Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, yanis13 είπε

Για να μη πάει Εβρο/νησί

Δηλαδή εσύ αν ήσουν/είσαι αθηναίος ΜΕ ΒΥΣΜΑ θα έλεγες τι ωραία που θα πάω Λιτόχωρο που είναι 400 χλμ. μακριά και όχι κάπου πολύ πιο κοντά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Tsapinho είπε

Δηλαδή εσύ αν ήσουν/είσαι αθηναίος ΜΕ ΒΥΣΜΑ θα έλεγες τι ωραία που θα πάω Λιτόχωρο που είναι 400 χλμ. μακριά και όχι κάπου πολύ πιο κοντά ;

Λέμε, για την κατάταξη, μέχρι και τα ΣΠΕΝ. Μετά όλοι με βύσμα παίρνουν μετάθεση Πεντάγωνο. Που είναι το πολύ πιο κοντά να παρουσιαστείς; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Λέμε, για την κατάταξη, μέχρι και τα ΣΠΕΝ. Μετά όλοι με βύσμα παίρνουν μετάθεση Πεντάγωνο. Που είναι το πολύ πιο κοντά να παρουσιαστείς; 

Δηλαδή αναγκάζουν τους βυσματαθηναιους να κάνουν τόσα χλμ. για να παρουσιαστούν ;;;... Ντροπή να μην υπάρχει κοντινότερο συπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Tsapinho είπε

Δηλαδή αναγκάζουν τους βυσματαθηναιους να κάνουν τόσα χλμ. για να παρουσιαστούν ;;;... Ντροπή να μην υπάρχει κοντινότερο συπο. 

Άσε που να δεις στην Χίο όταν είχα υπηρετήσει που είχε τολμήσει ο διοικητής όταν είχαμε σχοινάκια να τραβήξει τις πρώτες 2 μέρες τους ντόπιους στα βουνά...

Γιατί να πάνε τα παιδιά σχοινάκια ? να φάνε το μαμήσι ? μονάδα υπηρεσίες και Δ/Ν και άσε τους άλλους να ψοφήσουν.

Επειδή αναφέρεις μόνο τους Αθηναίους.

Δυστυχώς ο στρατός έτσι λειτουργεί , όποιος δεν έχει βύσμα κάνει υπομονή να περάσει ο καιρός.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Άσε που να δεις στην Χίο όταν είχα υπηρετήσει που είχε τολμήσει ο διοικητής όταν είχαμε σχοινάκια να τραβήξει τις πρώτες 2 μέρες τους ντόπιους στα βουνά...

Γιατί να πάνε τα παιδιά σχοινάκια ? να φάνε το μαμήσι ? μονάδα υπηρεσίες και Δ/Ν και άσε τους άλλους να ψοφήσουν.

Επειδή αναφέρεις μόνο τους Αθηναίους.

Δυστυχώς ο στρατός έτσι λειτουργεί , όποιος δεν έχει βύσμα κάνει υπομονή να περάσει ο καιρός.

Ξέρω καλά πως λειτουργεί ο στρατός... απλά μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει συπο κοντά στην Αθήνα για τα βύσματα. Αν ήμουν υπουργός θα ήταν από τα πρώτα που θα έκανα. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Αν και φανταζομαι θα έχουν κάποιο σκεπτικό που δεν κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tsapinho είπε

Ξέρω καλά πως λειτουργεί ο στρατός... απλά μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει συπο κοντά στην Αθήνα για τα βύσματα. Αν ήμουν υπουργός θα ήταν από τα πρώτα που θα έκανα. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Αν και φανταζομαι θα έχουν κάποιο σκεπτικό που δεν κάνουν. 

Εσύ θεωρείς πως θα πειράξει κανέναν που δεν θα είναι στην Αθήνα 1,5 μήνα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Εσύ θεωρείς πως θα πειράξει κανέναν που δεν θα είναι στην Αθήνα 1,5 μήνα ? 

Πολλούς ναι... Εκτός αν θεωρείς τον 1.5 μήνα στον ελληνικό στρατό μικρό διάστημα.

Επεξ/σία από Tsapinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dionisis1925 είπε

Αν για το υπόλοιπο της θητείας σου θα κοιμάσαι της περισσότερες μέρες σπίτι σου δεν νομίζω να σε πειράξει ο 1,5 μήνας .

Ας μην το ξεχειλωνουμε αλλο... στον άνθρωπο είναι γενικά αν θα γουστάρει ή όχι ή σταρχ@δια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις ποτε ακριβως συννενοουνται η στρατολογικη υπηρεσια Αθηνας με την αντιστοιχη μοναδα που υπηρετει ο φανταρος για την εγκριση της 6μηνης θητειας; Γιατι ρωτας εδω στην ΣΥ Αθηνας και σου λενε "Ναι εχει εγκριθει, το βλεπουμε και στον ΑΦΟ (ατομικο φακελο οπλιτη) του φανταρου". 

Ρωτας την μοναδα σου που υπηρετεις και σου λενε " Δεν βλεπουμε κατι για μειωμενη θητεια στον φακελο, απευθυνθειτε στην στρατολογικη υπηρεσια κτλ."

Ουτε οι δημοσιες υπηρεσιες τετοια κωλυσιεργια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanikolas είπε

Παιδια ξερει κανεις ποτε ακριβως συννενοουνται η στρατολογικη υπηρεσια Αθηνας με την αντιστοιχη μοναδα που υπηρετει ο φανταρος για την εγκριση της 6μηνης θητειας; Γιατι ρωτας εδω στην ΣΥ Αθηνας και σου λενε "Ναι εχει εγκριθει, το βλεπουμε και στον ΑΦΟ (ατομικο φακελο οπλιτη) του φανταρου". 

Ρωτας την μοναδα σου που υπηρετεις και σου λενε " Δεν βλεπουμε κατι για μειωμενη θητεια στον φακελο, απευθυνθειτε στην στρατολογικη υπηρεσια κτλ."

Ουτε οι δημοσιες υπηρεσιες τετοια κωλυσιεργια...

Το ιδιο επαθα και εγω. Εκανα αιτηση τελη Ιουνιου του 20' για 8μηνο αντι για 9μηνο, δεν ειχα νεα μεχρι τον Αυγουστο και αποφασισα να τους παρω τηλ. Μου λενε, εχει εγκριθει και εχει σταλει στην μοναδα, τους ρωταω ποια μοναδα? Και μου λενε στον Εβρο...Λεω ρε παιδια εχω φυγει απο τον Εβρο απο τον Μαιο...Ολη την αιτηση την εκανα απο το νεο μου στρατοπεδο. Και μου λενε δωστε μας το FAX να το στειλουμε επι τοπου, και ετσι ξεμπερδεψα...Η αιτηση σκεψου ειχε εγκριθει σε 2 εβδομαδες απο αρχες Ιουλιου και ουτε η παλια μου μοναδα την ειχε στειλει στην νεα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...