Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχει εικόνα κανείς τι γίνεται με άδειες κλπ λόγω covid και Τούρκων ; Έλεγα να μπω τον επόμενο Σεμπτέβρη ή λέτε και άμεσα να μπώ δεν υπάρχει θέμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Ioannistiti2000 είπε

Απο στεφανοβικειο ξερεις κανεις τι γινεται εκει. Καλο στρατοπεδο γενικα η οχι; Αδιες;

το μονο σιγουρο ειναι για να μπεις εκει θες βυσμα μεγαλο . οποτε καταλαβαινεις πως θα ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σας, αν και μπορεί να έχει τύχει και σε άλλους θέλω απλά να αναφέρω το εξής,πέρασα παρασκευή φρουραρχείο για αναβολή ετήσια όλα οκ,είχα πάει με εκτυπωμένο σημείωμα κατάταξης, ήρθε σήμερα χαρτί στο σπίτι από το αστυνομικό τμήμα που αναγράφει, παρακαλείστε να περάσετε εντός 48ωρων από το αστυνομικό τμήμα για διεκπεραίωση υπόθεσης παραλαβής σημειώματος κατάταξης.

 
Πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι απλά να περάσω να το παραλάβω έστω τυπικά για να υπάρχει το αποδεικτικό.
Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aregli92 είπε

Παιδιά καλησπέρα σας, αν και μπορεί να έχει τύχει και σε άλλους θέλω απλά να αναφέρω το εξής,πέρασα παρασκευή φρουραρχείο για αναβολή ετήσια όλα οκ,είχα πάει με εκτυπωμένο σημείωμα κατάταξης, ήρθε σήμερα χαρτί στο σπίτι από το αστυνομικό τμήμα που αναγράφει, παρακαλείστε να περάσετε εντός 48ωρων από το αστυνομικό τμήμα για διεκπεραίωση υπόθεσης παραλαβής σημειώματος κατάταξης.

 
Πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι απλά να περάσω να το παραλάβω έστω τυπικά για να υπάρχει το αποδεικτικό.
Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο
 
Εμένα που μπαίνω Πεμπτη,δεν με πήραν.Και το σημείωμα το εκτύπωσα.

 

@aregli92

Εγω μπαίνω Πέμπτη και δεν με πήραν.

Το εχω εκτυπωμενο όπως ελεγαν στο site της στρατολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/09/2020 at 20:50, Ioannistiti2000 said:

Πεδια ενας φιλος μου παρουσιαζεται ερευνα πληροφορικης στη λαρισα. Ξερεις κανεις τι πεζει εκει, πια φαση υπαρχει, σε πιο στρατοπεδο παει και σε ποσο καιρο ορκιζετε. Ευχαριστω!!

Κατά πάσα πιθανότητα θα τον στείλουν Λιτόχωρο για Βασική Εκπαίδευση και ΣΠΕΝ και μετά μετάθεση σε κάποια μονάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά πήγα ΚΕΠ να κόψω αναβολή το Σάββατο . Μπήκα σήμερα στρατολογία λέει μπαίνω με Α ΕΣΣΟ. Πότε περίπου θα μάθω σε ποια περιοχή θα παρουσιαστώ και σε τι ειδικότητα; Τον τελευταίο μήνα ή σε λίγες μέρες ευχαριστώ

 

Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2021 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asevastos είπε

Ενα μηνα περιπου πριν τη καταταξη σου.

Ευχαριστώ.

Για ΕΠΟΠ γνωρίζει κανείς τίποτα; Ακούγεται θα ανοίξουν θέσεις πολλές 

Μισθοδοσία, μέρος που υπηρετείς το επιλέγεις η σε στέλνουν όπου θέλουν 

Μόνιμη θέση αλλά έχει μεταθέσεις συνέχεια; Η σε βάζουν σε βάση κοντά στην περιοχή που μένεις ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Asevastos είπε

Ενα μηνα περιπου πριν τη καταταξη σου.

Επειδή και εγώ είμαι για Α ΕΣΣΟ Φεβρουαρίου (λόγω ναυτικού). Έστειλα υπεύθυνη δήλωση όταν έκοψα αναβολή (18 Αυγ) ότι επιθυμώ να καταταγω τον Νοέμβριο. 

Αρα λογικά αν γίνει δεκτό, θα ξέρω και εγώ μέχρι τέλη του μήνα? (με την λογική ότι Δ ΕΣΣΟ είναι Νοέμβριο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Μισθοδοσία, μέρος που υπηρετείς το επιλέγεις η σε στέλνουν όπου θέλουν 

Μόνιμη θέση αλλά έχει μεταθέσεις συνέχεια; Η σε βάζουν σε βάση κοντά στην περιοχή που μένεις ευχαριστώ

Εννοείται όπου θέλουν σε στέλνουν. Δεν ξεκινάνε μόνιμοι, μπορούν να γίνουν μετά από 7 χρόνια υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

Αξίζει να μπω ΕΠΟΠ ή όχι δηλαδή;

τι ερωτηση ειναι αυτη?

Εχεις ζωη εξω απο τον στρατο? Τοτε δεν αξιζει...Αν δεν εχεις στον ηλιο μοιρα απο αποψη δουλειας,σχεσης και οικογενειας τοτε μπες και οτι βρεξει ας κατεβασει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά οι περισσότεροι ΕΠΟΠ και αρκετοί ΕΜΘ που συνάντησα, είχαν και δεύτερη δουλειά εκτός στρατού.
Οι θέσεις που είχαν προκηρυχθεί ήταν για ΟΒΑ όχι για ΕΠΟΠ, λογικά όλες οι επόμενες προσλήψεις θα αφορούν ΟΒΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...