Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, -Dimitris- είπε

Εαν διαβασεις τις προυποθεσεις για ''ψυχιατρικο'' Ι5, θα διαπιστωσεις οτι τα ψυχιατρικα νοσηματα εμφανιζουν αρκετα μεγαλη γκαμα.

Δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια και η μανια ψυχιατρικη νοσος.

Τι εχεις σχιζοφρενεια, τι εχεις πλαστο χαρτι, τι εχεις γενικευμενη αγχωδη διαταραχη/καταθλιψη, Ι5 για ψυχιατρικους λογους αναγραφεται.

Αν το θεμα ειναι να μη δινονται ευκολα απαλλαγες, θα μπορουσαν απλα οι στρατιωτικοι ιατροι να κανουν σωστα τη δουλεια τους,  χωρις να μη κοιτανε ποτε θα παρουν Παρασκευη απαλλαγη απο υπηρεσια για να το κανουν ΠΣΚ

Οσον αφορα την οδηγηση, σε μια ουτοπικη κοινωνια θα γινοταν μια φορα το χρονο ψυχιατρικη εκτιμηση σε ολους τους οδηγους.

Ακόμη δεν καταλαβαίνεις την λογική πίσω από το άρθρο.

Από την στιγμή που παίρνιες Ι5 σε κάτι σημαίνει ότι έχεις κάποιο πρόβλημα πολύ χοντρό που δεν σου επιτρέπει να εκτελέσεις τα καθήκοντα σου στον στρατό ως "νορμαλ" (Ι1-Ι2) στρατιώτης. Αφού δεν μπορείς στον στρατό, δεν θα μπορείς και στην κοινωνία. Αυτή είναι η λογική πίσω από αυτό που την βρίσκω πολύ σωστή.

Απλώς φαντάζομαι εσένα σε πειράζει γιατί οι μισοί που βγαίνουν Ι5 το κάνουν για να μην μπουν ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, andreasgt21 είπε

Καλημέρα παιδιά!

Γνωρίζει κανείς αν είναι αυστηρός ο έλεγχος για κινητό στην αεροπορία στην Τρίπολη?

Ευχαριστώ !

Ειναι ναι εχουν ανιχνευτη μεταλλων στην Τριπολη απ οτι μου ειπε φιλος μου που μπηκε προχθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά  ,έχω κόψει αναβολή για Σεπτέμβρη  γνωρίζει κάποιος αν δηλώσω στο  parousiasi army ότι θέλω να παρουσιαστώ σε κέντρο υποδοχής οπλιτών (Αφαντου,Ρόδος) μετά θα μπορέσω να πάω ειδικές δυνάμεις η θα πρέπει να το δηλώσω στο site εξαρχής;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TomConlon είπε

Καλησπέρα παιδιά  ,έχω κόψει αναβολή για Σεπτέμβρη  γνωρίζει κάποιος αν δηλώσω στο  parousiasi army ότι θέλω να παρουσιαστώ σε κέντρο υποδοχής οπλιτών (Αφαντου,Ρόδος) μετά θα μπορέσω να πάω ειδικές δυνάμεις η θα πρέπει να το δηλώσω στο site εξαρχής;;;

Μπορείς αλλά γιατί να το κάνεις;; Μπες από την αρχή στο κλίμα, παρουσιάσου νεα πέραμο να γουστάρεις κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/16723828/Xiaomi-Qin-1S-512MB-Yellow.html 

κάποιος που να έχει πάρει αυτό το κινητό για την θητεία του να μας πει εντυπώσεις; και εάν γίνεται τελικά να πάρει εφαρμογές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση: Μπορώ να απευθυνθώ στο γραφείο στήριξης οπλιτών επειδή δε παίρνω τις άδειες μου(κανονικές+10 Έβρου); 

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Ερωτηση: Μπορώ να απευθυνθώ στο γραφείο στήριξης οπλιτών επειδή δε παίρνω τις άδειες μου(κανονικές+10 Έβρου); 

Αν ήσουν σε άλλη μονάδα οταν πηγες στον Έβρο και μετα πηρες απόσπαση δεν είναι υποχρεωμένος ο τωρινός σου διοικητής να σου δώσει την συγκεκριμένη άδεια ... το αντίθετο θα έλεγα πρέπει να είναι κάμποσο μεγαλοψυχος για να στις δώσει ... ή σε περίπτωση που έχεις ξεμείνει από κανονικές... που δεν σε κοβω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asevastos είπε

Ερωτηση: Μπορώ να απευθυνθώ στο γραφείο στήριξης οπλιτών επειδή δε παίρνω τις άδειες μου(κανονικές+10 Έβρου); 

Αν δεν σου δινουν κανονικες ειναι υποχρεωμενοι να στις πληρωσουν. Τωρα για αυτες του εβρου η αληθεια ειναι οτι ειναι εντολη γες οποτε κανονικα ειναι παλι υποχρεωμενοι να στις δωσουν. Δεν στελνει χαρτι η προηγουμενη μοναδα σου ή εχει στειλει και δεν στις δινει η νεα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόσπαση είμαι. Έχει έρθει σήμα εδώ να χορηγηθούν αλλά ο διοικητής ζητάει αντικατάσταση και εκεί κολλάει το θέμα.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, engfirm17 είπε

Μπορείς αλλά γιατί να το κάνεις;; Μπες από την αρχή στο κλίμα, παρουσιάσου νεα πέραμο να γουστάρεις κλπ 

Επειδή μένω Ρόδο για να μην μετακινούμε αλλού για να παρουσιαστώ, επίσης αν ορκιστώ στην Ρόδο θα μπορούν να έρθουν οι δικοί  μου να με δουν.

Αν παρουσιαστώ Αφάντου(Ρόδος) μετά θα με πάρουν δηλαδή στη Νέα Πέραμο για εκπαίδευση; Πως έχει η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά να ρωτήσω μιας και μπαίνω τον άλλο μήνα και μαζεύω τα πράγματα.Σετ ραπτικής (βελώνα-κλωστή) χρειάζονται; Δε βλέπω να τα αναφέρουν σε βίντεο/forums πλέον για το τι χρειάζεται για τη κατάταξη..

Επεξ/σία από Niko Bellic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Skerzos είπε

Αν είσαι λίγο εύσωμος, ναι.

Εύσωμος δεν είμαι,κάθε άλλο :D Φαντάζομαι για ράψιμο κανα κουμπί αν ξηλωθεί απ το χιτώνιο έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Niko Bellic είπε

 :D Φαντάζομαι για ράψιμο κανα κουμπί αν ξηλωθεί απ το χιτώνιο έτσι;

Αυτο ειναι ειναι light σεναριο -> φαντασου να σου σκιστει η παραλλαγη -ναι, γινεται αν σας χωσουν σε
κουβαληματα επικινδυνα π.χ. κρεβατια- και να μην εισαι σε θητειοτελειωματα ωστε να δικαιολογουν
(σχετικα) λογω..."παλαιουρισμου" :D  Μπλεξιμο= στον τακο, δεν θα βγαλουν απλως ως <ακομβιοτο>!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, TomConlon είπε

Επειδή μένω Ρόδο για να μην μετακινούμε αλλού για να παρουσιαστώ, επίσης αν ορκιστώ στην Ρόδο θα μπορούν να έρθουν οι δικοί  μου να με δουν.

Αν παρουσιαστώ Αφάντου(Ρόδος) μετά θα με πάρουν δηλαδή στη Νέα Πέραμο για εκπαίδευση; Πως έχει η διαδικασία;

Αν παρουσιαστείς πεζικό θα περάσεις απο μια αθλητική διαδικασία επιλογής για να μπεις ειδικές ,και θα πας στην αμφίβια μοίρα στη ρόδο κατευθείαν μετά την ορκομωσια (Σε αυτή τη μονάδα ήμουν και εγω) .. Νέα πέραμο θα πας μόνο αν έχεις ειδικότητα που γίνεται εκεί (Χελ ή νοσοκόμος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...