Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα θα πάρει ότι υπόλοιπο έχει από την κανονική του.
Το σενάριο να μαζέψεις τιμητικές και κανονικές και όση άδεια απόλυσης θέλει να δώσει ο διοικητής, για να λείψεις 30-40-50 μέρες σερί, έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες μη πραγματοποίησης.

Επεξ/σία από G.TH.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Καλησπέρα παιδιά μπαίνω Ιανουάριο και έχω μια απορία αν κάποιος βρίσκεται στον τελευταίο μήνα της θητείας πόσες μέρες άδεια μπορεί να πάρει πριν την απόλυση του στον τελευταίο μήνα;

δεν υπαρχει οριο, κατσε βαψε ολο το στρατοπεδο με δικα σου εξοδα και ο διοικητης ανετα σου κοτσαρει 1 μηνα τιμητικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σας

Μήπως γνωρίζετε τι θα γίνει με την ανάκληση αδειών από την ερχόμενη εβδομάδα για όσους απολύονται τον Σεπτέμβρη και Οκτώβρη? Θα ξεκινήσουν να δίνονται όλες οι άδειες, ειδικές ( αναρρωτική αγροτική φοιτητική) και κανονικές? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα.

Στρατός ή εργασιακή ευκαιρία; 
Είμαι μηχανολόγος μηχανικός έχω βρει μια θέση για την πρώτη μου δουλειά (πέρα από πρακτική που έχω ήδη κάνει) και σκέφτομαι να μην κόψω ακόμα αναβολή για να πάω εκεί.
Το θέμα είναι ότι δεν είναι και η super wow δουλειά που θα ξεχωρίσει στο βιογραφικό....βασικά ίσα ίσα κάνει για δουλειά μηχανολόγου.

Επεξ/σία από judgevag
λάθος στο κείμενο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, judgevag είπε

Παιδιά καλησπέρα.

Στρατός ή εργασιακή ευκαιρία; 
Είμαι μηχανολόγος μηχανικός έχω βρει μια θέση για την πρώτη μου δουλειά (πέρα από πρακτική που έχω ήδη κάνει) και σκέφτομαι να μην κόψω ακόμα αναβολή για να πάω εκεί.
Το θέμα είναι ότι δεν είναι και η super wow δουλειά που θα ξεχωρίσει στο βιογραφικό....βασικά ίσα ίσα κάνει για δουλειά μηχανολόγου.

Πήγαινε στρατό και ψάξε για δουλειά αργότερα που σίγουρα θα εκτιμήσουν ότι έχεις τελειώσει και με τη θητεία σου

Θεωρώ ότι ήταν μεγάλο μου λάθος που μπήκα σε μεγάλη ηλικία στρατό. Καλύτερα μικρός που έχεις άλλες αντοχές και μυαλά.

2 ώρες πριν, els007 είπε

Παιδιά καλησπέρα σας

Μήπως γνωρίζετε τι θα γίνει με την ανάκληση αδειών από την ερχόμενη εβδομάδα για όσους απολύονται τον Σεπτέμβρη και Οκτώβρη? Θα ξεκινήσουν να δίνονται όλες οι άδειες, ειδικές ( αναρρωτική αγροτική φοιτητική) και κανονικές? 

Ευχαριστώ

Όλοι μας αυτό περιμένουμε...

2 ώρες πριν, acomaedo είπε

Όριο δεν υπάρχει αλλά η πιθανότητα ψαλιδίσματος τιμητικών είναι πολύ μεγάλη 

Άτομα πχ που τώρα έκαναν βαψιματα κλπ έχουν γυρίσει και κλαίνε τα λεφτά τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Μάλιστα ο μέσος όρος που δίνουν μέγιστη άδεια στο τέλος πόσες μέρες είναι;

Δεν υπάρχει μέσος όρος. Στην μονάδα που είμαι τώρα ο προηγούμενος διοικητής έδινε και δεκαπέντε μέρες τιμητικές ο καινούριος λέει max 5!

Εχει σχέση με τα κέφια του αλλά και τον κόσμο που έχει στην διάθεσή του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Μάλιστα ο μέσος όρος που δίνουν μέγιστη άδεια στο τέλος πόσες μέρες είναι;

Διαφέρει ανάλογα τον διοικητή. Κανονιακζ είναι όσες άδειες έχεις κρατήσει εσυ

1 ώρα πριν, spigr είπε

Καλησπέρα, μου ήρθε χαρτί σήμερα να παρουσιαστώ 8/9/20 στο 511 στην Κομοτηνή. Πως είναι η κατάσταση εκεί;

Ποια μονάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, κανω την θητεια μου Κυπρο ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος να κανω παραγγελια αλλα χωρις να βαλω διευθυνση κατοικιας μιας και δεν εχω σπιτι πχ;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...