Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τους ενδιαφέρει πάρα πολύ η υγεία σου, η καλοπέραση σου δε τους ενδιαφέρει. Οτιδήποτε και να τους δηλώσεις, ακόμα και το πιο μικρό πρόβλημα, θα σε στείλουν σε νοσοκομείο να σε δει γιατρός. 

Θα κάνεις τα εμβόλια όπως όλοι οι νεοσύλλεκτοι και αν εχεις οντως αδυναμία, θα κάτσεις δύο μέρες εντός στρατοπέδου να ξεκουραστείς, σιγά τα πράγματα που κάνετε κιολας τις πρώτες δυο μέρες

Καλημέρα, είναι Δευτέρα 15 Νοεμβρίου και ο ουρανός είναι γαλανός...

Χ@στηκαν για σένα... απλώς φοβούνται μην πάθεις κάτι και κινδυνέψει η τεράστια καριέρα τους στον ελληνικό στρατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Υπάρχουν εμβόλια που τα κάνεις την μέρα της παρουσίασής σου. Είναι υποχρεωτικά.

 

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Καλημέρα, είναι Δευτέρα 15 Νοεμβρίου και ο ουρανός είναι γαλανός...

Υπάρχει πουθενά η επίσημη απόφαση ? απο που κι ως που υποχρεωτικός ? μήπως εννοείται για τους στρατιωτικούς των υγειονομικών υπηρεσιών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tsapinho είπε

Χ@στηκαν για σένα... απλώς φοβούνται μην πάθεις κάτι και κινδυνέψει η τεράστια καριέρα τους στον ελληνικό στρατό.

Μια χαρα νοιαζονται και για σενα. Φυσιολογικοι ειναι οι ανθρωποι παιδια στο στρατο (μαλιστα καποια στελεχη ειναι απο τους καλυτερους ανθρωπους που εχω γνωρισει στη ζωη μου), δεν ειναι μπαμπουλες που χεστηκαν αν παθεις κατι.

Χαλαρωστε.

3 λεπτά πριν, nikos032 είπε

 

Υπάρχει πουθενά η επίσημη απόφαση ? απο που κι ως που υποχρεωτικός ? μήπως εννοείται για τους στρατιωτικούς των υγειονομικών υπηρεσιών ?

Δεν εννοει το εμβολιο για τον κοβιντ ο προπονητης, αλλα για τον τετανο και τη μηνιγγιτιδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Μια χαρα νοιαζονται και για σενα. Φυσιολογικοι ειναι οι ανθρωποι παιδια στο στρατο (μαλιστα καποια στελεχη ειναι απο τους καλυτερους ανθρωπους που εχω γνωρισει στη ζωη μου), δεν ειναι μπαμπουλες που χεστηκαν αν παθεις κατι.

Χαλαρωστε.

Δεν εννοει το εμβολιο για τον κοβιντ ο προπονητης, αλλα για τον τετανο και τη μηνιγγιτιδα

Το μυαλό κατέβασε ρολά σήμερα. Τώρα που ξαναδιαβάζω τα σχόλια... το λένε ξεκάθαρα οι άνθρωποι.

Edit-διόρθωση: είναι κατεβασμένα απο χθές, μη με παρεξηγείται.

Επεξ/σία από nikos032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Χ@στηκαν για σένα... απλώς φοβούνται μην πάθεις κάτι και κινδυνέψει η τεράστια καριέρα τους στον ελληνικό στρατό.

Εγώ πάντως σταρχιδισμό για την υγεία δεν είδα, δε ξέρω, ίσως ήμουν σε άλλο στρατό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πιο πολύ ευθυνοφοβία επικρατεί παρά ενδιαφέρον για την υγεία του στρατιώτη.

Κατά τ' άλλα κάτι απαράδεκτα ΣΩΒΕ που μας έβαζαν να κάνουμε δεν τους ένοιαζαν και πολύ, αφού οι συνέπειες δεν ήταν άμεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νταξει στην πρώτη ΣΩΒΕ ή ερπειν πάνω σε έδαφος με την παραμικρή υποψία λάσπης ή βοϊδόσκατου έχω βαρέσει πιστόλι για να αναδείξω το ταλέντο μου στη λάντζα. 

Πέρα απ'την πλάκα, σαν ένοπλος έχεις λίγο περισσότερο ελεύθερο χρόνο; Ή όλοι βράζουν στο ίδιο καζάνι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, S0meBSbruh είπε

Καλά νταξει στην πρώτη ΣΩΒΕ ή ερπειν πάνω σε έδαφος με την παραμικρή υποψία λάσπης ή βοϊδόσκατου έχω βαρέσει πιστόλι για να αναδείξω το ταλέντο μου στη λάντζα. 

Πέρα απ'την πλάκα, σαν ένοπλος έχεις λίγο περισσότερο ελεύθερο χρόνο; Ή όλοι βράζουν στο ίδιο καζάνι;

Όχι ούτε καν, γιατί να έχεις περισσότερο;

Ερπειν σε λάσπη; Που νομίζεις ότι πας και έχει τέτοια;😂

Εκτός αν το ΣΩΒΕ αναφέρεται στις ειδικές δυνάμεις οπότε πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εγώ πάντως σταρχιδισμό για την υγεία δεν είδα, δε ξέρω, ίσως ήμουν σε άλλο στρατό. 

ποιος μίλησε για σταρχιδισμο ;

Μόλις τώρα, Tsapinho είπε

ποιος μίλησε για σταρχιδισμο ;... ίσα ίσα που φοβούνται... για τους λόγους τους όμως... μιλαω για την πλειοψηφία γιατι ως γνωστόν σε κάθε κανόνα υπάρχουν και εξαιρέσεις. Και οι καλοί άνθρωποι που όντως νοιάζονται για σένα είναι εξαίρεση... ελπίζω να έγινα κατανοητός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρουσιάζομαι αύριο πρωί και δεν έχω κάνει ραπίντ η μοριακό, νόμιζα ότι είναι για τους ανεμβολιαστους μόνο.  Γνωρίζεις κάνεις τι θα γίνει; Θα μου κάνουν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mixalhs55 είπε

Παιδιά παρουσιάζομαι αύριο πρωί και δεν έχω κάνει ραπίντ η μοριακό, νόμιζα ότι είναι για τους ανεμβολιαστους μόνο.  Γνωρίζεις κάνεις τι θα γίνει; Θα μου κάνουν εκεί;

Λογικα ναι, μην αγχωνεσαι.

Καλη θητεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikos032 είπε

 

Υπάρχει πουθενά η επίσημη απόφαση ? απο που κι ως που υποχρεωτικός ? μήπως εννοείται για τους στρατιωτικούς των υγειονομικών υπηρεσιών ?

Καλύτερα διάβασε εδώ το τι ισχύει. Δεν μιλάμε για στρατιωτικούς αλλά για νεοσύλλεκτους φαντάρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spectaculator είπε

Καλύτερα διάβασε εδώ το τι ισχύει. Δεν μιλάμε για στρατιωτικούς αλλά για νεοσύλλεκτους φαντάρους.

Μιλάμε για στρατιώτικους(Ν.2287/1995 αρ 5) 

3. Κληρωτός, εθελοντής ή έφεδρος, που γίνεται δεκτός στη στρατιωτική υπηρεσία, είναι στρατιωτικός από την κατάταξή του και πριν ακόμη ορκισθεί. Οι λοιποί είναι στρατιωτικοί από την ορκωμοσία τους. Επίσης, στρατιωτικός είναι και όποιος καλείται νόμιμα να καταταγεί από τη λήξη της προθεσμίας προς κατάταξη. Ο Στρατιωτικός Ποινικός Κώδικας εφαρμόζεται όμως σε αυτόν μόνο όσον αφορά το έγκλημα της ανυποταξίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κάνετε έξω τα εμβόλια , να έχετε μαζί σας τα δικαιολογητικά και τελειώνει η ιστορία.

 

Και μη συγκρίνεται τα εμβόλια του στρατού με του covid19 , τα εμβόλια γίνονται αρκετά χρόνια δεν είναι σε πειραματικό στάδιο, δεν θα βγάλετε ουρές κτλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...