Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Panagiotis_kafantaris είπε

Για να απαλλαγείς από τις ασκήσεις και συγκεκριμένα εγώ λόγω των παραπάνω τι πρέπει να βγω.

Εχεις κάποιο προβλημα;Θα το δηλώσεις και θα σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες θέλουν και φωτογραφίες την ημέρα κατάταξης η Μόνο ακτινογραφία θώρακος? Επίσης να πάω και το απολυτήριο Λυκείου και το δίπλωμα που έχω από σχολή? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Panagiotis_kafantaris είπε

Για να απαλλαγείς από τις ασκήσεις και συγκεκριμένα εγώ λόγω των παραπάνω τι πρέπει να βγω.

Απο τα λιγαπου ξερω καθως εγω εχω θεμα σοβαρο με χειρουργεια κλπ για να απαλαγεις παο στρατο γενικα ασκησεις δεν ειναι να πεις δεν εχω αντοχη να τρεξω 100 μετρα. Αλλά να έχει θέμα να εχεις χαρτια για αυτο το θεμα αγωγη αλλα και παλι οι γιατροι που θα σε εξετασουν θα σου πουν τι σε βγαζουν. Καλο ειναι να μιλησεις με τη στρατολογια και να σε κατευθυνουν τι πρεπει να κανεις. Στο parousiasy army κλπ μπηκες να δηλωσεις παρουσιαση και να συμπληρωσεις τα κενα εκει με οτι ζηταει

20 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Μία ακόμη ερώτηση.
Μπαίνω το Μάρτιο καθώς έληξε η αναβολή μου το Δεκέμβρη.
Το πιστοποιητικό περάτωσης σπουδών ώστε να μη μου βάλουν για κακή χρήση της αναβολής, πού και πότε το καταθέτω;

ηλεκτρονικα στο παρουσιαση αρμυ με κωδικους taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2018 στις 11:24 ΠΜ, billdanos είπε

Συνεχίζουμε εδώ... Απορίες & ερωτήσεις σχετικά με στρατιωτικά θέματα.

Καλησπέρα στην ομάδα , θέλω να μοιραστώ ένα προσωπικο θέμα. Έχω ολοκληρώσει την θητεία μου πριν 4 χρόνια ως ένοπλος και δυσκολεύτηκα κατά την διάρκεια της θητείας μου αρκετά όμως τα κατάφερα . Έχω ένα πρόβλημα όμως , κάθε χρόνο με καλούν για ενημέρωση βολές κλπ λόγω πράσινου απολυτήριου . Εγώ η αλήθεια είναι ότι απέκτησα ψυχολοκικα μέσα στον στρατό και δεν ήθελα να ξαναπιάσω όπλο αλλά ντρεπόμουν να το πω , με λίγα λόγια είμαι τελείως κατά της χρήσης του . Απλά θέλω να ρωτήσω αν είναι εύκολο τώρα ,αφού έχω απολυθεί ,να βγω άοπλος γιατί δεν θέλω να ξανά πιάσω όπλο στην ζωή μου !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pantelis199 είπε

Καλησπερα ρε μάγκες.  Το σημείωμα κατάταξης που το βρίσκω στο τάξις?

Εδώ: https://www.stratologia.gr/el Κάνε login με κωδικούς taxis net πρώτα και μετά Υπηρεσίες - Πληροφορίες -> Πληροφορίες για την κατάταξή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Pantelis199 είπε

Καλησπερα ρε μάγκες.  Το σημείωμα κατάταξης που το βρίσκω στο τάξις?

δεν το βρισκεις στο ταξι αλλα στο στρατολογια.γρ αλλα εκει μπαινεις με κωδικους ταχις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kirito14 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα , θέλω να μοιραστώ ένα προσωπικο θέμα. Έχω ολοκληρώσει την θητεία μου πριν 4 χρόνια ως ένοπλος και δυσκολεύτηκα κατά την διάρκεια της θητείας μου αρκετά όμως τα κατάφερα . Έχω ένα πρόβλημα όμως , κάθε χρόνο με καλούν για ενημέρωση βολές κλπ λόγω πράσινου απολυτήριου . Εγώ η αλήθεια είναι ότι απέκτησα ψυχολοκικα μέσα στον στρατό και δεν ήθελα να ξαναπιάσω όπλο αλλά ντρεπόμουν να το πω , με λίγα λόγια είμαι τελείως κατά της χρήσης του . Απλά θέλω να ρωτήσω αν είναι εύκολο τώρα ,αφού έχω απολυθεί ,να βγω άοπλος γιατί δεν θέλω να ξανά πιάσω όπλο στην ζωή μου !!!

Θα μπω το μαρτιο, δν εισαι ο μονος που δν γουσταρεις οπλα κλπ και γω δν θελω καθολου δν γουσταρω.. μην ντρεπεσαι , πες τους εαν κ νομιζω αρκετοι γνωστοι που τους καλουσαν πηγαν 1-2 φορες κδν ξανα πατησαν.. ειναι πολυ ραντομ μπορει καποιο να μην τν ενοχλησουν ποτε μπορει τον αλλον εαν τν καλεσου 1 φορα κ παει μετα καθε φορα ανα 1-2 χρονια να τον λενε για καμαι βδομαδα.. δν ξερω να σε βοηθήσω αλλα μην μασας ... μια ερωτηση.. τι ειναι το πρασινο απολυτηριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράσινο απολυτήριο παίρνουν συνήθως αυτοί που έχουν κάποιες ειδικότητες . Εγώ π.χ. είμαι χειριστής όλμων . Απλά καλούν πιο εύκολα για μετεκπαίδευση αυτούς με πράσινο χαρτί . Λευκό έχουν όσοι είναι απλοί τυφεκιοφοροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2021 στις 6:11 ΜΜ, TasosPap2002 είπε

Ίσως βλακεία ερώτηση 🤣 αλλά θέλω να πάω δόκιμος. Ποτε δίνω αθλήματα? Πρέπει να έχω δικά μου παπούτσια?

 

1 λεπτό πριν, Nickfarsarakis7 είπε

 

Καλημέρα, πήρα στην στρατολογία τηλέφωνο και μου είπαν ότι για δόκιμος έφεδρος αξιωματικός θα το δηλώσω εκεί που θα γίνει η κατάταξη δηλαδή εκεί πέρα που θα παρουσιαστώ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παρουσιαστεις παρεις ρουχα πραγματα κτλπ, καποια απο τις επομενες μερες συνηθως την 1τη εβδομαδα της βασικης εκπαιδευσης, θα σκανε διαφοροι που θα ρωτανε ποιος ενδιαφερεται για να βγαλει διπλωμα για μηχανηματα,ποιος θελει προεδρικη,ποιος θελει δοκιμος,ποιος θελει στρατονομια κτλπ...εκει θα δηλωσεις και μετα απο μια δυο μερες αν οχι επι τοπου θα δωσεις και αθληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2021 στις 4:38 ΜΜ, the other one είπε

Καλησπέρα, μου βγήκε μετάθεση για Υπηρεσία Στρατιωτικών Αρχείων (στο Γουδή). Ξέρει κανείς πώς είναι;

εκανε καλη δουλιτσα το βυσμα,don't worry ολα καλα θα πανε.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, TasosPap2002 είπε

Ο πατέρας μου είχε βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο κ φορτηγό. Μπορώ κ εγώ δηλαδή? Τι θα χρειαστεί?

Αυτό νομίζω πως έχει καταργηθεί, πλέον, τα διπλώματα του στρατού δεν ισχύουν στην πολιτική ζωή.

Επεξ/σία από Panos_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...