Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Ξυριστική μηχανή αφήνουν ή να αρχίσω προπόνηση με τα ξυραφάκια; 

Ασε φιλε κι εγω στην ιδια φαση ειμαι. Παντα μηχανη χρησιμοποιω. Με βλεπω να πετσοκοβομαι 😂😂😂😂

Ωστοσο πιστευω πως η μηχανη δεν επιτρεπεται γτ δεν κανει το βαθυ ξυρισμα που θα κανει το ξυραφι. 

Επεξ/σία από Μάκαρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Μάκαρος είπε

Ασε φιλε κι εγω στην ιδια φαση ειμαι. Παντα μηχανη χρησιμοποιω. Με βλεπω να πετσοκοβομαι 😂😂😂😂

Ωστοσο πιστευω πως η μηχανη δεν επιτρεπεται γτ δεν κανει το βαθυ ξυρισμα που θα κανει το ξυραφι. 

Εγώ είχα παρατήσει την ξυριστική και είχα την κουρευτικη για μια στο τόσο.

Εγώ πάντως που δοκίμασα τις προάλλες αν το έκανα λίγη ώρα μετά με το χέρι δεν ένιωθα τρίχες να με γρατσουνανε τι να σου πω. Θα πάρω και ξυραφάκια σίγουρα μαζί μην μας τελειώσει καμία μπαταρία και τρέχουμε αλλά αν δεν αφήνουν μην την κουβαλάω τζάμπα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκειται να ελεγξει κανεις αν ξυριζεσαι με μηχανη η με ξυραφι.Τους αρκει να σε βλεπουν προβλεπε.Στο κεντρο τουλαχιστον(και εφοσον πλεον δεν υπαρχουν-οσο εισαι νεοσυλλεκτος) δινουν σημασια σε αυτα,στην μοναδα μετα εισαι απλας,σε εμας ο καθενας ειχε βρει το ''ανεκτο σημειο αξυρισιας'' και ξυριζοταν καθε 2-3-4 μερες..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως στην Θήβα ήμουν με μούσια και στην μονάδα ακόμα και με χαρτι δερματολόγουυ για αραιό ξύρισμα κάποιοι μου την λένε

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, salonika91 said:

Εγώ πάντως στην Θήβα ήμουν με μούσια και τώρα στην μονάδα ακόμα και με χαρτι δερματολόγουυ για αραιό ξύρισμα κάποιοι μου την λένε

Όταν πήγα στη μονάδα μου έπαιρνε μετάθεση (έφευγε) ο υποδιοικητής, θυμάμαι το "παράπονό" (semi χαβαλέ) του προς ένα παλιότερο φαντάρο που είχε αντίστοιχο χαρτί "Φεύγω κι ακόμα να ξυριστείς...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Όταν πήγα στη μονάδα μου έπαιρνε μετάθεση (έφευγε) ο υποδιοικητής, θυμάμαι το "παράπονό" (semi χαβαλέ) του προς ένα παλιότερο φαντάρο που είχε αντίστοιχο χαρτί "Φεύγω κι ακόμα να ξυριστείς...".

Έτσι ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2019 στις 10:07 ΠΜ, fastnq2 είπε

Δεν προκειται να ελεγξει κανεις αν ξυριζεσαι με μηχανη η με ξυραφι.Τους αρκει να σε βλεπουν προβλεπε.Στο κεντρο τουλαχιστον(και εφοσον πλεον δεν υπαρχουν-οσο εισαι νεοσυλλεκτος) δινουν σημασια σε αυτα,στην μοναδα μετα εισαι απλας,σε εμας ο καθενας ειχε βρει το ''ανεκτο σημειο αξυρισιας'' και ξυριζοταν καθε 2-3-4 μερες..

μάλλον ήταν τυφλός ο λοχαγός σας ...🧔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ziaba είπε

μάλλον ήταν τυφλός ο λοχαγός σας ...🧔

Αποψη μου οτι οποιος καραβανας δεν ειναι και λιγο φλου στην μοναδα ειναι φελλος.Δεν ειναι κεντρο που ειναι αυστηρα,στην μοναδα κοιταει ο καθενας την δουλεια του,οπως και ο λοχαγος τους ανωτερους του.Τωρα για το ξυρισμα,ειδικα αν ειχαμε κανεναν αυδμ που ηταν απλας γινοταν πανικος στην μοναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/2/2019 στις 2:15 ΜΜ, fastnq2 είπε

Αποψη μου οτι οποιος καραβανας δεν ειναι και λιγο φλου στην μοναδα ειναι φελλος.Δεν ειναι κεντρο που ειναι αυστηρα,στην μοναδα κοιταει ο καθενας την δουλεια του,οπως και ο λοχαγος τους ανωτερους του.Τωρα για το ξυρισμα,ειδικα αν ειχαμε κανεναν αυδμ που ηταν απλας γινοταν πανικος στην μοναδα.

Συνήθως έτσι γίνεται.Θυμάμαι κάτι ΠΣΚ που ξέραμε ποιοι είχαν υπηρεσία κάθε μέρα δεν ξυριζόμασταν,ειδικά εμείς στο ΚΨΜ ούτε αρβύλες δεν φοράγαμε,ούτε αναφορές κάναμε(ούτε μεσοβδόμαδα ήμασταν στην αναφορά). Βέβαια Καστελόριζο που ήταν φίλος μου κολλητός,ήταν αυστηροί στο ξύρισμα,αρβύλες γυαλί και προβλεπέ σε όλα.

Επεξ/σία από MaNePi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2019 στις 10:19 ΠΜ, phanispal είπε

Στο ΚΕΕΔ είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα βέβαια.

Μπηκα πριν λίγες μέρες κεεδ δεν μας ειπαν τπτ για ξυριστική μηχανή εφόσον είσαι ξυρισμένος. Ούτε για κινητά μας είπαν κάτι τα επιτρέπουν απλα λένε νην βγάζετε φώτο το στρατόπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια λεω να παρουσιαστω αυγουστο ετσι ωστε ν στειλω βιογραφικα για μεταπτυχιακα στο εξωτερικο τον φεβρουαριο και τον σεπτεμβρη να την κανω με ελαφρα.. θελω να ρωτησω.. η μανα μου ειχε διαγνωστει μ καρκινο μαστου πριν 4 χρονια.. εκανε χειρουργεια χημειοθεραπειες αποκατασταση μαστου.. ειχε τοτε 67% αναπηρια τωρα να φανταστω οχι.

Ο πατερας μου περυσι εκανε μπαλονακι στο ποδι... και αυτος εχει ενα ποσοστο αναπηριας οπως και το οτι ειναι ζαχαροδιαβητικος.. αξιζει πιστευετε ν κυνηγησω τα ποσοστα αναπηριας των γονιων μου ετσι ωστε να ειμαι καπου κοντα?? ειμαι θεσσαλονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...