Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mclein² είπε

ζητα 5ετη εγγυηση, να εισαι καλυμενος οταν κολλησει η fast lock

Eυχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Μα γιατι θεωρείς δεδομένο οτι οπωσδηποτε θα κολλήσει η cipierre? Για την μηχανική ναι ίσως, αλλα και η γραναζωτή να κολλήσει? Τόσο μάπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, gus-90 είπε

Eυχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Μα γιατι θεωρείς δεδομένο οτι οπωσδηποτε θα κολλήσει η cipierre? Για την μηχανική ναι ίσως, αλλα και η γραναζωτή να κολλήσει? Τόσο μάπα?

οι cipiere εχουν ιστορικο κολλημενων απο οσα εχουν γραφτει στο φορουμ., μπορει το μοντελο που λες να μην παρουσιασει προβλημα ποτε αλλα θα το εχεις εννοια. Αν ο ανθρωπος που φτιαχνει την πορτα σου ειναι δεκτικος και δεν εχει τελειωσει την κατασκευη της ειναι προτιμοτερο να επιλεξεις κατι σε cisa revo ή LOS που εχουν καλυτερο ιστορικο αξιοπιστιας.
Σε θεμα χρηματων δεν νομιζω να υαρχει μεγαλη διαφορα στο κοστος απο την cipiere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Σε θεμα χρηματων δεν νομιζω να υαρχει μεγαλη διαφορα στο κοστος απο την cipiere.

Eυχαριστώ πολυ για την απάντηση! Η δικη σου αποψη για τον κυλινδρο mg st? Δεν εχω ακούσει κατι κακο ουτε να τον εχουν ανοιξει, ουτε πρεπει να ειναι τοσο διαδεδομενος οσο ο hsp.

H αποψη σου για το defender της disec 3551?

Ευχαριστώ και παλι εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gus-90 είπε

Eυχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Μα γιατι θεωρείς δεδομένο οτι οπωσδηποτε θα κολλήσει η cipierre? Για την μηχανική ναι ίσως, αλλα και η γραναζωτή να κολλήσει? Τόσο μάπα?

securemme, potent & cipierre παμε και αλλαζουμε ως χαλασμενες & κολλημενες.

με τη σειρα που γραφω εμφανιζονται.

φυσικα παει και με τις γενιες αλλα μονο ο securemme διορθωσε το προβλημα στις γραναζωτες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein² είπε

securemme, potent & cipierre παμε και αλλαζουμε ως χαλασμενες & κολλημενες.

με τη σειρα που γραφω εμφανιζονται.

φυσικα παει και με τις γενιες αλλα μονο ο securemme διορθωσε το προβλημα στις γραναζωτες του.

Ευχαριστω! Aρα λοιπον καλυτερα μια Cisa Revolution Pro?Στη τιμη τους η διαφορα ποια ειναι? 

Ως προς το defender που ανεφερα και μου αντιπαρεθεσες τα αλλα, απ'οτι καταλαβα ολα καλα ειναι κι οτι παιζουμε σε λεπτομερειες.

 

Ακρως εκτιμητεα η αποψη σου ομως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gus-90 είπε

Ευχαριστω! Aρα λοιπον καλυτερα μια Cisa Revolution Pro?Στη τιμη τους η διαφορα ποια ειναι? 

Ως προς το defender που ανεφερα και μου αντιπαρεθεσες τα αλλα, απ'οτι καταλαβα ολα καλα ειναι κι οτι παιζουμε σε λεπτομερειες.

 

Ακρως εκτιμητεα η αποψη σου ομως :)

cisa, mottura, iseo, mul-t-lock γνωμη μου...δικο σου ειναι το σπιτι & δικη σου η αποφαση :)

φυσικα και με 5ετη εγγυηση εβαζα οτι μου εδιναν χωρις συζητηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

ο x-tra ειναι στις κορυφαιες επιλογες.

ο o-ntra ειναι στις μεσαιες επιλογες και απο τις πιο VFM επιλογες αυτη τη στιγμη.

Ευχαριστώ πολύ για το feedback!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντιπρόσωπος της Nuki στην Ελλάδα ακόμα να φέρει το nuki 3; Έχει από το φθινόπωρο που βγήκε το nuki 3 κι αυτοί ξεφορτώνονται το 2 ακόμα. Ντροπή λίγο. Aν θέλουν να ξεστοκάρουν ας βγάλουν τα παλιά μοντέλα σε προσφορά, όχι να μη φέρνουν κουτοπόνηρα το καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,έχω k2 σε ενοικιαζόμενο σπίτι έχοντας μου δώσει μόνο 3 κλειδιά λέγοντας δεν υπάρχουν άλλα,και θα ήθελα να αλλάξω, αναμεσα σε αυτούς τους 3 λόγο αυτού του μπάτζετ η αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, ποιον μου προτείνετε? για πορτα ασφαλείας (30x50) με defender δεν γνωρίζω ποιό είναι,επίσης η κλειδαριά δεν γνωρίζω τι τύπου είναι,παραθέτω φωτογραφίες,προτιμάω κάτι σε διπλής ενέργειας,αλλά όχι απαραίτητα,σας ευχαριστώ.

agb scudo 9000

mauer elite red line 2

MAUER Red Line GM

https://ibb.co/Fmj0Kgz
https://ibb.co/wBmc4m3
https://ibb.co/KGhdjgB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

καλησπέρα,έχω k2 σε ενοικιαζόμενο σπίτι έχοντας μου δώσει μόνο 3 κλειδιά λέγοντας δεν υπάρχουν άλλα,και θα ήθελα να αλλάξω, αναμεσα σε αυτούς τους 3 λόγο αυτού του μπάτζετ η αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, ποιον μου προτείνετε? για πορτα ασφαλείας (30x50) με defender δεν γνωρίζω ποιό είναι,επίσης η κλειδαριά δεν γνωρίζω τι τύπου είναι,παραθέτω φωτογραφίες,προτιμάω κάτι σε διπλής ενέργειας,αλλά όχι απαραίτητα,σας ευχαριστώ.

agb scudo 9000

mauer elite red line 2

MAUER Red Line GM

https://ibb.co/Fmj0Kgz
https://ibb.co/wBmc4m3
https://ibb.co/KGhdjgB

κλειδαριά σεκιουρεμ,defender της πλακας παρε τον agb scudo 9000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Petros Electron είπε

κλειδαριά σεκιουρεμ,defender της πλακας παρε τον agb scudo 9000

 

ευχαριστώ, η κλειδαριά είναι γραναζωτή? μπορείς να το καταλάβεις απο φώτο?, επίσης αλλάζει απο την βίδα πάνω απο την γλώσσα στο πλάι της πόρτας ο μύλος? η αλλη διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mclein² είπε

ο x-tra ειναι στις κορυφαιες επιλογες.

ο o-ntra ειναι στις μεσαιες επιλογες και απο τις πιο VFM επιλογες αυτη τη στιγμη.

εαν δινεις χρηματα για την αλλαγη καλο θα ηταν να τον αλλαξεις επειδη εχεις κ το παλιο μοντελο που δεν εχει ανοχη σε bumping αν και ειναι μηδαμινα τα κρουσματα κ ποσο μαλλον στον πειραια.

προσωπικα θα πηγαινα σε mag3g ή mag4g.

το 3551 θεωρω οτι σε βανδαλισμο ειναι πιο ευαλωτο απο τα προαναφερθεντα.

επισης, με το 3551 θα σου εχουν ενα απλο defender ως βαση...τυπου sferik rok με ενα καρβιδιο στη μεση...

==========

ξεκαθαρα ο mg st ειναι ο καλυτερος κυλινδρος απ'αυτα που αναφερεις ΑΛΛΑ οταν στα ιδια λεφτα παιρνεις κορυφαια μοντελα αλλων εταιριων μαλλον ειναι ατοπη η συζητηση...περι ορεξεως ομως...

υγ - ζητα 5ετη εγγυηση, να εισαι καλυμενος οταν κολλησει η fast lock :D 

 

οχι στην κλειδαρια, μονο στους πυρους περιμετρικα. 

επισης τσεκαρε τα κλειδια σου...μαλλον αυτα φταινε !

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας και την βοήθεια σας!

Διαβάζοντας στο φόρουμ είδα ότι ο κύλινδρος SECUREMME K2 δεν είναι ασφαλής! Ο συγκεκριμένος κύλινδρος είναι σε πόρτα οικογενειακού μου φίλου (είναι ενοικιαστής) θα γίνει  άμεσα η αντικατάστασή του. 

Στο φόρουμ είδα θετικά σχόλια για τον κύλινδρο : evva 4κs  . Πήραμε προσφορά - με 3 κλειδιά & εγκατάσταση στα 180 ευρώ.

Σκέπτομαι να τον εγκαταστήσω και στην δικη μου πόρτα. (αντικατάσταση του Magnum Superior)

Ποια είναι η άποψη σας τον evva 4κs ή τον keso 8000 ; οποιαδήποτε πρότασή σας είναι πολύ σημαντική!

Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογικα ναι, πρέπει να ειναι. Απο την φωτο οχι,κανει κλακ κλακ οταν κλειδώνεις?,

Αλλαζει απο την βιδα,ξεβιδωνεις μεχρι να πεταχτεί εξω η βιδα και επειτα την πιεζεις μεσα και αφαιρεις τον κύλινδρο

 

13 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

ευχαριστώ, η κλειδαριά είναι γραναζωτή? μπορείς να το καταλάβεις απο φώτο?, επίσης αλλάζει απο την βίδα πάνω απο την γλώσσα στο πλάι της πόρτας ο μύλος? η αλλη διαδικασία?

 

Επεξ/σία από Petros Electron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

λογικα ναι, πρέπει να ειναι. Απο την φωτο οχι,κανει κλακ κλακ οταν κλειδώνεις

Αλλαζει απο την βιδα,ξεβιδωνεις μεχρι να πεταχτεί εξω η βιδα και επειτα την πιεζεις μεσα και αφαιρεις τον κύλινδρο

 

κανει κλακ κλακ ναι οταν  κλειδώνω,και κάτι τελευταίο, και αν πάω σε διπλής ενέργειας μετα ποιά επιλογή να προτιμήσω?

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω.Θέλουμε να αλλάξουμε κλειδαριά ή κύλινδρο σε θωρακισμένη πόρτα.Το θέμα είναι ότι δε διαθέτουμε τα κλειδιά για τη πόρτα του σπιτιού γιατί η θεία που μας το άφησε δεν μας ενημέρωσε που είναι τα κλειδιά.Η θεία απεβίωσε και το σπίτι έχει περιέλθει στο όνομα μου (υπάρχουν συμβόλαια κλπ κλπ).Η κλειδαριά είναι παλαιού τύπου με το μακρύ κλειδί.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι ποιο είναι ένα ελάχιστο κόστος για το άνοιγμα της πόρτας και αλλαγή αφαλού ή κλειδαριάς.Απλα δε γνωρίζουμε ποιός μπορεί να έχει κλειδιά (οικιακή βοηθός κλπ). Οπότε θέλουμε απλά να την ανοίξουμε και να βάλουμε κάτι πολύ απλό σε πρώτη φάση.Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...