Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αύριο παρουσιάζομαι και έφυγα από σήμερα (είμαι ήδη στον δρόμο και φθάνω). Ξέχασα όμως την ακτινογραφία θώρακος και τη γνωμάτευση σπίτι!!SOS, τι κάνω;Δεν προλαβαίνει να φθάσει στα χέρια μου μέχρι αύριο το πρωί!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannisiord είπε

Αύριο παρουσιάζομαι και έφυγα από σήμερα (είμαι ήδη στον δρόμο και φθάνω). Ξέχασα όμως την ακτινογραφία θώρακος και τη γνωμάτευση σπίτι!!SOS, τι κάνω;Δεν προλαβαίνει να φθάσει στα χέρια μου μέχρι αύριο το πρωί!!

πες ότι δεν έβγαλες και θα σε στείλουν να βγάλεις μαζί με άλλους νεοσύλλεκτους. Δεν υπάρχει λόγος άγχους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ξερει κανεις αν μπορω να κανω παραμεθοριο αν ειμαι αεροπορια στρατου? Η αν καπως γινεται να αλλαξω απο αεροπορια στρατου σε πυροβολικο πχ και να παω σε μοναδα παραμεθοριου?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosp00 είπε

1 λόγο πες μου να φύγεις απο ΑΣ

Πέρα απο πλάκα ΑΣ αμα πας Μεγαρα είναι χάλια απο υπηρεσίες και μακριά απο Αθήνα και δε μπορείς να κάνεις 9μηνο γιατί οι 3 μονάδες της είναι όλες στην ενδοχώρα. 

Το κακό με την ΑΣ είναι πως επειδή είναι μικρό και τέρμα βυσματικό ως όπλο, γίνονται βυσματομαχίες. Και κάποιοι "ημι-βυσματίες" καταλήγουν να κάνουν 6-1 στα Μέγαρα, μια ωρα απο την Αθήνα...

27 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Μη φύγεις από ΑΣ και καταλήξεις σε κανα πεζικό φίλε, θα γελάει και ο διοικητής της νέας σου μονάδας.

Τέθωρας ακόμα καλυτερα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Μάρτιο παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ και θα δηλώσω αλεξιπτωτιστής, πόσες είναι οι πιθανότητες να με δεχτούν; ισχύει ότι χωρίς βύσμα είναι πολύ δύσκολο; Τα αθλήματα τα έχω άνετα. 

Δεν θέλω αλεξίπτωτα μόνο και μόνο επειδή είναι στην Αθήνα όπως οι άλλοι, απλά θέλω πολύ να περάσω την εμπειρία. Απο Πάτρα είμαι. Έστω και να με στείλουν σε κάποια μονάδα καταδρομών/πεζοναυτών μετά, δεν με ενδιαφέρει να μείνω στην 2μαλ. Απλά να βγάλω το ΣΒΕΑ θέλω. 🥺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν ζητήσεις να υπηρετήσεις παραμεθόριο ή Κύπρο τότε θα σε μετατάξουν στο Πεζικό λογικά...

Ευχαριστω φιλε. Πυροβολικο η κατι αλλο γινεται? Τωρα που ειμαι δευτερη μερα ξερεις μπορω να το κανω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ΑΣτώρα είναι πάρα πολύ καλά να ξέρεις. Αυτά τα 6-1, 10-1 ίσχυαν το καλοκαίρι που δεν είχαν κόσμο. Τώρα τα Μέγαρα και η Αλεξάνδρεια που έχει κόσμο τους πάει 1-1, 1-2. Παρόλα αυτά αν δεν σου αρέσει και θέλεις να φύγεις μετάθεση παίρνεις για οπουδήποτε ανά πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Steven919 είπε

Φίλε μου ΑΣτώρα είναι πάρα πολύ καλά να ξέρεις. Αυτά τα 6-1, 10-1 ίσχυαν το καλοκαίρι που δεν είχαν κόσμο. Τώρα τα Μέγαρα και η Αλεξάνδρεια που έχει κόσμο τους πάει 1-1, 1-2. Παρόλα αυτά αν δεν σου αρέσει και θέλεις να φύγεις μετάθεση παίρνεις για οπουδήποτε ανά πάσα στιγμή.

Να σε καλα. Να ρωτησω μηπως ξερεις αν μειωνεται η θητεια με μεταθεση σε παραμεθοριο? 

Επεξ/σία από TheSin2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπήκα 17 Νοεμβρίου Λιτόχωρο, 3 Δεκεμβρίου έχω ορκωμοσία και μέχρι 13 άδεια. Στη συνέχεια τα ΣΠΕΝ έχω διαβάσει είναι 3 εβδομάδες αλλά ο διοικητής μίλησε για μεταθέσεις στις 29 Ιανουαρίου. Ακόμα και με την άδεια Χριστουγέννων / Πρωτοχρονιάς (10 μέρες) τα ΣΠΕΝ βγαίνουν 5 εβδομάδες αντί για 3. Ξέρει κανείς τι παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...