Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, thyra_7 είπε

το θεμα ειναι να πετυχουμε και τιποτα :)

 

19 ώρες πριν, thanospetr είπε

Σε μας τουλάχιστον δεν τσέκαραν ποτέ τι πετύχαμε για να βγει κάποιο σκορ. Πανηγύρι..

Και σε μας που τσεκαραν τα @@ μας πηραμε,κλασσικα μονο το bragging μεταξυ ημων των πουστονεων τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι μπαίνετε τώρα ΚΕΕΔ θα πάρετε το κανονικό σας κινητό ή κάποιο χωρίς κάμερα; αν πάρετε το κανονικό σας πως λέτε να το περάσετε; Όσοι έχουν παρουσιαστεί στο συγκεκριμένο στρατόπεδο μπορούν να μας πουν αν είναι αυστηροί στο θέμα του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2011 που πέρασα εγώ από 'κει υπήρχε αυστηρότητα στο θέμα του smartphone.

Όλοι στο λόχο είχαμε από τα παλιά.

Κάποιοι (λίγοι) φέρνουν απ' την αρχή, και κάποιοι στην πρώτη έξοδο ή τους το φέρνουν στην πρώτη επίσκεψη συγγενείς κ.λπ..

Έχε κατά νου ότι δεν υπάρχουν πρίζες στους θαλάμους (~50 άτομα ανά θάλαμο), εκτός κι αν έχουν βάλει, που δεν παίζει.

Στο δικό μας λόχο (1ο) είχε μία πρίζα, η οποία εξυπηρετούσε 2 θαλάμους αν θυμάμαι καλά, δηλαδή ~100 άτομα. Γινόταν της κακομοίρας με τα πολύπριζα.

Γνώμη μου είναι ότι δε θα σε βολέψει τη στιγμή που όλα θέλουν φόρτιση κάθε μέρα. Πάρε από εκείνα που κρατάνε καμια βδομάδα, ίσα για μηνύματα και ομιλία.

Αν παρόλ' αυτά θες να το πάρεις, ο μόνος τρόπος να το περάσεις είναι να το έχεις πάνω σου, αφού δεν κάνουν σωματικό έλεγχο, μόνο τους σάκους σου ψάχνουν.

Επίσης έχε κατά νου ότι στα κέντρα μαζεύεται όλη η σάρα και η μάρα, και παίζει πολλή φέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iamskg είπε

Όσοι μπαίνετε τώρα ΚΕΕΔ θα πάρετε το κανονικό σας κινητό ή κάποιο χωρίς κάμερα; αν πάρετε το κανονικό σας πως λέτε να το περάσετε; Όσοι έχουν παρουσιαστεί στο συγκεκριμένο στρατόπεδο μπορούν να μας πουν αν είναι αυστηροί στο θέμα του κινητού.

Εγώ θα τα πάρω και τα 2, να πάω αθήνα χωρίς να έχω smartphone να κοιταξω κανα χάρτη αν χρειαστεί ή να μπω στο ιντερνετ να ψάξω κάτι δεν παίζει.

 

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Το 2011 που πέρασα εγώ από 'κει υπήρχε αυστηρότητα στο θέμα του smartphone.

Όλοι στο λόχο είχαμε από τα παλιά.

Κάποιοι (λίγοι) φέρνουν απ' την αρχή, και κάποιοι στην πρώτη έξοδο ή τους το φέρνουν στην πρώτη επίσκεψη συγγενείς κ.λπ..

Έχε κατά νου ότι δεν υπάρχουν πρίζες στους θαλάμους (~50 άτομα ανά θάλαμο), εκτός κι αν έχουν βάλει, που δεν παίζει.

Στο δικό μας λόχο (1ο) είχε μία πρίζα, η οποία εξυπηρετούσε 2 θαλάμους αν θυμάμαι καλά, δηλαδή ~100 άτομα. Γινόταν της κακομοίρας με τα πολύπριζα.

Γνώμη μου είναι ότι δε θα σε βολέψει τη στιγμή που όλα θέλουν φόρτιση κάθε μέρα. Πάρε από εκείνα που κρατάνε καμια βδομάδα, ίσα για μηνύματα και ομιλία.

Αν παρόλ' αυτά θες να το πάρεις, ο μόνος τρόπος να το περάσεις είναι να το έχεις πάνω σου, αφού δεν κάνουν σωματικό έλεγχο, μόνο τους σάκους σου ψάχνουν.

Επίσης έχε κατά νου ότι στα κέντρα μαζεύεται όλη η σάρα και η μάρα, και παίζει πολλή φέρμα.

Κάποιοι έγραφαν ότι σε ψάχνουν και πάνω σου, και ότι ο καλύτερος τρόπος είναι μέσα σε κάλτσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Επίσης έχε κατά νου ότι στα κέντρα μαζεύεται όλη η σάρα και η μάρα, και παίζει πολλή φέρμα.

Τα κεντρα καταργηθηκαν μεσα στο 2018. Ολοι πηγαινουν απευθειας στις μοναδες πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisxpap είπε

Εγώ θα τα πάρω και τα 2, να πάω αθήνα χωρίς να έχω smartphone να κοιταξω κανα χάρτη αν χρειαστεί ή να μπω στο ιντερνετ να ψάξω κάτι δεν παίζει.

ΟΚ, η περίπτωσή σου ίσως είναι λίγο διαφορετική, αλλά εκτός κι αν έχουν αλλάξει τα πράγματα, θα δυσκολευτείς πολύ με τις συνεχείς απαιτούμενες φορτίσεις.

 

9 ώρες πριν, Μάκαρος είπε

Τα κεντρα καταργηθηκαν μεσα στο 2018. Ολοι πηγαινουν απευθειας στις μοναδες πλεον.

Ναι, εκτός από το ΚΕΕΔ και 1-2 ακόμα έχω την εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, phanispal είπε

ΟΚ, η περίπτωσή σου ίσως είναι λίγο διαφορετική, αλλά εκτός κι αν έχουν αλλάξει τα πράγματα, θα δυσκολευτείς πολύ με τις συνεχείς απαιτούμενες φορτίσεις.

Ναι, εκτός από το ΚΕΕΔ και 1-2 ακόμα έχω την εντύπωση.

Ούτως ή άλλως θα έχω κ το απλό που κρατάει μέρες και όποτε κ αν έχω χρόνο φορτίζω και το άλλο, ποιο πολύ για όταν θα είμαι έξω το θέλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από κανά 401 για ακτινογραφία δεν προβλέπεται να είσαι έξω (εκτός στρατοπέδου), οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορείς να το χρησιμοποιείς τις πρώτες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisxpap είπε

Ξέρεις κανείς που σταματάει το ΚΤΕΛ Αττικής να τραβήξω ένα σκριν για να μην χαθούμε;; 

Screenshot_2019-02-04-18-32-54-952_com.google.android.apps.maps.png

Εμένα με είπαν προαστιακό να πάρω από τον σταθμό των τραίνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, iamskg είπε

Εμένα με είπαν προαστιακό να πάρω από τον σταθμό των τραίνων

Ναι αλλά ο προαστιακός σε αφήνεις 2 με 2,5χλμ μακριά ενώ το ΚΤΕΛ γύρω στα 400 μέτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πλάκα-πλάκα ζεστό νερό δεν παίζει (τουλάχιστον στον 1ο λόχο που ήμουν), be prepared.

δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω από τα γέλια ή να κλάψω κανονικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...