Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, mclein² είπε

επρεπε να μου πεις εμενα οτι δινει 250€ να παω να πιω εναν καφε ναυπλιο...

Μακάρι να με είχε ρωτήσει!!!

Και ξέρει ότι το έψαξα πολύ για εμένα και για την αδερφή της.

Σε κάποια θέματα η ξεροκεφαλιές πληρώνονται!!

Αλλά πέραν αυτού, ο κύλινδρος που της έβαλε πόσο χάλιας είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Nikos-81 είπε

Μακάρι να με είχε ρωτήσει!!!

Και ξέρει ότι το έψαξα πολύ για εμένα και για την αδερφή της.

Σε κάποια θέματα η ξεροκεφαλιές πληρώνονται!!

Αλλά πέραν αυτού, ο κύλινδρος που της έβαλε πόσο χάλιας είναι; 

ενας αφαλος που κανει 20€ τι μπορει να προσφερει ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ενας αφαλος που κανει 20€ τι μπορει να προσφερει ; 

Είδα τιμές της εταιρείας αυτής από 12 μέχρι22, ανάλογα το μαγαζί. Ήλπιζα, όμως, επειδή δεν μου είπε συγκεκριμένο τύπο μήπως ήταν κάποιος πιο ακριβός.

...πω πω κλαύτα....

Δηλαδή:

Revolution pro 60e

defender Cisa 20-25e

κύλινδρος 20ε.

Όλα με τοποθέτηση και χωρίς ΦΠΑ 250!!! Αυτές είναι δουλειές!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε νέο σπίτι και έχει ξυλινη μασίφ πόρτα βαριά, και φοράει κλειδαριά FIAM και έχει κλειδί τυπου χρηματοκιβωτιου. Έχει την κλασικη κλειδαρια με γλωσσα επανω και κατω τον ενιαιο πυρο. και βγαζει εναν πυρο πανω και έναν πυρο κατω στο πατωμα. Η ιδιοκτητρια με ειπε οτι δεν αλλαζει η κλειδαρια. Θέλω να ρωτήσω αλλαζει η κλειδαριά? Γίνεται να μπει κυλίνδρου? Πόσο ασφαλείς κλειδαρια είναι. Εκτός οτι γνωρίζω οτι το κλειδί μπορεί να το εχει ο προηγούμενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Vene3 είπε

Πήγα σε νέο σπίτι και έχει ξυλινη μασίφ πόρτα βαριά, και φοράει κλειδαριά FIAM και έχει κλειδί τυπου χρηματοκιβωτιου. Έχει την κλασικη κλειδαρια με γλωσσα επανω και κατω τον ενιαιο πυρο. και βγαζει εναν πυρο πανω και έναν πυρο κατω στο πατωμα. Η ιδιοκτητρια με ειπε οτι δεν αλλαζει η κλειδαρια. Θέλω να ρωτήσω αλλαζει η κλειδαριά? Γίνεται να μπει κυλίνδρου? Πόσο ασφαλείς κλειδαρια είναι. Εκτός οτι γνωρίζω οτι το κλειδί μπορεί να το εχει ο προηγούμενος. 

θωρακισμενη πορτα εχει - οχι μασιφ ξυλινη.

θεωρητικα αλλαζει η κλειδαρια αλλα πρεπει να μας δειξεις την πορτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Πρόκειται να αντικαταστήσω μια παλιά ξύλινη πόρτα σε διαμέρισμα πολυκατοικίας με ασφαλείας. Το  Budget μου είναι μέχρι και 800€. Τι θα πρέπει να προσέξω / ζητήσω για μια μινιμουμ ασφάλεια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, babis100 said:

Τι θα πρέπει να προσέξω / ζητήσω για μια μινιμουμ ασφάλεια;

Θα πρέπει να αναζητήσεις έναν καλό συνδυασμό κλειδαριάς-κυλίνδρου-defender.

Πάρε προσφορές και φέρτες εδώ για σχολιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρόνια. Έχω πόρτα Dierre με την κλειδαριά χρηματοκιβωτίου. Ενώ γνώριζα ότι έπρεπε να την αλλάξω για τους γνωστούς λόγους δεν το έκανα και πριν μια βδομάδα ξύπνησα επειδή χτύπησε ο συρτής το βράδυ καθώς πήγαν να μπουν στο σπιτι. Έχω πάρει κάποιες προτάσεις για κλειδαριά και από τα λιγοστά που γνωρίζω και κατάλαβα μου πρότειναν κλειδαριά Dierre που είναι καινουργιο μοντέλο 3 μηνών (δεν το έχουν κλειδαράδες μόνο οι μεγάλοι που φέρνουν Dierre πόρτες Ελλάδα) γερμανικό αφαλό και defender στα 350€. Είναι καλά τα προϊόντα και οι τιμές η να ζητήσω κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, darealiltunechi είπε

Καλησπέρα και καλή χρόνια. Έχω πόρτα Dierre με την κλειδαριά χρηματοκιβωτίου. Ενώ γνώριζα ότι έπρεπε να την αλλάξω για τους γνωστούς λόγους δεν το έκανα και πριν μια βδομάδα ξύπνησα επειδή χτύπησε ο συρτής το βράδυ καθώς πήγαν να μπουν στο σπιτι. Έχω πάρει κάποιες προτάσεις για κλειδαριά και από τα λιγοστά που γνωρίζω και κατάλαβα μου πρότειναν κλειδαριά Dierre που είναι καινουργιο μοντέλο 3 μηνών (δεν το έχουν κλειδαράδες μόνο οι μεγάλοι που φέρνουν Dierre πόρτες Ελλάδα) γερμανικό αφαλό και defender στα 350€. Είναι καλά τα προϊόντα και οι τιμές η να ζητήσω κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

μαθε ποια ειναι τα πραγματα με συγκεκριμενο ονομα και επανερχεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Ο Mauer NW4 σε θωρακισμένη πόρτα ασφαλείας θεωρείται ασφαλής ή είναι πλέον παρωχημένος; Εδώ και μερικές βδομάδες δεν παίρνει πάνω από 1 κλείδωμα (με 2 τουλάχιστον κλειδιά που δοκίμασα) και θέλω να δω τις επιλογές μου.

Επίσης σε εξώπορτα διπλής θωράκισης με ηλεκτρική κλειδαριά CISA BLOCK, ο αφαλός Securemme K2 είναι επιλογή που παρέχει ασφάλεια;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, soc_h είπε

ο αφαλός Securemme K2

Ξεκαθαρα οχι... Τον ειχα βαλει σε αποθηκη με εργαλεια και τον εβγαλα τον πηγα σε αποθηκη ότι να ναι που δε με νοιαζει το περιεχομενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, soc_h είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Ο Mauer NW4 σε θωρακισμένη πόρτα ασφαλείας θεωρείται ασφαλής ή είναι πλέον παρωχημένος; Εδώ και μερικές βδομάδες δεν παίρνει πάνω από 1 κλείδωμα (με 2 τουλάχιστον κλειδιά που δοκίμασα) και θέλω να δω τις επιλογές μου.

Ευχαριστώ

η κλειδαρια φταιει και οχι ο κυλινδρος. (μηπως φταιει και η πορτα...)

με δεδομενο οτι κανει μια ολοκληρη στροφη = ο κυλινδρος ειναι κομπλε.

και ο nw4 δεν εχει κανενα προβλημα σε θεματα ασφαλειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Για νέα πόρτα ασφαλείας μου προτείνουν defender monolito και κλειδαριά cisa με διπλό σύστημα μπλοκαρίσματος και αφαλό Astral Tekno pro. 

Είμαι καλυμμένος ή να κοιτάξω κάτι καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mclein² είπε

μαθε ποια ειναι τα πραγματα με συγκεκριμενο ονομα και επανερχεσαι...

καλησπέρα αγαπητέ. πιθανόν να τα γράψω λαθος αλλα οι 2 προσφορές που πήρα μαζί με defender και κλειδαριά είναι:

1. wilka s5 350ευρώ

2. Iseo R90 300 ευρώ.

ξέρω έπρεπε να θυμάμαι και τα άλλα μοντέλα αλλα νομίζω σημαντικότερο είναι οι αφαλοί οπότε συγκράτησα αυτούς στα 10δες ονόματα που άκουσα.

Επεξ/σία από darealiltunechi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...