Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, TheSin2 είπε

Να σε καλα. Να ρωτησω μηπως ξερεις αν μειωνεται η θητεια με μεταθεση σε παραμεθοριο? 

9μηνο ή 8μηνο αντίστοιχα για τους 9μηνιτες κάνουν όσοι δηλώσουν Έβρο και Νησιά μετά τα ΣΠΕΝ αμεταθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια,

Εχω παρει αναβολη σπουδων μεχρι 31 Δεκεμβρη του 2021. Διαβασα οτι η αναβολη ειναι μεχρι το 28 ετος ηλικιας ενω εγω εκλεισα τα 27 τον περασμενο Οκτωβρη.

Μπορω να ζητησω να αλλαξουν την αναβολη μου για το 2022?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, aker19 είπε

Γεια σας παιδια,

Εχω παρει αναβολη σπουδων μεχρι 31 Δεκεμβρη του 2021. Διαβασα οτι η αναβολη ειναι μεχρι το 28 ετος ηλικιας ενω εγω εκλεισα τα 27 τον περασμενο Οκτωβρη.

Μπορω να ζητησω να αλλαξουν την αναβολη μου για το 2022?

Θεωρειται οτι κλεινεις τα 28 1/1/22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, g20 είπε

Για ποιο λόγο το λες αυτό; 

Δεν είναι και από τα πολύ καλά του Λιτοχωρου. Θα την παλέψεις προφανώς οκ αλλά υπάρχουν και καλύτερα στο Λιτόχωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosp00 είπε

Θεωρειται οτι κλεινεις τα 28 1/1/22

Α καταλαβα, ευχαριστω για την απαντηση

Μηπως ξερεις αν μπορει καποιος να παει στην Ελλαδα αφου εχει ληξη η αναβολη του? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aker19 είπε

Α καταλαβα, ευχαριστω για την απαντηση

Μηπως ξερεις αν μπορει καποιος να παει στην Ελλαδα αφου εχει ληξη η αναβολη του? 
 

Σορρυ αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις πες το αλλη μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosp00 είπε

Σορρυ αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις πες το αλλη μια

Επειδη ειμαι εξωτερικο αναρωτιεμαι αν μπορω να ταξιδεψω στην Ελλαδα χωρις θεμα μετα την ληξη της αναβολης μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, aker19 είπε

Επειδη ειμαι εξωτερικο αναρωτιεμαι αν μπορω να ταξιδεψω στην Ελλαδα χωρις θεμα μετα την ληξη της αναβολης μου.

ναι ρε και μετα την ημερομηνια που θα πρεπε να παρουσιαστεις μπορεις να ερθεις ελλαδα. Εχει βεβαια κάποιους περιορισμούς οποτε κανε ενα τηλ στρατολογια καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panosp00 είπε

ναι ρε και μετα την ημερομηνια που θα πρεπε να παρουσιαστεις μπορεις να ερθεις ελλαδα. Εχει βεβαια κάποιους περιορισμούς οποτε κανε ενα τηλ στρατολογια καλυτερα

Ευχαριστω για την απαντηση Πανο!

Ναι εχω διαβασει οτι για να ερθω ελλαδα μετα την ημερομηνια καταταξης πρεπει να εχω παρει ανυποταξια εξωτερικου η οποια μου επιτρεπει να μεινω ελλαδα μεχρι 30 μερες τον χρονο.

Μηπως ξερεις μετα απο ποσους μηνες μετα την αναβολη ερχεται το χαρτι της καταταξης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,και οι 2 γονείς μου έχουν πάνω από 67% αναπηρία και είμαι ο μόνος γιός. Είμαι παραμεθόριο , γνωρίζει κάνεις αν πάρω μετάθεση σε μονάδα που δεν είναι παραμεθόριο αν δίκαιουμαι και εκεί 6μηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aker19 είπε

Ευχαριστω για την απαντηση Πανο!

Ναι εχω διαβασει οτι για να ερθω ελλαδα μετα την ημερομηνια καταταξης πρεπει να εχω παρει ανυποταξια εξωτερικου η οποια μου επιτρεπει να μεινω ελλαδα μεχρι 30 μερες τον χρονο.

Μηπως ξερεις μετα απο ποσους μηνες μετα την αναβολη ερχεται το χαρτι της καταταξης? 

Νομίζω πως σου στέλνουν να παρουσιαστείς στη Β ΕΣΣΟ της επόμενης χρονιάς, αν ισχύει αυτό το χαρτί θα βγει τέλη Φεβρουαρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...