Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά ήρθε το χαρτί μου εμένα, το πείρα σήμερα και γράφει ειδικές δυνάμεις ΥΕΑ κάτι που θέλω πολύ απλά δεν είμαι σίγουρος εάν βγάζω τα αθλήματα και δεν ξέρω εάν κάνουν εξετάσεις για μυωπία που νομίζω κάνουν, αν πάω εκεί μπορώ να τους πώ δεν θέλω ΥΕΑ η αν δοκιμάσω τα αθλήματα και με κόψουν πάω ειδικές δυνάμεις η με στέλνουν κάπου αλλού.ξερει κάνεις για τα αθληματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Cozmos123 είπε

Καλησπέρα παιδιά ήρθε το χαρτί μου εμένα, το πείρα σήμερα και γράφει ειδικές δυνάμεις ΥΕΑ κάτι που θέλω πολύ απλά δεν είμαι σίγουρος εάν βγάζω τα αθλήματα και δεν ξέρω εάν κάνουν εξετάσεις για μυωπία που νομίζω κάνουν, αν πάω εκεί μπορώ να τους πώ δεν θέλω ΥΕΑ η αν δοκιμάσω τα αθλήματα και με κόψουν πάω ειδικές δυνάμεις η με στέλνουν κάπου αλλού.ξερει κάνεις για τα αθληματα;

Πηγαινε, όταν έρθει η ώρα για αθλήματα-ιατρικό ελενχο θα κοπεις για πλάκα είτε γιατί δεν θα πιάσεις τους χρόνους είτε για μυωπια, πας απλός στρατιώτης μετά και είσαι οκ. 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2018 στις 9:11 ΜΜ, manic είπε

Καλησπέρα,

Πρέπει να κάνω φορολογική δήλωση, μπήκα τον Νοέμβρη στρατό και μέχρι και Οκτώβριο δουλευα σαν ιδιωτικός υπάλληλος. Για το διάστημα Νοέμβρη - Δεκέμβρη τι πρέπει να δηλώσω στην φορολογική δήλωση?

Κάνεις απλή φορολογική δήλωση. Αν ήσουν ιδιωτικός τα ένσημα σου και τα έσοδα σου από μισθωτή εργασία ενημερώνονται αυτόματα στο taxis. Οπότε Ιούνιο του 2020 που θα κάνεις την δήλωση δηλώνεις ότι σου αναγράφει το taxis 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστος μου λεει οτι του ρθε χαρτι επιστρατευσης, τον πηρα απο αστυνομια...Παιζει τετοιο σεναριο?Απολυθηκε πριν κανα χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, 4saken είπε

Γνωστος μου λεει οτι του ρθε χαρτι επιστρατευσης, τον πηρα απο αστυνομια...Παιζει τετοιο σεναριο?Απολυθηκε πριν κανα χρονο...

Είπαν είναι hoax αυτο.

Εκτος και αν ο φίλος σου είναι ΛΟΚ, ΟΥΚ, πεζοναύτης, η Ζ ΜΑΚ!!! (αν είναι στην συγκεκριμένη μονάδα ούτε θα το ήξερες η θα στο ελεγε αλλά Τεσπα 😁)  (μόνο αυτές οι μοναδες έχουν ενημέρωση) 

Πες του να σου στειλει φώτο να το δούμε. 😉

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Πηγαινε, όταν έρθει η ώρα για αθλήματα-ιατρικό ελενχο θα κοπεις για πλάκα είτε γιατί δεν θα πιάσεις τους χρόνους είτε για μυωπια, πας απλός στρατιώτης μετά και είσαι οκ. 

Ναι όμως θέλω να υπηρετήσω ΕΔ όποτε μάλλον δεν θα πάω ΥΕΑ τα όρια τον ασκήσεων τα πιάνω Άλλα έχω ακούσει ότι πρέπει να κάνεις πολύ παρά πάνω από τα όρια όποτε,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cozmos123 είπε

Ναι όμως θέλω να υπηρετήσω ΕΔ όποτε μάλλον δεν θα πάω ΥΕΑ τα όρια τον ασκήσεων τα πιάνω Άλλα έχω ακούσει ότι πρέπει να κάνεις πολύ παρά πάνω από τα όρια όποτε,

Αν είσαι μέσα στα όρια είσαι οκ.

Δεν χρειάζονται υπερβολές.

Αν όντως το θέλεις θα μπεις Ε.Δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cozmos123 είπε

Ναι όμως θέλω να υπηρετήσω ΕΔ όποτε μάλλον δεν θα πάω ΥΕΑ τα όρια τον ασκήσεων τα πιάνω Άλλα έχω ακούσει ότι πρέπει να κάνεις πολύ παρά πάνω από τα όρια όποτε,

Κοιτα κοντα στα ορια να είσαι νετραει πολυ η προσπάθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cer84 είπε

Κοιτα κοντα στα ορια να είσαι νετραει πολυ η προσπάθεια

Κοιτάξτε είπα "πιάνω τα όρια" η αλήθεια είναι 3.200 τρέχω σε 20 που είναι το όριο αν πιεστώ το κάνω σε 17-18 λεπτά ίσος και πιο γρήγορα, καμψεις από 30 σε 2βλεπτα πιστεύω βγάζω 40-45 Σε 2, κοιλιακούς άνετα πάνω από το όριο το πρόβλημα είναι η ελξεις με δυσκολία βγάζω 2 (είμαι 105 κιλα) αυτό που δεν μου επιτρέπει να δοκιμάσω καν για ΥΕΑ είναι ότι η μυωπία μου με βγάζει Ι2 δυστυχώς το μόνο "ιατρικο" πρόβλημα που έχω... και από ότι ακούω για δοκίμους και αλεξίπτωτα σε ψάχνουν για μυωπία 100% δεν μπορώ να το κρύψω με φακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cozmos123 είπε

Κοιτάξτε είπα "πιάνω τα όρια" η αλήθεια είναι 3.200 τρέχω σε 20 που είναι το όριο αν πιεστώ το κάνω σε 17-18 λεπτά ίσος και πιο γρήγορα, καμψεις από 30 σε 2βλεπτα πιστεύω βγάζω 40-45 Σε 2, κοιλιακούς άνετα πάνω από το όριο το πρόβλημα είναι η ελξεις με δυσκολία βγάζω 2 (είμαι 105 κιλα) αυτό που δεν μου επιτρέπει να δοκιμάσω καν για ΥΕΑ είναι ότι η μυωπία μου με βγάζει Ι2 δυστυχώς το μόνο "ιατρικο" πρόβλημα που έχω... και από ότι ακούω για δοκίμους και αλεξίπτωτα σε ψάχνουν για μυωπία 100% δεν μπορώ να το κρύψω με φακούς.

Οπως και για ειδικές δυνάμεις σε ψάχνουν ενα παιδι στην βολη μια μερα πριν τον ειπαν οτι βγαινει Ι3 αοπλο και τον στηλανε πεζικο λόγω μυωπίας δεν παίρνουν ευθύνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, axilleas07 είπε

Σε δημοσιο εβγαλα εχθες και δεν ζητησαν φωτογραφιες.🤔

Από όσο θυμάμαι, ζητάνε φωτογραφίες στο δημόσιο. Τώρα δεν ξέρω αν κάνω λάθος ή αν αυτό το εφαρμόζουν ανάλογα τα κέφια που θα έχουν στο νοσοκομείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Φίλε μου 105 κιλά, αν δεν είσαι τίγκα στους μύες, δύσκολα σε βλέπω Ε.Δ

Τι ΒΜΙ έχεις; 

To BMI μου με βγάζει υπέρβαρο είμαι 1.80 κοίτα μου είπαν πολλά παιδιά, και εδώ στο σαιτ ότι πολλούς δεν τους ζυγηζουν αλλά είμαι γυμνασμένος Όχι κάποιο θηρίο αλλά ήμουν 165 κιλά..

12 λεπτά πριν, cer84 είπε

Οπως και για ειδικές δυνάμεις σε ψάχνουν ενα παιδι στην βολη μια μερα πριν τον ειπαν οτι βγαινει Ι3 αοπλο και τον στηλανε πεζικο λόγω μυωπίας δεν παίρνουν ευθύνη

Μου είπαν εμένα ότι σε ρωτάνε για μυωπία και αν τους πεις όχι τότε δεν σε ψάχνουν εκτός και αν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας που τότε σε στέλνουν στο 401 για να κάνεις τα πάντα. Έχω διαβάσει για παιδιά τα οποία κάνανε την θητεία κανονικά με μεγάλη μυωπία και το είχαν κρύψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...