Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, G-pal είπε

Το δηλώνεις αμέσως κτλ και τρως και 5Φ έτσι μας έχουν πει εμάς τουλάχιστον 

επειδη μου κλεψανε το πορτοφολι ρε παιδια? 5φ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπαινω 10/3 ξερει κανεις ποτε θα ερθει το χαρτι απο την αστυνομια και τι θα πρεπει να εχω μαζι μου οταν παρουσιαστω?

Επεξ/σία από infected20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nick_giots32 είπε

Καλησπερα παιδια ειμαι απιστευτα εκνευρισμενος διοτι στο λεωφορειο μου κλεψανε το πορτοφολι με την στρατιωτικη ταυτοτητα... ξερετε τι ενεργειες πρεπει να κανω? και τι καμπανα θα φαω? ειναι μεγαλη η διαδικασια το να ξαναβγαλω ταυτοτητα στρατιωτικη?

Μόλις χάσεις το ΣΔΤ πας αμέσως σε Αστυνομικό Τμήμα και δηλώνεις την απώλεια.

Ταυτόχρονα ενημερώνεις και την Μονάδα σου…

Το χαρτί που θα σου δώσουν από το ΑΤ, το πας στην Μονάδα σου όπου το παραδίνεις στο 1ο Γραφείο ή Γραφείο Προσωπικού, για την έκδοση ενός νέου και φυσικά ενός Προσωρινού ΣΔΤ.

Μαζί με το χαρτί από το ΑΤ έχεις υποχρέωση να παραδώσεις 3 έγχρωμες φωτογραφίες με την στολή εξόδου σου σε κατάλληλο μέγεθος για την έκδοση του ΣΔΤ.

Στο πειθαρχικό κομμάτι 5 ή 10 Φ, ανάλογα τον Δκτη σου.

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρεις κανείς τί παίζει στο 645 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού, Πυροβολικό Ξάνθης? Κάπου είδα οτι έχει ταξιαρχίες, υψηλόβαθμους κτλπ. αληθεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikοs είπε

Καλησπέρα σας , Παρουσιάζομαι 565 ΤΠ/ΕΟΔ (ΛΑΓΟΣ) θα ήθελα και εγώ να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

Αφού παρουσιαστούμε τι γίνεται μετα; Που μας στέλνουν ; ; Σε κάποιο άλλο στρατόπεδο εκεί κοντά ή μπορεί και σε οποιοδήποτε άλλο στην Ελλάδα; 

Η κατάσταση εκεί πάνω πως είναι; Είναι ήσυχα , έχει πολύ κόσμο; 

Υπάρχει κάποια διαφορετική αντιμετώπιση για όσους είναι σχετικά μεγάλοι(28 ετών);

Τα κινητά επιτρέπονται; 

Βασικά δεν έχω καμία ιδέα περί στρατού οπότε όποιος μπορεί να δώσει πληροφορίες θα με βοηθούσε πολύ.

Το 565 ειναι η μοναδα παρουσιασης.Οι περισσοτεροι φανταροι του βορειου Εβρου παρουσιαζονται εκει και την ιδια μερα η την επομενη σε στελνουν στην μοναδα που εχεις καταταγει στον βορειο Εβρο.Αν δεν στο γραφει στο σιτε της στρατολογιας θα στο γραφει σιγουρα στο χαρτι.Αμα εχεις και μοναδα καταξης το 565 ειναι αλλου παππα ευαγγελιο.Στειλε να σου πω για περισσοτερες πληροφοριες.Εκει θα κατσεις μεχρι το τελος τον Σπεν περιπου 1.5 μηνα και μετα αν εχεις καθαιξερεση παιρνεις ευμενης μεταθεση αλλιως μενεις εκει και μπορει να εχεις επιλεγει για ειδικοτητα που θα γινει ειτε στην μοναδα ειτε καπου αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Μόλις χάσεις το ΣΔΤ πας αμέσως σε Αστυνομικό Τμήμα και δηλώνεις την απώλεια.

Ταυτόχρονα ενημερώνεις και την Μονάδα σου…

Το χαρτί που θα σου δώσουν από το ΑΤ, το πας στην Μονάδα σου όπου το παραδίνεις στο 1ο Γραφείο ή Γραφείο Προσωπικού, για την έκδοση ενός νέου και φυσικά ενός Προσωρινού ΣΔΤ.

Μαζί με το χαρτί από το ΑΤ έχεις υποχρέωση να παραδώσεις 3 έγχρωμες φωτογραφίες με την στολή εξόδου σου σε κατάλληλο μέγεθος για την έκδοση του ΣΔΤ.

Στο πειθαρχικό κομμάτι 5 ή 10 Φ, ανάλογα τον Δκτη σου.

ελπιζω 5 :( απλα να ρωτησω κατι? επειδη ειμαι σε αδεια για κατι εξετασεις.. υπαρχει περιπτωση να μου κοψουν την αδεια?

Επεξ/σία από nick_giots32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_giots32 είπε

επειδη μου κλεψανε το πορτοφολι ρε παιδια? 5φ?

Το θεμα ειναι οτι χαθηκες στρατιωτικο εγγραφο .Παιρνεις τηλεφωνο τον αυδμ να ενημερωσεις οτι στην κλεψανε αμεσα.Μην κανεις το λαθος και πας στο στρατοπεδο για να το μαθουν.Θα σου πουν ακριβως τι να κανεις.ΠΟλυ πιθανον να σε στειλουν σε κανενα φρουραρχειο για να σου δωσουν κανενα εγγραφο.Ααα και οταν μπεις κουρεμενος ,ξυρισμενος τεντα.Η σωστη συμπεριφορα και η καλη εμφανιση μπορει να βοηθησει αναλογα πιον εχεις απεναντι σου να ειναι πιο επιεικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάλανε να παρουσιαστώ 11 του μήνα στην Σάμο.

Θα πάω να πάρω αναβολή. Ξέρει κανείς που πηγαίνω? Φρουραρχείο? Στην στρατολογία (ή όπως λέγεται) στην Πέτρου Ράλλη?

Που να τηλεφωνήσω για να μάθω το που πρέπει να πάω και το πότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...