Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/3/2021 στις 10:23 ΜΜ, xorotaktis είπε

Καλησπέρα με έδωσαν την ειδικότητα γραφέας είναι στο σώμα των διαβιβάσεων. Ξέρει κάτι με τι θα ασχοληθώ; Η δεν έχει σημασία η ειδικότητα που μας δίνουν;

ασφαλως και εχει σημασια η ειδικοτητα. Να σου πω την αληθεια ειναι η χειροτερη ειδικοτητα στις διαβιβασεις (εχει μεινει απο τη δεκαετια του 60) που αποτι καταλαβαινεις στην εποχη του ιντερνετ ειναι λιγο ...ακυρη. Ουσιαστικα θα εισαι ενας all around player που θα παρακαλας η μοναδα σου να εχει ελλειψεις σε διαβιβαστη για να κανεις κατι της προκοπης. Σε σχεση με αλλες ειδικοτητες ουσιαστικα δε θα κανεις καμμια εκπαιδευση

Στις 7/3/2021 στις 12:29 ΠΜ, Jim1999 είπε

Καλησπέρα ξέρεις κάνεις να μου πει τι γίνεται στη φάση που το σημείωμα κατάταξης λέει απλά ότι έχετε επιλέγει για όπλο πεζικό (ΥΕΑ) (Είμαι Ιατρός)  Υπάρχει περίπτωση όταν θα παρουσιαστώ να με βάλουν υγειονομικό ? Το είχα δηλώσει από νωρίς το πτυχίο Μ αλλά τπτ

ασφαλως αν εχεις πτυχιο και το δηλωσεις θα αλλαξεις σε υγειονομικο

Στις 5/3/2021 στις 8:54 ΜΜ, pngts1996 είπε

Καλησπέρα σας, με έχουν βάλει έρευνα πληροφορικής ελδυκ και έχω σπουδάσει ηλεκτρολογος και ηλεκτρονικος μηχανικος. Μονο η ορκομωσια μου μενει. Ζηταω απο την σχολη να μου δωσουν μια βεβαιωση περατωσης σπουδων και καθυστερουν, Σε περιπτωση που μπορει να μην την έχω χάνω την ειδικότητα; Δεν θα παω κύπρο;

τα εχουμε ξαναγραψει αλλα αντε να σου κανω τη χαρη: καλο θα ειναι να εχεις μια βεβαιωση απο τη σχολη. Στο ερευνα πληροφορικης για Κυπρο δεν εχει απειρες θεσεις ακομα και αν σε εχουν επιλεξει: οταν σας συγκεντρωσουν (ειδικοτητα/τελος εκπαιδευσης) θα ρωτησουν οσους γουσταρουν να πανε Κυπρο. Αν συμπληρωθουν οι θεσεις οι υπολοιποι κομπλε. Αν δε συμπληρωθει απο εθελοντες τοτε αρχιζει το τζοκερ και ασφαλως το βυσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω περίπου 5 χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο μπορεί κάποιος να μου πει, μπορώ να παρω κανονικά στη βαλίτσα ό,τι χρειάζομαι όπως αφρό ξυρίσματος, σαμπουάν κλπ στη συσκευασία τους;
Μία βαλίτσα θα πάρω με διαστάσεις 52 x 27 x 30 εκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Επειδή έχω περίπου 5 χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο μπορεί κάποιος να μου πει, μπορώ να παρω κανονικά στη βαλίτσα ό,τι χρειάζομαι όπως αφρό ξυρίσματος, σαμπουάν κλπ στη συσκευασία τους;
Μία βαλίτσα θα πάρω με διαστάσεις 52 x 27 x 30 εκ.

Βαλιτσα ή χειραποσκευη; χΧειραποσκευη παιρνεις πανω στο αεροπλανο και οι διαστασεις αλλαζουν αναλογως εταιρια.. Κοντα στο 55χ40χ25 εκατοστα ειναι οι κανονες. 

Υγρα μέχρι 100ml επιτρεπονται πάνω στο αεροπλανο στην χειραποσκευη.

Σε βαλιτσα που παραδιδεις στα γκισε ο,τι θες βαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
32 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Επειδή έχω περίπου 5 χρόνια να ταξιδέψω με αεροπλάνο μπορεί κάποιος να μου πει, μπορώ να παρω κανονικά στη βαλίτσα ό,τι χρειάζομαι όπως αφρό ξυρίσματος, σαμπουάν κλπ στη συσκευασία τους;
Μία βαλίτσα θα πάρω με διαστάσεις 52 x 27 x 30 εκ.

Unpopular tip: Πάρε ό,τι χρειάζεσαι και ας πληρώσεις ένα 20€ έξτρα για βαριά βαλίτσα. Με τις προμήθειες του στρατού δεν παίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Giannis1112 είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση παρουσιάζεται ο αδερφος μου στην Λήμνο εγω ειμαι απο Εύβοια μπορώ να τν συνοδεύσω ; Επιτρέπεται ξέρει κανένας ;

Ναι αν σας σταματήσει αστυνομία θα πρέπει να δείξετε το χαρτί κατάταξης σαν δικαιολογητικό,και για την επιστροφή θα σου δώσουν απ' το στρατόπεδο κάποιο έγγραφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nikos91_ είπε

πριν την ορκωμοσια υπάρχει καθόλου έξοδος? 

Και εγω αναρρωτιομουν αν μπορεις να πέρνεις φοιτητικες αδεις πριν ορκιστείς. Οποτε αν γνωριζει καποιος.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ace Of Spades είπε

Και εγω αναρρωτιομουν αν μπορεις να πέρνεις φοιτητικες αδεις πριν ορκιστείς. Οποτε αν γνωριζει καποιος.........

αλλο εξοδος αλλο αδεια.. εξοδο ναι π.χ. 4-5 ωρες αδεια η διανυκτέρευση οχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Φοράω 44 νούμερο παπούτσι, στα στρατιωτικά άρβυλα ποιο είναι το αντίστοιχο?

αθλτητικο? σκαρπινι? παντοφλε? μοκασινη η μποτα? ρε παιδια τι ρωτατε .. τι αντιστοιχο.. θα πας εκεινη τν μερα δοκιμασε πιο δν σε χτυπαει 

1 ώρα πριν, NickStavr είπε

Παιδιά φαντάζομαι τώρα που είναι τα κουρεία κλειστά, θα μας κουρέψουν εκεί;

καλο εινια παρτα μονος γιατι εκει ια παθεις καμια μολυνση με τα ψαλιδια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...