χωρίς τοποθέτηση γύρω στα 200€ για την κλειδαριά (αν είναι η σωστή). Περιλαμβάνεται σε αυτή την τιμή και ο defender; Χρειάζεται και κάτι άλλο;

3. Προφανώς το κόστος θα βαρύνει εμένα σε αυτή την φάση. Όταν φύγω, βγάζω την κλειδαριά μου, βάζω την παλιά πάνω και φεύγω. Είναι σωστό αυτό ή κάνω λάθος.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους που θα σπεύσετε να μου απαντήσετε. Καλό βράδυ!

Υ.Σ. Οι φωτογραφίες δεν είναι και οι καλύτερες. Απολογούμαι,0.jpeg.0be7298e3e1a31bee76997ce69970e24.jpeg

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

Από τη στιγμή που μπαίνεις σε ενοικιαζόμενο σπίτι, ότι κύλινδρο και να είχε, πρέπει να τον αλλάξεις. Ειδικά στην περίπτωση που δεν είναι και κάτι της προκοπής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Άρα καταλαβαίνω σωστά από ότι μου λέτε πως η πόρτα και η κλειδαριά είναι μια χαρά και το μόνο που χρειάζεται να αλλάξω είναι ο ομφαλός; Με μια πρόχειρη έρευνα στα μοντέλα που πρότεινε ο φίλος pintourikio βρίσκω το ΜΤ5+ της MUL-T-LOCK στα 130 (62mm και 180 τα 80mm). Πως ξέρω αν είναι συμβατός ο κύλινδρος με την κλειδαριά που φοράει τώρα η πόρτα. Και άλλο ένα τελευταίο ερώτημα: Βλέπω πως ολόκληρη η κλειδαριά που είχα στο άλλο σπίτι, η OMEGA Plus δηλαδή, βγαίνει στα 200 € περίπου. Αν τα 50και 100 € δεν έχουν σημασία στην περίπτωση μου, δεν θα ήταν καλύτερο να αλλάξω ολόκληρη την κλειδαριά;

Επεξ/σία από cellophan70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mclein² είπε

δεν ειναι συχνο φαινομενο αλλα αν ειναι αγορασμενο απο 2 συγκεκριμενους αντιπροσωπους δεν ειναι και σπανιο.

εννοειται οτι κλειδωνεις για να δεις ποτε θα κολλησει (αν). 

να ξεκαθαρισεις ομως ποιος θα πληρωσει το ανοιγμα εαν κ εφοσον συμβει το μοιραιο. 

Mclein τι διαφορά έχει από ποιον αντιπρόσωπο είναι?
Τις φορές που άκουσες ότι κόλλησε πως "ξεκόλλησε" απλά με κανένα τράνταγμα και δοκιμές ή με brute force 🙃?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, norther είπε

Mclein τι διαφορά έχει από ποιον αντιπρόσωπο είναι?

το προβλημα εντοπιζεται σε μαγνητικα ντιφεντερ 2 αντιπροσωπων στην αττικη & 1 στη θεσσαλονικη.

ή ατυχοι ειναι ή κακοσυσκευασμενα/κακοσυντηρημενα στην αποθηκη τους τα κρατανε.

μαϊμουδένια δεν ειναι γιατι το εχω φτασει μεχρι τη disec το θεμα αλλα επειδη εχει τυχει κατ'επαναληψη πλεον ειναι "don't touch" ! 

4 ώρες πριν, norther είπε

Τις φορές που άκουσες ότι κόλλησε πως "ξεκόλλησε" απλά με κανένα τράνταγμα και δοκιμές ή με brute force 🙃?

και με τους 2 τροπους...αναγκαια μιας κ το να βαζεις τροχους & τρυπανια σε πορτες δεν ειναι το ιδανικο σεναριο.

6 ώρες πριν, cellophan70 είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Άρα καταλαβαίνω σωστά από ότι μου λέτε πως η πόρτα και η κλειδαριά είναι μια χαρά και το μόνο που χρειάζεται να αλλάξω είναι ο ομφαλός; Με μια πρόχειρη έρευνα στα μοντέλα που πρότεινε ο φίλος pintourikio βρίσκω το ΜΤ5+ της MUL-T-LOCK στα 130 (62mm και 180 τα 80mm). Πως ξέρω αν είναι συμβατός ο κύλινδρος με την κλειδαριά που φοράει τώρα η πόρτα. Και άλλο ένα τελευταίο ερώτημα: Βλέπω πως ολόκληρη η κλειδαριά που είχα στο άλλο σπίτι, η OMEGA Plus δηλαδή, βγαίνει στα 200 € περίπου. Αν τα 50και 100 € δεν έχουν σημασία στην περίπτωση μου, δεν θα ήταν καλύτερο να αλλάξω ολόκληρη την κλειδαριά;

εαν η κλειδαρια ειναι γραναζωτη, αλλαζεις εναν κυλινδρο & το εξωτερικο defender.

κυλινδροι της προκοπης με διαβαθμιση στην ποιοτητα & παροχη ασφαλειας (καποιοι αντιστοιχοι, παραλειπονται για συντομια) :

agb 9000s // ifam wx 1000

agb dck // evva ics // mottura champions pro // mottura c28 plus

evva 4ks // mauer nw5 // kaba experT // abloy protec²

evva MCS // urban alps stealth

ΟΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟΙ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ 30/50 & ΚΑΤΑ 99% ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ !

Το defender δε χρειαζεται να ειναι καλυτερο το disec bd200 ή αντιστοιχης ποιοτητας αλλου brand κ μπορεις να το αφησεις εκει φευγοντας.

========

εαν η κλειδαρια ειναι διστροφη ή τριστροφη (κλακ - κλακ), δηλαδη μη-γραναζωτη, τοτε :

α) τοποθετεις Omega Plus με 190€ ~ 220€

β) τοποθετεις κλειδαρια κυλινδρου ΓΡΑΝΑΖΩΤΗ + κυλινδρο ασφαλειας + ντιφεντερ 

------------

το β μπορει να υλοποιηθει με διαφορα σετ σε διαφορες τιμες, παραδειγματα :

Cisa Revolution Pro + Disec Bd200 + Ifam wX 1000 = απο 180€

Cisa Revolution Pro + Disec Bd200 + Mottura Champions Pro = απο 190€

Cisa Revolution Pro + Disec Bd200 + Agb DCK = απο 200€

========

παρεθεσα μεχρι τα 200€ που θεωρησα οτι ειναι το μπατζετ σου αλλα μπορεις να κινηθεις κ σε ακριβοτερα σετ.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...