Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι γίνεται με άδειες. Μπαίνω 8/09 και έχω εξεταστική. Δίνουν φοιτητική άδεια μόλις μπω ή να πάρω αναβολή για την επόμενη ΕΣΣΟ; (Στρατολογία εννοείται πως δεν σηκώνουν τηλέφωνα για πληροφορίες)

Επεξ/σία από Valodtkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι φοιτητής για να κόψω αναβολή στα ΚΕΠ αν πάω θα νου ζητήσουν βεβαίωση σπουδών για στρατιωτικούς λόγους ή αρκεί μόνο η ταυτότητα για να κόψω αναβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

Καλησπέρα είμαι φοιτητής για να κόψω αναβολή στα ΚΕΠ αν πάω θα νου ζητήσουν βεβαίωση σπουδών για στρατιωτικούς λόγους ή αρκεί μόνο η ταυτότητα για να κόψω αναβολή;

Θα χρειαστείς βεβαίωση σπουδών. 

1 ώρα πριν, Valodtkas είπε

Ξέρει κανείς τι γίνεται με άδειες. Μπαίνω 8/09 και έχω εξεταστική. Δίνουν φοιτητική άδεια μόλις μπω ή να πάρω αναβολή για την επόμενη ΕΣΣΟ; (Στρατολογία εννοείται πως δεν σηκώνουν τηλέφωνα για πληροφορίες)

Μπορείς να πάρεις και στην στρατολογια της περιφέρειας που είσαι (πχ κεντρικής Μακεδονίας = Θεσσαλονίκη). Δεν χρειάζεται την τοπική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μου ήρθε χαρτί για Νέα Πέραμο για τις  8/9, γνωρίζεις κάποιος τα αγωνίσματα για Ειδικές δυνάμεις και επίσης αν παίζει  ρόλο η 8μηνη θητεία μου για να μπω σε αυτές;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TomConlon είπε

Καλησπέρα, μου ήρθε χαρτί για Νέα Πέραμο για τις  8/9, γνωρίζεις κάποιος τα αγωνίσματα για Ειδικές δυνάμεις και επίσης αν παίζει  ρόλο η 8μηνη θητεία μου για να μπω σε αυτές;;

Πλήρους θητείας: Αν έχεις λόγους να υπηρετήσεις μειωμένη θητεία και επιθυμείς να επιλεγείς ΚΔ, θα πρέπει να δηλώσεις ότι, σε περίπτωση επιλογής σου παραιτείσαι του δικαιώματος της μειωμένης θητείας, εκτός εάν οι προϋποθέσεις που απαιτούνται για μείωση της θητείας αποκτήθηκαν μετά την επιλογή σου

 

δες εδω περισσοτερα : για  αθληματα προαπαιτουμενα κλπ http://www.army.gov.cy/el/file/KHx9gt_Pr4v2nxXo9+AUZw==/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

290 Μ/Κ ΤΠ Μύρινα Λήμνος, ξέρουμε τι παίζει με κινητά; Πρέπει να το κρύψω και να δείξω άλλο παλιό; Ή περνάνε κανονικά;

Κάπου είχα διαβάσει ότι συμπληρώνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα διαρρεύσεις φωτογραφίες, αλλά δεν θυμάμαι για ποιο στρατόπεδο και για ποιο νησί ήταν. 

Παρουσιάζομαι 8/9 Διαβιβάσεις εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, epir21 είπε

Καλησπέρα, 

290 Μ/Κ ΤΠ Μύρινα Λήμνος, ξέρουμε τι παίζει με κινητά; Πρέπει να το κρύψω και να δείξω άλλο παλιό; Ή περνάνε κανονικά;

Κάπου είχα διαβάσει ότι συμπληρώνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα διαρρεύσεις φωτογραφίες, αλλά δεν θυμάμαι για ποιο στρατόπεδο και για ποιο νησί ήταν. 

Παρουσιάζομαι 8/9 Διαβιβάσεις εκεί. 

Κρυψτο πάνω σου νομίζω απαγορεύεται να κάνουν σωματικό έλεγχο μόνο να σε ψαρωσουν και να το βγάλεις εσύ αποτι έχω καταλάβει.. βάλε μια ζακέτα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, epir21 είπε

Καλησπέρα, 

290 Μ/Κ ΤΠ Μύρινα Λήμνος, ξέρουμε τι παίζει με κινητά; Πρέπει να το κρύψω και να δείξω άλλο παλιό; Ή περνάνε κανονικά;

Κάπου είχα διαβάσει ότι συμπληρώνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα διαρρεύσεις φωτογραφίες, αλλά δεν θυμάμαι για ποιο στρατόπεδο και για ποιο νησί ήταν. 

Παρουσιάζομαι 8/9 Διαβιβάσεις εκεί. 

Όλα καλά με το κινητό, θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο βράδυ πέρασε ο διοικητής από τον θάλαμο και μας έλεγε να καλέσουμε τους δικούς μας να τους πούμε ότι όλα είναι καλά. Δε χρειάστηκε να συμπληρώσουμε καμία υπεύθυνη δήλωση.

Παρ΄όλα αυτά, έχε το διακριτικά πάνω σου και αν τύχει κάτι μη τσιμπάς ;)

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,  είμαι σώμα Ερευνας και Πληροφορικής. Ξερει κανεις αν πηγαίνω ΣΠΕΝ μετα την βασική εκπαιδευση και αν ναι σε ποια μέρη μπορει να με στείλουν; Την βασική θα την κάνω Έβρο.

Επεξ/σία από rainbownijaja
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η μονάδα σου πραγματοποιεί ΣΠΕΝ θα τη κάνεις εκεί (στο στρατόπεδο που βρίσκεσαι), αλλιώς κάπου εκεί γύρω σε μονάδα που πραγματοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, epir21 είπε

 

2 ώρες πριν, Asevastos είπε

Όλα καλά με το κινητό, θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο βράδυ πέρασε ο διοικητής από τον θάλαμο και μας έλεγε να καλέσουμε τους δικούς μας να τους πούμε ότι όλα είναι καλά. Δε χρειάστηκε να συμπληρώσουμε καμία υπεύθυνη δήλωση.

Παρ΄όλα αυτά, έχε το διακριτικά πάνω σου και αν τύχει κάτι μη τσιμπάς ;)

3 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Κρυψτο πάνω σου νομίζω απαγορεύεται να κάνουν σωματικό έλεγχο μόνο να σε ψαρωσουν και να το βγάλεις εσύ αποτι έχω καταλάβει.. βάλε μια ζακέτα 😂

Σάς ευχαριστώ πολύ, θα βρω καπου να το βάλω πάνω μου τότε. 

Επεξ/σία από epir21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Αν η μονάδα σου πραγματοποιεί ΣΠΕΝ θα τη κάνεις εκεί (στο στρατόπεδο που βρίσκεσαι), αλλιώς κάπου εκεί γύρω σε μονάδα που πραγματοποιεί.

Σουφλί παρουσιάζομαι. Επίσης έχει σχέση που παρουσιάζομαι με το που θα πάρω μετάθεση; Δηλαδη θα πάρω μετάθεση εκεί κοντά η υπάρχει και πιθανότητα να με στείλουν σε κανα νησί,Αθήνα,κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rainbownijaja είπε

Σουφλί παρουσιάζομαι. Επίσης έχει σχέση που παρουσιάζομαι με το που θα πάρω μετάθεση; Δηλαδη θα πάρω μετάθεση εκεί κοντά η υπάρχει και πιθανότητα να με στείλουν σε κανα νησί,Αθήνα,κλπ;

Μόνο για σύνορα βγαίνουν οι μεταθέσεις. Και ναι κατά πάσα πιθανότητα κοντά εκεί που θα παρουσιαστείς.

Μετάθεση Αθήνα χωρίς βύσμα δεν παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...