Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Φοράω 44 νούμερο παπούτσι, στα στρατιωτικά άρβυλα ποιο είναι το αντίστοιχο?

1 μεγαλυτερο θα σου ελεγα. Ετσι οπως δενουν δεν προκειται να σου φευγουν με τιποτα. Βαλε και εναν πατο αν χρειαστεις και εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάγκες έχω πάρει μετάθεση για 441 ΑΒΥΥ τώρα τον Απρίλιο. Υπάρχει κάποιος που να υπηρετεί τώρα ή να έχει υπηρετήσει τους τελευταίους μήνες εκεί να μου πει πως είναι η κατάσταση, γιατί έχω ακούσει τα χειρότερα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστοποιητικό π ελαβα για μειωμενη θητεια απο το δημο,το παραδιδω στο κεντρο π παρπυσιαζομαι ή στο κεπ;;;γτ αλλοι μ λενε στο κεπ το εδιναν παλιοτερα και πηρα το μεσημερι τηλ στο κεπ και.μ ειπαν κατευθειαν στο κεντρο το δινω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Να ρωτησω κατι, ως τριτεκνος (οχι ο 1ος) ποση θητεια δικαιουμαι τωρα τον Μαιο; Ο συλλογος τριτεκνων μου ειπε οτι υπολογιζει 11 μηνες αλλα στην ΦΕΚ λεει ενεαμηνη διαρκεια η μειωμενη θητεια η οποια γινεται 8 για ορισμενες περιοχες. Ειναι 11; Ειναι 9;; Και τι ειναι η μειωμενη, εφοσον δεν ξεχωριζουν προστατες, πολυτεκνους τριτεκνους κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, halkman8 είπε

Καλησπέρα σας. Να ρωτησω κατι, ως τριτεκνος (οχι ο 1ος) ποση θητεια δικαιουμαι τωρα τον Μαιο; Ο συλλογος τριτεκνων μου ειπε οτι υπολογιζει 11 μηνες αλλα στην ΦΕΚ λεει ενεαμηνη διαρκεια η μειωμενη θητεια η οποια γινεται 8 για ορισμενες περιοχες. Ειναι 11; Ειναι 9;; Και τι ειναι η μειωμενη, εφοσον δεν ξεχωριζουν προστατες, πολυτεκνους τριτεκνους κλπ;

Λογικά 11 κανονικά, 8 άμα κάνεις μόνο παραμεθόριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimitmad είπε

Υπάρχει κάποια πληροφορία πότε θα βγουν οι μεταθέσεις της 369 ΣΤ ΕΣΣΟ;

Στεφανοβίκειο που είναι εγώ έχουν αρχίσει και βγαίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tasos738 είπε

Ναι αν σας σταματήσει αστυνομία θα πρέπει να δείξετε το χαρτί κατάταξης σαν δικαιολογητικό,και για την επιστροφή θα σου δώσουν απ' το στρατόπεδο κάποιο έγγραφο

Εμένα δεν μου έδωσαν τίποτα έβγαλα φωτοτυπία το χαρτί κατάταξης και το έδωσα στον πατέρα μου σε περίπτωση που τον σταματήσουν να το δείξει ότι με πήγε στο στρατόπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Λογικά 11 κανονικά, 8 άμα κάνεις μόνο παραμεθόριο...

Στην ΚΥΑ δεν αναφέρουν πουθενα για 11 μήνες. 

Αναφέρονται σε 9 μήνες για αυτους που δικαιουνται μειωμένη και αν κάνουν την θητεία στη παραμεθόριο παει στους 8.

Ότι ισχύει στην αεροπορία και το ναυτικό θα ισχυει και στο πεζικο. 

Στην αεροπορία και το ναυτικό αυτοί που δικαιουνται μειωμένη θητεία κάνουν 9 και αν πάνε παραμεθόριο κλπ παει στους 8. Η πλήρης θητεία είναι 12 μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dimitmad είπε

Υπάρχει κάποια πληροφορία πότε θα βγουν οι μεταθέσεις της 369 ΣΤ ΕΣΣΟ;

Εγω Α εσσο ειμαι αλλα ακούω απο αλλους φαντάρους εδω οτι ήδη τους έχουν βγει τα φύλλα πορειας και οτι τωρα που θα μπει η νεα Εσσο θα βγουν και οι μεταθεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα...

υπηρχε καπου στο ιντερνετ μια ιστορια που ειχε ανεβασει καποιος φανταρος,για το πως βγηκε η ονομασια GODZILLA του ζαμπονακι σβαν...την ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μία φορά που έφαγα, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι το κρέας είναι εισαγώμενο από Ιαπωνία, ερχόμενο μέσω Σιβηρίας με χειροκίνητο τραίνο, από πραγματικό γκοτζίλα. Οι ταινίες που βγήκαν, είχαν ως σκοπό να αποσυντονίσουν τον κόσμο και να νομίζει ότι τα τέρατα αυτά είναι του Χόλιγουντ.

Για αυτό αν αγαπάτε την κοιλίτσα σας (και κατ επέκταση και το έντερο), μην φάτε γκοτζίλα γιατί μπορεί το dna του να απορροφηθεί και να ξυπνήσει μέσα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Giannis1112 είπε

Στην Λήμνο θα πάω μια μέρα πριν την κατάταξη υπάρχει κανενα ξενοδοχείο κοντα στο στρατόπεδο ξέρει κανένας ; Λειτουργούν κανονικά ;

Παρε τηλ στο στρατοπεδο να δεις τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...