Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, aris1986 είπε

ι5 ψυχολογικα; Θα εισαι και επικινδυνος στο τιμονι!

μακαρι να περασει νομος να σας παιρνουν τα διπλωματα!

Η στρατιωτική ιατρική κλάση δεν έχει καμία σχέση με την πιθανών ιατρική γνωμάτευση που θα χρειάζεται  κάποιος για να πάρει δίπλωμα. 
Θα μπορείς να έχεις Ι5 απο τον στρατό και να είσαι ΟΚ με το να οδηγείς. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aris1986 είπε

ι5 ψυχολογικα; Θα εισαι και επικινδυνος στο τιμονι!

μακαρι να περασει νομος να σας παιρνουν τα διπλωματα!

😂

Πωπω μια στροφαρα ελα Γιωργη

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skrobo είπε

Η στρατιωτική ιατρική κλάση δεν έχει καμία σχέση με την πιθανών ιατρική γνωμάτευση που θα χρειάζεται  κάποιος για να πάρει δίπλωμα. 
Θα μπορείς να έχεις Ι5 απο τον στρατό και να είσαι ΟΚ με το να οδηγείς. 

Και που ξέρω εγώ άμα πέσει απάνω μου σαν "οπλοφοβικος" άμα δει καμια θήκη όπλου σε κανέναν αστυνομικό μπορεί να αρχίσει να ιδρώνει και να πατάει γκάζι και να πέσει σε πεζούς!! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δουμε με αυτο το στρατολογκια.γρ τι θα γινει επιτελους...

Απο φυσικη ασκηση και τετοια γενικα ξερουμε τι παιζει; Στο απλο πεζικο. Τρεξιματακι στο ΣΠΕΝ και ορθοστασια οπως ειδα ή παιζουν και αλλα;

Επισης λογω μυωπιας (προσωπικα 5.50 σε καθε ματι) αποκλειομαι καν απο την σκεψη για οδηγος, σωστα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, PapadomanGR είπε

Αντε να δουμε με αυτο το στρατολογκια.γρ τι θα γινει επιτελους...

Απο φυσικη ασκηση και τετοια γενικα ξερουμε τι παιζει; Στο απλο πεζικο. Τρεξιματακι στο ΣΠΕΝ και ορθοστασια οπως ειδα ή παιζουν και αλλα;

Επισης λογω μυωπιας (προσωπικα 5.50 σε καθε ματι) αποκλειομαι καν απο την σκεψη για οδηγος, σωστα; 

364 σειρά. Το 95% της άσκησης που θα κάνεις σαν πεζικάριος είναι στο ΣΒΕΝ/ΣΠΕΝ. Αν ο δκτης του λόχου σου είναι λίγο ευδιάθετος μπορέι να σας κάνει κανα τρεξιματάκι μετά. Ορθοστασία είναι ατελείωτη και σε όλη την διάρκεια της θητείας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ocelot79 είπε

364 σειρά. Το 95% της άσκησης που θα κάνεις σαν πεζικάριος είναι στο ΣΒΕΝ/ΣΠΕΝ. Αν ο δκτης του λόχου σου είναι λίγο ευδιάθετος μπορέι να σας κάνει κανα τρεξιματάκι μετά. Ορθοστασία είναι ατελείωτη και σε όλη την διάρκεια της θητείας.

Πουσαπς, κοιλιακοι καμια ελξη ή κατι αναλογο μπορει να τυχει; Γενικα ξερω μονο για κανα τρεξιμο (δεν εχω αποσαφηνισει περιπου αποσταση/ διαρκεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μήπως έχει κανείς την λίστα με τα ρούχα που επιστρέφουμε; κάποιος που να απολύθηκε πρόσφατα. Επίσης, είναι υποχρεωτικό να κάνουμε εγγραφή στο efedros.gr πριν την απόλυση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mr.boor είπε

Καλησπέρα,

Μήπως έχει κανείς την λίστα με τα ρούχα που επιστρέφουμε; κάποιος που να απολύθηκε πρόσφατα. Επίσης, είναι υποχρεωτικό να κάνουμε εγγραφή στο efedros.gr πριν την απόλυση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Οτι λεει το χρεωστικο που σου δωσαν την πρωτη μερα, αν το εχασες το εχουν αυτοι.

Εμας μας ειπαν χωρις εγγραφη στο εφεδρος δεν απολυομαστε καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπείτε στο stratologia.gr -> "πληροφορίες για την κατάταξη μου", εμένα μου εμφάνισε σήμερα το που και πότε θα καταταχθώ (541ΤΕ, Τεθωρακισμένα). Δεν έχουν ανέβει ακόμη τα σημειώματα κατάταξης προς εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PapadomanGR είπε

Πουσαπς, κοιλιακοι καμια ελξη ή κατι αναλογο μπορει να τυχει; Γενικα ξερω μονο για κανα τρεξιμο (δεν εχω αποσαφηνισει περιπου αποσταση/ διαρκεια).

Προσωπικά μόνο push-ups έκανα και αυτo 2-3 φορές σε όλη την θητεία. Αν θες να ασκηθείς στον στρατο δεν πάς πεζικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, selianx είπε

Μπείτε στο stratologia.gr -> "πληροφορίες για την κατάταξη μου", εμένα μου εμφάνισε σήμερα το που και πότε θα καταταχθώ (541ΤΕ, Τεθωρακισμένα). Δεν έχουν ανέβει ακόμη τα σημειώματα κατάταξης προς εκτύπωση.

Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 282 Μ/Κ ΤΕ (ΚΩΣ) στις 09-11-2020 .

Και σε μενα δεν εχει ανεβει το σημειωμα καταταξης. Επισης εχουμε πληροφοριες για το στρατοπεδο αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mojo-Jojo είπε

Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 282 Μ/Κ ΤΕ (ΚΩΣ) στις 09-11-2020 .

Και σε μενα δεν εχει ανεβει το σημειωμα καταταξης. Επισης εχουμε πληροφοριες για το στρατοπεδο αυτο;

Μόλις ανέβηκε και το σημείωμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.fe81bc04a685ded5946e46651aa5d18d.png

Γνωμούλα για ρόδο; Πως παει απο reviews? 😂

 

@selianx παμε πακετο φυγαμε

Επεξ/σία από PapadomanGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζει το σώμα μετά την κατανομή ξέρει κάποιος ;

Οδοντίατρος  έχω τελειώσει αλλά στο χαρτί κατάταξης αναγράφει πεζικό , αν είναι δυνατόν . (Φυσικά έχω δώσει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά ) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...