Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπλο-Σώμα Κατάταξης ΜΗΧΑΝΙΚΟ
Σημείο Υποδοχής Οπλιτών 595 Α/Μ ΤΠ/ΕΟΔ - Στρδο «Υπλγου Ζώγκου Γεωργίου»
Έδρα ΚΙΛΚΙΣ - AN. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ

 

Καλησπέρα. Έχει κάποιος πληροφορίες για αυτα τα στρατόπεδα? Και δηλαδή θα παρουσιαστώ στο 595 Α/Μ ΤΠ/ΕΟΔ - Στρδο «Υπλγου Ζώγκου Γεωργίου» και μετά θα πάω στο ΚΙΛΚΙΣ - AN. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mitzkat είπε
   
  Καλησπέρα. Έχει κάποιος πληροφορίες για αυτα τα στρατόπεδα? 

595 Α/Μ ΤΠ ΜΕ ΈΔΡΑ ΤΟ ΚΙΛΚΙΣ (Ν. ΣΑΝΤΑ)... Ένα στρατόπεδο είναι... Google is your friend 

 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου κανόνας στον στρατό είναι το "προβλέπεται/επιτρέπεται ό,τι δεν βλέπεται"... Κ εγώ στη Θήβα είχα παρουσιαστεί... Ζωάρα... Κινητό είχα πάρει μαζί μου ένα πρόχειρο (όχι smartphone) γιατί ήμουνα ψαρωμένος τέρμα... Μέχρι που μπήκα μέσα κ είδα όλοι ότι είχαν μέσα τα κανονικά τους κινητά.. Συμβουλή μου, πάρε το, κ κρύψε το μέσα σε ένα ζευγάρι κάλτσες... 
Στην είσοδο γίνεται ένας υποτυπώδης έλεγχος αλλά μη φανταστείς... Δεν πρόκειται να στα ψάξουν όλα.. Καλή θητεία!!

ΥΓ: Κράτα sleeping bag γιατί στην Πυροβολαρχία που έμενα, βρωμούσαν τα πάντα.. Sleeping bag πάνω από το κρεβάτι, κοιμάσαι κανονικά, σηκώνεσαι 5' πιο νωρίς, το μαζεύεις και είσαι κύριος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, ένα στρατόπεδο είναι. Λάθος μου. Γράφει και Μονάδα Τοποθέτησης 33ΛΜΧ, όποτε μετά πάω εκεί, σωστά? Είναι να πάει και κάποιος άλλος εκεί?

Μονάδα Τοποθέτησης

33 ΛΜΧ

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpwnz είπε

φίλε μου κανόνας στον στρατό είναι το "προβλέπεται/επιτρέπεται ό,τι δεν βλέπεται"... Κ εγώ στη Θήβα είχα παρουσιαστεί... Ζωάρα... Κινητό είχα πάρει μαζί μου ένα πρόχειρο (όχι smartphone) γιατί ήμουνα ψαρωμένος τέρμα... Μέχρι που μπήκα μέσα κ είδα όλοι ότι είχαν μέσα τα κανονικά τους κινητά.. Συμβουλή μου, πάρε το, κ κρύψε το μέσα σε ένα ζευγάρι κάλτσες... 
Στην είσοδο γίνεται ένας υποτυπώδης έλεγχος αλλά μη φανταστείς... Δεν πρόκειται να στα ψάξουν όλα.. Καλή θητεία!!

ΥΓ: Κράτα sleeping bag γιατί στην Πυροβολαρχία που έμενα, βρωμούσαν τα πάντα.. Sleeping bag πάνω από το κρεβάτι, κοιμάσαι κανονικά, σηκώνεσαι 5' πιο νωρίς, το μαζεύεις και είσαι κύριος

Αν μία στο εκατομμυριο το βρουν μεσα στις καλτσες? γιατι προφΑΝΩς ειναι γνωστο 100 ατομα μου το εχουν πει...χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salonika91 είπε

σωματικο ελεγχο κανουν?αν το εχεις πανο σου?

ε και μετα που σε εξεταζουν αντε να σου φυγει κανα κινητο απο τη τσεπη χααχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό να τα σκέφτεστε όλα αυτά, γιατί έτσι ακριβώς ημουν κ εγω... Τον "ελεγχο", στρατιωτες σας τον κανουν... Ηταν εκει ενας, ψαχουλεψε λιγο τα πραγματα και τελος.. Οταν στην Θηβα μπαινει σειρα με 1000~ ατομα για παραδειγμα, πιστευετε οτι κανουν ενδελεχη ελεγχο στον καθενα;; Ουτε καν... 
Τωρα για μετα στην μοναδα αλλαζει το πραγμα... Φυσικα εξαρταται σε τι μοναδα θα υπηρετησετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω Σεπτέμβρη με μονάδα τοποθέτησης 7 ΛΜΧ (Προβατώνας). Γνωρίζει κανείς τι παίζει πλέον με τις μεταθέσεις από Εβρό? Όσοι έχουν μονάδα τοποθέτησης έβρο θα τελειώσουν την θητεία τους εκεί ή παίρνουν μετάθεση μετά από μήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, jimfan said:

Μπαίνω Σεπτέμβρη με μονάδα τοποθέτησης 7 ΛΜΧ (Προβατώνας). Γνωρίζει κανείς τι παίζει πλέον με τις μεταθέσεις από Εβρό? Όσοι έχουν μονάδα τοποθέτησης έβρο θα τελειώσουν την θητεία τους εκεί ή παίρνουν μετάθεση μετά από μήνες?

Εξαρτάται. Ο κανόνας για παραμεθόριο είναι ο επαναπατρισμός στο πεντάμηνο. Αν έχεις δυνατά χαρτιά ή δυνατή βοήθεια τότε μπορείς να φύγεις στο δίμηνο με μετάθεση κατ εξαίρεσιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...