Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το μακρύ κλειδί είχαμε και μεις (όπως και άλλοι ένοικοι-ιδιοκτήτες) σε πολυκατοικία που έμενα το 2010-13 και μας είχαν ανοίξει τις θωρακισμένες πόρτες σε χρόνο dt. Από όσο κατάλαβα τότε, είναι πολύ εύκολο να ανοίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, Nikolaoslimit είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας και την βοήθεια σας!

Διαβάζοντας στο φόρουμ είδα ότι ο κύλινδρος SECUREMME K2 δεν είναι ασφαλής! Ο συγκεκριμένος κύλινδρος είναι σε πόρτα οικογενειακού μου φίλου (είναι ενοικιαστής) θα γίνει  άμεσα η αντικατάστασή του. 

Στο φόρουμ είδα θετικά σχόλια για τον κύλινδρο : evva 4κs  . Πήραμε προσφορά - με 3 κλειδιά & εγκατάσταση στα 180 ευρώ.

Σκέπτομαι να τον εγκαταστήσω και στην δικη μου πόρτα. (αντικατάσταση του Magnum Superior)

Ποια είναι η άποψη σας τον evva 4κs ή τον keso 8000 ; οποιαδήποτε πρότασή σας είναι πολύ σημαντική!

Σας ευχαριστώ πολύ!

λιγο ακριβα αγοραζεις αλλα μια χαρα επιλογη ο 4ks.

αν βρισκεις στο 100αρικο keso ΟΚ αλλα νομιζω υπαρχουν καλυτερες επιλογες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας

τελικα διαβάζοντας τα περισσότερα θέματα εδώ έχω μα΄θει πα΄ρα πολλά. Ειλικρινά δεν γνώριζα ότι υπήρχαν τόσες επιλογές!!

Τελικά το ξανασκεύτηκα και δεν θα αγοράσω τις αφαλούς με πάσο κλειδί. Θα αφήσω τις 2 με τα πάσα κλειδιά και θα αγοράσω ένα νέο αφαλό για την κεντρική είσοδο.

Θα ήθελα την γνώμη των ειδικών σε μια πόρτα αλουμινόπορτα που στα επόμενα χρόνια ελπίζω ότι θα την αναβαθμίσω σε θωρακισμένη τι κύλινδρο να πάρω? Budget τα 100 ευρώ

Από το κατάστημα μου προτείνουν τον Cisa AP4

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από nvlass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nvlass είπε

Θα ήθελα την γνώμη των ειδικών σε μια πόρτα αλουμινόπορτα που στα επόμενα χρόνια ελπίζω ότι θα την αναβαθμίσω σε θωρακισμένη τι κύλινδρο να πάρω? Budget τα 100 ευρώ

Από το κατάστημα μου προτείνουν τον Cisa AP4

AGB 9000 ή AGB Scudo DCK (αν δεν θέλεις κατι καλυτερο και με αντιγραφο μονο απο το εργ/σιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

AGB 9000 ή AGB Scudo DCK (αν δεν θέλεις κατι καλυτερο και με αντιγραφο μονο απο το εργ/σιο).

Ευχαριστώ γι ατην απάντηση

για τον Cisa AP4 που μπυ προτείνουν που υπάρχει ακι ετοιμοπαράδοτος τι λέτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nvlass είπε

Ευχαριστώ γι ατην απάντηση

για τον Cisa AP4 που μπυ προτείνουν που υπάρχει ακι ετοιμοπαράδοτος τι λέτε? 

Εγω δεν θα έπαιρνα εναν κύλινδρο που έχει βγει διακριτικό εργαλείο για αυτον. Τι να σου πω η απόφαση δικιά σου. Αληθεια η ψέματα αυτο το βιντεο βρήκα απο ερευνά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Petros Electron είπε

Εγω δεν θα έπαιρνα εναν κύλινδρο που έχει βγει διακριτικό εργαλείο για αυτον. Τι να σου πω η απόφαση δικιά σου. Αληθεια η ψέματα αυτο το βιντεο βρήκα απο ερευνά.

 

Οοοο Δεν το ήξερα!!!

Δηλ ο AGB 9000- είναι πιο safe?  όσο safe μπορέι να είναι μια αλουμινόπορτα. Κλειδιά μπορώ να βγάλω αντίγραφα ή μόνο από το εργοστάσιο όπως ο DSK που διαβάζω? Από που μπορώ να τους αγοράσω, μπορέιτε να μου προτείνετε και να έχω και μια υποστήριξη service ισως 

Εδώ που λέμε για την αλουμινόπορτα τι άλλες επιλογές υπάρχουν ώστε να γίνει πιο safe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nvlass είπε

Καλημέρα σας

τελικα διαβάζοντας τα περισσότερα θέματα εδώ έχω μα΄θει πα΄ρα πολλά. Ειλικρινά δεν γνώριζα ότι υπήρχαν τόσες επιλογές!!

Τελικά το ξανασκεύτηκα και δεν θα αγοράσω τις αφαλούς με πάσο κλειδί. Θα αφήσω τις 2 με τα πάσα κλειδιά και θα αγοράσω ένα νέο αφαλό για την κεντρική είσοδο.

Θα ήθελα την γνώμη των ειδικών σε μια πόρτα αλουμινόπορτα που στα επόμενα χρόνια ελπίζω ότι θα την αναβαθμίσω σε θωρακισμένη τι κύλινδρο να πάρω? Budget τα 100 ευρώ

Από το κατάστημα μου προτείνουν τον Cisa AP4

Ευχαριστώ 

η αλουμινοπορτα φοραει κλειδαρια 3 ή περισσοτερων σημειων ή απλα κλειδωνει σε 1 σημειο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mclein² είπε

η αλουμινοπορτα φοραει κλειδαρια 3 ή περισσοτερων σημειων ή απλα κλειδωνει σε 1 σημειο ; 

Καληπέρα μόνο σε ένα σημείο δυστυχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/1/2022 στις 9:15 ΜΜ, CaptainSt είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω.Θέλουμε να αλλάξουμε κλειδαριά ή κύλινδρο σε θωρακισμένη πόρτα.Το θέμα είναι ότι δε διαθέτουμε τα κλειδιά για τη πόρτα του σπιτιού γιατί η θεία που μας το άφησε δεν μας ενημέρωσε που είναι τα κλειδιά.Η θεία απεβίωσε και το σπίτι έχει περιέλθει στο όνομα μου (υπάρχουν συμβόλαια κλπ κλπ).Η κλειδαριά είναι παλαιού τύπου με το μακρύ κλειδί.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι ποιο είναι ένα ελάχιστο κόστος για το άνοιγμα της πόρτας και αλλαγή αφαλού ή κλειδαριάς.Απλα δε γνωρίζουμε ποιός μπορεί να έχει κλειδιά (οικιακή βοηθός κλπ). Οπότε θέλουμε απλά να την ανοίξουμε και να βάλουμε κάτι πολύ απλό σε πρώτη φάση.Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Εφόσον είναι παλαιού τύπου με το μακρύ κλειδί φέρνεις κλειδαρά την ανοίγει και βάζετε απευθείας ένα σετ κλειδαριά κύλινδρος defender. Για κάτι βασικό προς μέτριο σε κύλινδρο όλη η δουλειά ξεκινα από 200-220 περίπου - σε κάτι λίγο καλύτερο είσαι πιο κοντά στα 300.  
Εφόσον δεν υπάρχει βιασύνη νομίζω πετυχαίνεις καλύτερη τιμή από το κλειδαρά σε σχέση με το να πεις κλειδώθηκα απέξω έλα άνοιξε μου 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

ασε τον κυλινδρο / αφαλο σε πρωτη φαση και βαλε μια πολλαπλων σημειων....

Είναι δύσκολο να γίνει η μετατροπή; τοποθετείτε σε όλες τις πόρτες αλουμινίου;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nvlass είπε

Είναι δύσκολο να γίνει η μετατροπή; τοποθετείτε σε όλες τις πόρτες αλουμινίου;

Ευχαριστώ 

βαλε καμια φωτο του προφιλ κ θα σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...