Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Archilleo είπε

Για το Κυλικειο της μοναδος που με εχουν χωσει πλεον, καποιος μου ειπε οτι σου δινουν τιμητικη στο τελος ως κυλικειαρχης. Ισχυει;

Γενικα ναι. Αναλογα και τον διοικητη βεβαια. Εμας το παιδι που ειχε αναλαβει το κυλικειο και απολυθηκε πριν λιγες μερες, συνολικα πηρε 92 μερες αδεια σε ολη του τη θητεια (9μηνος). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Γενικα ναι. Αναλογα και τον διοικητη βεβαια. Εμας το παιδι που ειχε αναλαβει το κυλικειο και απολυθηκε πριν λιγες μερες, συνολικα πηρε 92 μερες αδεια σε ολη του τη θητεια (9μηνος). 

3 μηνες; Οτι καλυτερο!!! Χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

ΝΑ θυμάστε ότι στον στρατό ευδοκιμούν τα πιο μεγάλα φίδια!!!Μην πιστεύετε όλα όσα ακούτε!!!!

Αν εννοεις γι αυτο που εγραψα για τις 92 μερες αδεια, ουτε κι εγω το πιστευα μεχρι που μου εδειξε τα αδειοχαρτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μάκαρος είπε

Αν εννοεις γι αυτο που εγραψα για τις 92 μερες αδεια, ουτε κι εγω το πιστευα μεχρι που μου εδειξε τα αδειοχαρτα. 

 Μπας και ήταν ανιψιός του;χαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, djcat είπε

Μεγάλες άδειες κατά 99.9% είναι βίσματα.

Ή ρουφιάνοι , συνήθως τα 2 είδη συνδυάζονται και δημιουργούν το νέο είδος φιδιού που υπάρχει σε αφθονία στα Ελληνικά στρατόπεδα.

Αν βρείτε κάποιον που δεν κάνει ποτέ 2-4 ,μαγειρια, τουαλέτες και ο κύκλος του έχει φάει καμιά 20αρια Φ μακριά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, geomos είπε

Ή ρουφιάνοι , συνήθως τα 2 είδη συνδυάζονται και δημιουργούν το νέο είδος φιδιού που υπάρχει σε αφθονία στα Ελληνικά στρατόπεδα.

Αν βρείτε κάποιον που δεν κάνει ποτέ 2-4 ,μαγειρια, τουαλέτες και ο κύκλος του έχει φάει καμιά 20αρια Φ μακριά!!!

Ειναι περιεργες καμια φορα οι ισορροπίες. Πχ ειχαμε εναν που δεν εκανε ποτε υπηρεσία αλλα ολοι τον σεβοντουσαν. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν σας χάλασεRpS_tongue.gif

Η σειρά μου 306 ηταν η μοναδικη που έκανε 11 μηνο, η 307 η μοναδική που έκανε 10 μηνο και απο την 308 αρχισε το 9 μηνο.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω κόψει την αναβολή περίπου από μέσα Ιουνίου και ειμαι για κατάταξη με την Δ ΕΣΣΟ. Αρχικα κάπου διάβασα υπολογίζεται να μπούμε Οκτώβρη, ισχύει(;) γιατί μου είπαν στην στρατολογία Νοέμβριο και έχω υπολογίσει την ορκομωσια που θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα Οκτώβρη! Αν μπούμε τότε μπορώ να πάρω άδεια για την ορκωμοσία; 

Τώρα ουσιαστικά παρουσιαζομαστε στην μονάδα πάνω στα σύνορα που είναι οι περισσότερες ή στα νησιά και μετά μας πανε αλλού ή μένουμε στην μονάδα στην οποία μπήκαμε;

Και κάτι τελευταίο ειμαι πολύτεκνος και δικαιούμαι εξάμηνη θητεία (πλεον γιατι παλια δεν μπορουσα ημουν ο 4ος κατα σειρα) χρειάζεται οικογενειακή κατάσταση και πιστοποιητικό πολυτεκνιας να δώσω όταν παρουσιαστώ; Αν αυξηθεί η θητεία πάει το εξάμηνο ή εγώ που εχω κόψει την αναβολή δεν θα με πιάσει;

Επεξ/σία από anterovgaltis2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν πάει και δεν είναι για άλλη μια χρονιά η κλασική ράδιο αρβύλα που διαδίδουν επίτηδες για να κόβει ο κόσμος τις αναβολές...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...