Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα pcr σήμερα αλλά μου είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν Δευτέρα μπορεί και τρίτη. Αν δεν έχει βγει μέχρι την Τρίτη που παρουσιάζομαι τι γίνεται; Να κάνω μήπως ραπίντ και να πάω με αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρουσιάζομαι στις 16/11 στο Πέραμα Ιωαννίνων στο στρατόπεδο Κατσιμήτρου. Γνωρίζουμε τι ισχύει για τα κινητά εκεί;

Επεξ/σία από Rusty_EU
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια σύντομη ερώτηση.

Από τι καταλαβαίνω στον στρατό δεν τους ενδιαφέρει και τόσο η υγεία σου καί ούτε τους νοιάζει, πχ άμα έχεις πυρετό, ζαλάδα, αδυναμία.

Αυτά τα παθαίνω κάθε φορά για δύο μέρες όταν κάνω εμβόλιο.

Γίνεται να κάνω τα εμβόλια του στρατού πριν μπω ώστε να ξεκουραστώ στο σπίτι μου σε ανθρώπινες συνθήκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnyV είπε

Παιδιά μια σύντομη ερώτηση.

Από τι καταλαβαίνω στον στρατό δεν τους ενδιαφέρει και τόσο η υγεία σου καί ούτε τους νοιάζει, πχ άμα έχεις πυρετό, ζαλάδα, αδυναμία.

Αυτά τα παθαίνω κάθε φορά για δύο μέρες όταν κάνω εμβόλιο.

Γίνεται να κάνω τα εμβόλια του στρατού πριν μπω ώστε να ξεκουραστώ στο σπίτι μου σε ανθρώπινες συνθήκες;

Και στο στρατό ξεκουράζεσαι μια χαρά αν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JohnyV είπε

Παιδιά μια σύντομη ερώτηση.

Από τι καταλαβαίνω στον στρατό δεν τους ενδιαφέρει και τόσο η υγεία σου καί ούτε τους νοιάζει, πχ άμα έχεις πυρετό, ζαλάδα, αδυναμία.

Αυτά τα παθαίνω κάθε φορά για δύο μέρες όταν κάνω εμβόλιο.

Γίνεται να κάνω τα εμβόλια του στρατού πριν μπω ώστε να ξεκουραστώ στο σπίτι μου σε ανθρώπινες συνθήκες;

Γιατί, είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός στο στρατό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GeoM11 είπε

Μάγκες ερώτηση. Επισκεπτήριο υπάρχει στην εκπαίδευση;

Οχι, αλλά υπάρχουν δύο έξοδοι, το δεύτερο και το τρίτο ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα έχω μια ερώτηση παρουσιαζομαι αύριο αλλά δυστυχώς είμαι άρρωστος δεν ξέρω αν είναι covid ή όχι έκανα PCR και περιμένω αποτέλεσματα αν δεν είναι covid αλλά παρόλα αυτά είμαι χάλια γνωρίζει κάποιος τι γίνεται διότι δεν θα μπορέσω να μπω με πυρετό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos032 είπε

Γιατί, είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός στο στρατό ?

Υπάρχουν εμβόλια που τα κάνεις την μέρα της παρουσίασής σου. Είναι υποχρεωτικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, miraxtseos είπε

Παιδιά καλημέρα έχω μια ερώτηση παρουσιαζομαι αύριο αλλά δυστυχώς είμαι άρρωστος δεν ξέρω αν είναι covid ή όχι έκανα PCR και περιμένω αποτέλεσματα αν δεν είναι covid αλλά παρόλα αυτά είμαι χάλια γνωρίζει κάποιος τι γίνεται διότι δεν θα μπορέσω να μπω με πυρετό !

φωρεσε μασκα και τρεχα και δηλωσε το.

4 ώρες πριν, JohnyV είπε

Παιδιά μια σύντομη ερώτηση.

Από τι καταλαβαίνω στον στρατό δεν τους ενδιαφέρει και τόσο η υγεία σου καί ούτε τους νοιάζει, πχ άμα έχεις πυρετό, ζαλάδα, αδυναμία.

Αυτά τα παθαίνω κάθε φορά για δύο μέρες όταν κάνω εμβόλιο.

Γίνεται να κάνω τα εμβόλια του στρατού πριν μπω ώστε να ξεκουραστώ στο σπίτι μου σε ανθρώπινες συνθήκες;

ο στρατος δεν ειναι βασανιστηριο ή χασαπηδες. Υπαρχουν και ιατροι οποτε θα το αναφερεις και θα σε παραπεμψουν σε αντιστοιχο ιατρο να σε εξετασει. Οπως εχω χιλιογραψει καλο ειναι τα θεματα υγειας να τα αναφερουμε γιατι σε καλο μας βγαινει (κανουμε θητεια με ...αναρρωτικες ή επισκεψεις σε ιατρους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JohnyV είπε

Παιδιά μια σύντομη ερώτηση.

Από τι καταλαβαίνω στον στρατό δεν τους ενδιαφέρει και τόσο η υγεία σου καί ούτε τους νοιάζει, πχ άμα έχεις πυρετό, ζαλάδα, αδυναμία.

Αυτά τα παθαίνω κάθε φορά για δύο μέρες όταν κάνω εμβόλιο.

Γίνεται να κάνω τα εμβόλια του στρατού πριν μπω ώστε να ξεκουραστώ στο σπίτι μου σε ανθρώπινες συνθήκες;

Τους ενδιαφέρει πάρα πολύ η υγεία σου, η καλοπέραση σου δε τους ενδιαφέρει. Οτιδήποτε και να τους δηλώσεις, ακόμα και το πιο μικρό πρόβλημα, θα σε στείλουν σε νοσοκομείο να σε δει γιατρός. 

Θα κάνεις τα εμβόλια όπως όλοι οι νεοσύλλεκτοι και αν εχεις οντως αδυναμία, θα κάτσεις δύο μέρες εντός στρατοπέδου να ξεκουραστείς, σιγά τα πράγματα που κάνετε κιολας τις πρώτες δυο μέρες

1 ώρα πριν, nikos032 είπε

Γιατί, είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός στο στρατό ?

Καλημέρα, είναι Δευτέρα 15 Νοεμβρίου και ο ουρανός είναι γαλανός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τυχόν νεοσύλλεκτους μακριά από 401, καλύτερα κλείστε ραντεβού σε δημόσιο για PCR γιατί οι τύποι στο 401 είναι τουλάχιστον απαράδεκτοι. Έχουν πάει το ξύσιμο σε στρατοσφαιρικά επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Οχι, αλλά υπάρχουν δύο έξοδοι, το δεύτερο και το τρίτο ΣΚ

Αφού το τρίτο ΣΚ είναι το ΣΚ μετά την ορκωμοσία (η οποία είναι συνήθως η 3η Παρασκευή) και είσαι εκτός με άδεια τι νόημα έχει να λεγεται έξοδος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Giannisiord said:

Αφού το τρίτο ΣΚ είναι το ΣΚ μετά την ορκωμοσία (η οποία είναι συνήθως η 3η Παρασκευή) και είσαι εκτός με άδεια τι νόημα έχει να λεγεται έξοδος;

Μλκία σου είπα, το 1ο και το 2ο ΣΚ είναι οι έξοδοι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...