Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Ναι. Αν δεν ειχε περαστει, θα εγραφε πχ  "Ειστε υποχρεος καταταξης 2020 ΣΤ' ΕΣΣΟ (Νοεμβριο) πλην δεν εχουν οριστικοποιηθει μερος και ημερομηνια κτλ"

Εκοψα προσφατα αναβολη απο σπουδες. Ταυτοτητα μπρος πισω, βεβαιωση σπουδων/πτυχιο και νομιζω σε χαρτι αφμ/αμκα εδωσα

Οκ θα του το πω αύριο να ξαλαφρώσει ψάρωσε ο γλυκούλης νόμιζε θα έρθουν στο σπίτι να τον τραβάνε τα ΟΥΚ να πάει στο στρατόπεδο.

Άκυρη ερώτηση: Οτιδήποτε έξτρα θελήσει (τίποτα ΔΕΑ, τίποτα Ειδικές Δυνάμεις) θα του τα πουν όλα στο στρατόπεδο όταν πάει στην ΕΣΣΟ ή θα πρέπει τα χαρτιά να τα φέρει μόνος του; Αν ξέρεις γιατί του είπα πώς τα έκαναν σε εμάς αλλά μάλλον θα έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, JohnGTA είπε

Άκυρη ερώτηση: Οτιδήποτε έξτρα θελήσει (τίποτα ΔΕΑ, τίποτα Ειδικές Δυνάμεις) θα του τα πουν όλα στο στρατόπεδο όταν πάει στην ΕΣΣΟ ή θα πρέπει τα χαρτιά να τα φέρει μόνος του; Αν ξέρεις γιατί του είπα πώς τα έκαναν σε εμάς αλλά μάλλον θα έχει αλλάξει.

Νομιζω ολα αυτα τα δηλωνεις στο σαιτ μετα που θα ερθει το σημειωμα καταταξης (δλδ 2 εβδομαδες πριν παρουσιαστει), οπως και αν εχεις πτυχιο, διπλωμα οδηγησης κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Νομιζω ολα αυτα τα δηλωνεις στο σαιτ μετα που θα ερθει το σημειωμα καταταξης (δλδ 2 εβδομαδες πριν παρουσιαστει), οπως και αν εχεις πτυχιο, διπλωμα οδηγησης κτλ. 

Ααα οκ. Ε καλά μέχρι τότε βλέπουμε από την στιγμή που πήρε την αναβολή είναι κομπλέ μέχρι το 2030 να ουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Παίδες μια βοήθεια όποιος ξέρει. Ο ανιψιός μου μπαίνει στο πανεπιστήμιο και πήγε τακτοποίησε στο ΚΕΠ αυτά με βεβαιώσεις σπουδών κλπ. Στην πλατφόρμα του βάζει "Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία".

Αυτό σημαίνει ότι η αναβολή περάστηκε έτσι; Πρώτον αυτό και δεύτερον πώς θα την κόψει όταν σε κανα 5 χρόνια πάρει πτυχίο; Ισχύει ακόμη όπως ήταν στην εποχή μου που πήγαινες φρουραρχείο;

σε 5 χρόνια μπορεί να μην υπάρχει στρατός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Άκυρη ερώτηση: Οτιδήποτε έξτρα θελήσει (τίποτα ΔΕΑ, τίποτα Ειδικές Δυνάμεις) θα του τα πουν όλα στο στρατόπεδο όταν πάει στην ΕΣΣΟ ή θα πρέπει τα χαρτιά να τα φέρει μόνος του; Αν ξέρεις γιατί του είπα πώς τα έκαναν σε εμάς αλλά μάλλον θα έχει αλλάξει.

Τις πρώτες μέρες θα τους ενημερώσουν για ΔΕΑ, ΕΔ, ΣΕΠ κλπ. Καλού κακού ας κοιτάξει τι χαρτιά χρειάζεται αυτό που τον ενδιαφέρει και να τα πάρει μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lazkalai είπε

απο τη μερα που κοβεις την αναβολη ποτε περιπου θα παρουσιαστεις; σε 2-3 μηνες;

image.png.7877ff5771fc1b7cc256d004b8596d4e.png

Για ΣΞ και Αεροπορια ισχυουν αυτα, εχε του νου σου ομως οτι οσο νωριτερα στο χρονικο πλαισιο τοσο καλυτερα, εγω ας πουμε εκοψα 5 Αυγουστου και προγραμματιστηκα για Νοεμβρη, καποιος που εκοψε 26 Αυγουστου μπορει να παει και Γεναρη. Εχει να κανει με το ποσο γρηγορα γεμιζουν οι θεσεις της ΕΣΣΟ. Και επειδη δυσκολο να το ξερεις απο πριν, καλυτερα νωρις παρα αργοτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, RedPriest είπε

Τρίτη πετάω για κυπρο ΕΛΔΥΚ. Υπάρχει καμία σιμ να αγοράσω εκει;

Επειδή θα επιλέξω και εγώ να πάω Κύπρο και το είχα ψάξει, κοίτα PrimeTel και Epic, τα καρτοκινητά πακέτα Pay As You Go. Αυτές τις χρησιμοποιείς για δεδομένα και για κλήσεις στην Κύπρο. Κάπου στα 10€/5GB για 30 ημέρες.

Για να μιλάς με Ελλάδα, πιο πολύ μάλλον θα αξίζει να μιλάς με δεδομένα μέσω messenger κλπ, ή να σε καλλούν αυτοί στο ελληνικό σου νούμερο. Αυτό εξαρτάται και από το πρόγραμμα που χρειάζεται να βάλει το άτομο εδώ στην Ελλάδα, πχ. στην Αγγλία μπορώ να καλέσω την αδερφή μου από whatsup σε whatsup και τρώει από το χρόνο ομιλίας "προς όλους".

Επεξ/σία από selianx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας, από προσωπική εμπειρία τι παίζει με τους ΜΚΕ και την Κύπρο; Ισχύει φαντάζομαι οτι και για τις άλλες χώρες του εξωτερικού ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει αναβολη για 1 χρονο η οποια τελειωσε σημερα και λεει οτι μπαινω με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρη. Ποτε περιπου να περιμενω χαρτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Andy είπε

Ειχα παρει αναβολη για 1 χρονο η οποια τελειωσε σημερα και λεει οτι μπαινω με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρη. Ποτε περιπου να περιμενω χαρτι?

Φαντάζομαι μέσα σ' αυτή τη βδομάδα. Και εγώ με την ΕΣΣΟ Νοέμβρη μπαίνω και περιμένω. 

Δεν θα έρθει χαρτί, θα μπεις στο stratologia.gr και όταν δεις ανακοίνωση για την ΕΣΣΟ του κλάδου που είσαι (ξηράς, ναυτικό κλπ), με τους κωδικούς από taxisnet θα εκτυπώσεις το σημείωμα κατάταξης. Αν είσαι αεροπορία έχουν βγει ήδη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορά ναυτικό. Άρα το έχασα και πάμε για Νοέμβρη τώρα ε? Είχα στείλει υ.δ. για να καταταγω νωρίτερα, αλλά δεν βλέπω να γίνεται. 

 

Να ξέρω τέλος πάντων πότε να κλείσω το ραντεβού με τον ψυχίατρο 😂

Screenshot_20201012-005018_Opera.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Να ξέρω τέλος πάντων πότε να κλείσω το ραντεβού με τον ψυχίατρο

ι5 ψυχολογικα; Θα εισαι και επικινδυνος στο τιμονι!

μακαρι να περασει νομος να σας παιρνουν τα διπλωματα!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...