Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Αυτό ξαναπεστο. Εδώ στο insomnia μοιράζουν οδηγούς πως να μην πας φαντάρος, πως να μην πας παραμεθόριο, πως να μην κάνεις υπηρεσίες, πως να βγείς άοπλος Ράμπο στην έξω ζωή όμως, πως να την πεις σε λοχαγό κτλπ.

Αλλά αυτές είναι άλλες παθογένειες. Παρακαλάτε τώρα να μην περάσουν να πάρουν τα επιδόματα της Μέρκελ!🤭

Αν θέλουν κόσμο στα σύνορα να κόψουν τις βυσματικές μεταθέσεις και μετατάξεις, τα άτομα σε ΠΝ και ΠΑ και την ΕΛΔΥΚ. Να κόψουν τις απαλλαγές των στελεχών που παίρνουν επειδή κάνουν τη δουλειά τους, τις 30 ημέρες κανονικής άδειας και τις ΜΔ.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Kercyn είπε

Αν θέλουν κόσμο στα σύνορα να κόψουν τις βυσματικές μεταθέσεις και μετατάξεις, τα άτομα σε ΠΝ και ΠΑ και την ΕΛΔΥΚ. Να κόψουν τις απαλλαγές των στελεχών που παίρνουν επειδή κάνουν τη δουλειά τους, τις 30 ημέρες κανονικής άδειας και τις ΜΔ.

Τα κόψανε αυτά. Ολοι στα σύνορα τώρα όπως ήμουν και εγώ. Εγώ τι ήμουν ο Τσακ Νόρις; Αν ναι ετοιμάζω μαθήματα επιβίωσης Έβρου. Like share and subscribe!

Δεν είναι μόνο να μην πας στα σύνορα είναι και βύσματα που κάθονται στον λόχο και αράζουν. Γνωστοί και ως γαμ... Σειρηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Τα κόψανε αυτά. Ολοι στα σύνορα τώρα όπως ήμουν και εγώ. Εγώ τι ήμουν ο Τσακ Νόρις; Αν ναι ετοιμάζω μαθήματα επιβίωσης Έβρου. Like share and subscribe!

Δεν είναι μόνο να μην πας στα σύνορα είναι και βύσματα που κάθονται στον λόχο και αράζουν. Γνωστοί και ως γαμ... Σειρηδες.

Ποια ακριβώς έχουν κόψει; Εκτός αν κάτι από αυτά που είπα κόπηκε από πέρυσι.

EDIT: Ξέχασα τα γκρουπ Χριστουγέννων και Πάσχα που παίρνουν και τα στελέχη. Άλλες 20 μέρες από εκεί.

Επεξ/σία από Kercyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kercyn είπε

Ποια ακριβώς έχουν κόψει; Εκτός αν κάτι από αυτά που είπα κόπηκε από πέρυσι.

EDIT: Ξέχασα τα γκρουπ Χριστουγέννων και Πάσχα που παίρνουν και τα στελέχη. Άλλες 20 μέρες από εκεί.

Καλά άνθρωποι είναι θα πάρουν και άδειες. Εδώ έπαιρναν άδεια  στον1ο παγκόσμιο πόλεμο και στον δεύτερο.

Τι συζητάμε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Καλά άνθρωποι είναι θα πάρουν και άδειες. Εδώ έπαιρναν άδεια  στον1ο παγκόσμιο πόλεμο και στον δεύτερο.

Τι συζητάμε;

Είπα εγώ να μην παίρνουν άδειες; Έχουμε και λέμε:

  • 30 κανονικές
  • 10 ΜΔ
  • 10 Χριστουγέννων
  • 10 Πάσχα

Σύνολο 60 μέρες άδεια το χρόνο. Αυτές είναι οι στάνταρ, δε λέω καν για άδεια γάμου ή 9μηνη. Σε αυτά προστίθενται οι απαλλαγές, τις οποίες μπορεί να παίρνουν και μαζεμένες (αν και άτυπα έχω την εντύπωση). Έχει διαφορά το "καλά άνθρωποι είναι, να πάρουν και άδεια" με το "60 μέρες το χρόνο" συν απαλλαγές. Αν είναι να συζητήσουμε, να συζητήσουμε σοβαρά.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kercyn είπε

Είπα εγώ να μην παίρνουν άδειες; Έχουμε και λέμε:

  • 30 κανονικές
  • 10 ΜΔ
  • 10 Χριστουγέννων
  • 10 Πάσχα

Σύνολο 60 μέρες άδεια το χρόνο. Αυτές είναι οι στάνταρ, δε λέω καν για άδεια γάμου ή 9μηνη. Σε αυτά προστίθενται οι απαλλαγές, τις οποίες μπορεί να παίρνουν και μαζεμένες (αν και άτυπα έχω την εντύπωση). Έχει διαφορά το "καλά άνθρωποι είναι, να πάρουν και άδεια" με το "60 μέρες το χρόνο" συν απαλλαγές. Αν είναι να συζητήσουμε, να συζητήσουμε σοβαρά.

Πρεπει να εισαι μικρος ηλικιακα η να μην εχεις καποιον στον κυκλο σ στο στρατο για να σ δωσει να καταλαβεις γτ περνουν τοσες αδειες τα στελεχοι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, soundou είπε

Πρεπει να εισαι μικρος ηλικιακα η να μην εχεις καποιον στον κυκλο σ στο στρατο για να σ δωσει να καταλαβεις γτ περνουν τοσες αδειες τα στελεχοι.

Για πες μου εσύ που είσαι μεγάλος γιατί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

 

Μακάρι να γινόταν πόλεμος και με εμάς να έτρωγε το τελειωτικό χτύπημα...

 

Καλά μερικοί έχετε τερματίσει την γραφικότητα εδώ μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, soundou είπε

Πρεπει να εισαι μικρος ηλικιακα η να μην εχεις καποιον στον κυκλο σ στο στρατο για να σ δωσει να καταλαβεις γτ περνουν τοσες αδειες τα στελεχοι.

Επειδη και εγω μικρος ειμαι ηλικιακα θα μπορουσες να μας εξηγησεις να καταλαβουμε και εμεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Kercyn είπε

Είπα εγώ να μην παίρνουν άδειες; Έχουμε και λέμε:

  • 30 κανονικές
  • 10 ΜΔ
  • 10 Χριστουγέννων
  • 10 Πάσχα

Σύνολο 60 μέρες άδεια το χρόνο. Αυτές είναι οι στάνταρ, δε λέω καν για άδεια γάμου ή 9μηνη. Σε αυτά προστίθενται οι απαλλαγές, τις οποίες μπορεί να παίρνουν και μαζεμένες (αν και άτυπα έχω την εντύπωση). Έχει διαφορά το "καλά άνθρωποι είναι, να πάρουν και άδεια" με το "60 μέρες το χρόνο" συν απαλλαγές. Αν είναι να συζητήσουμε, να συζητήσουμε σοβαρά.

Ε καλά και στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν,δεν παίρνουν Πάσχα και Χριστούγεννα αλλά όλο και κάτι άλλο βρίσκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2020 στις 7:10 ΜΜ, georgesalo είπε

Από τα καλύτερα στρατόπεδα μεγάλο. Η μονάδα όχι η καλύτερη σε σχέση με τις άλλες  αλλά σαν μέρος είναι πολύ καλό. Το πρωί μπορείς να μπαίνεις με υπηρεσιακό λεωφορείο του στρατού και να φεύγεις επίσης αν είσαι Θεσσαλονίκη.  

Τελικα μενω στην Άσσηρος σαν μοναδα καλο αυτο? Εχω συγγενείς εκει πιστευω να παρω και διανυκτέρευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cer84 είπε

Τελικα μενω στην Άσσηρος σαν μοναδα καλο αυτο? Εχω συγγενείς εκει πιστευω να παρω και διανυκτέρευση 

Μια θα σου δώσουν αρκεί να πας κάποια χαρτιά. Θα περάσεις καλά πιστεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω 

Υπηρέτησα το 2015 στην Κύπρο χωρίς ένδειξη  ΥΠΑΞ αλλά με εχρεισαν δεκαεννέα πέρασα κανονικά εκπαίδευση και έπαιρνα 360 ευρώ πληρωμή αντί 270 που έπαιρναν η υπόλοιποι στρατιώτες αλλά στο φύλλο πορείας στο φύλλο τέλος παντον που παραλαμβάνεις στο τέλος είχα λευκό χαρτί και στον βαθμό γράφει στρατιώτης 

Έχει γίνει κάποιο λάθος?

 

Επεξ/σία από rafailanagnostopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...