Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ACS απο 30/3 ..εντός Αττικής και λέει "Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών"

Εντωμεταξύ καλώ απο Πέμπτη σε κεντρικά και υποκατάστημα και γραμμή δεν σηκώνει κανείς;

Τι κάνουμε;

 

Επεξ/σία από sokos1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, sokos1 είπε

ACS απο 30/3 ..εντός Αττικής και λέει "Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών"

Εντωμεταξύ καλώ απο Πέμπτη σε κεντρικά και υποκατάστημα και γραμμή δεν σηκώνει κανείς;

Τι κάνουμε;

Προσπάθησε να στείλεις Mail ή γράψε τους στο facebook

Εγώ έστειλα ξανά mail στη Γενική γιατί το δέμα μου ειναι ακόμα κολημενο στη διαλογή . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sokos1 είπε

ACS απο 30/3 ..εντός Αττικής και λέει "Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών"

Εντωμεταξύ καλώ απο Πέμπτη σε κεντρικά και υποκατάστημα και γραμμή δεν σηκώνει κανείς;

Τι κάνουμε;

Εαν δεν εχεις ηδη, απευθυνσου και στο καταστημα που εστειλαν το δεμα, για να απευθυνθουν και εκεινοι με τη σειρα τους. Οι καλες επιχειρησεις παραμενουν μεχρι να φτασει το δεμα στον πελατη.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Baator είπε

Από αυτά που έγραψα, διάβασες τίποτα;

Το "μια χαρά κέρδος έχουν" από που ακριβώς προκύπτει; Από το ότι τα ΕΛΤΑ κλείνουν το ένα πίσω από το άλλο

και από το ότι η ACS αναγκάστηκε να αυξήσει κατά 45 λεπτά τις αποστολές και λόγω των αντιδράσεων του κόσμου, το πήρε πίσω;

"Πάρτε προσωπικό" από την μία, "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;; 45 cents αύξηση;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!" από την άλλη;

Λυπάμαι, αλλά η απάντηση σου είναι το κλασικό "εγώ η δουλειά μου θέλω να γίνεται, δεν με ενδιαφέρει πως, κόψτε τον λαιμό σας".

Λέμε και ξαναλέμε και έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να το λέμε ότι ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

Απόδειξη το ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ.

Δηλαδή τι πιστεύετε, ότι ΟΛΕΣ είναι συνεννοημένες να σπάνε τα νεύρα του κόσμου και βγάζουν του κόσμου τα λεφτά αλλά επιμένουν να μην παρέχουν σωστές υπηρεσίες;

Για τις παραγγελίες σας από την Κίνα πως το δέχεστε όλοι ότι θα περιμένετε 3 και 4 μήνες να παραλάβετε αλλά το Θεσσαλονίκη-Αθήνα "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;; 4 ΜΕΡΕΣ;;; Με τα πόδια έρχεται το δέμα μου;".

Δέχομαι την καθυστέρηση από Κίνα γιατί ποτέ δεν είπαν θα το έχεις σε μια βδομάδα. Σε αντίθεση με κάποιους άλλους δεν λένε ψέματα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, margaritagr είπε

Προσπάθησε να στείλεις Mail ή γράψε τους στο facebook

Εγώ έστειλα ξανά mail στη Γενική γιατί το δέμα μου ειναι ακόμα κολημενο στη διαλογή . 

ACS δεν έχει Facebook να στείλεις μήνυμα...απο email ενα info έχουν, έστειλα απο Πεμπτη αλλά οσο ακουσες-άκουσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, POS είπε

ενημερωθηκα απο ανθρωπους μεσα στην acs πως για ν.αττικης θα εχουν εως και 15 εργασιμες μερες παραδοση.

καλοκουρδισμένο ελβετικό ρολόι η ACS!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι λέτε εδώ αλλά η acs μαζί με την speedex  είναι οι καλυτερες. Ότι έχω παραγγείλει με αυτές σε τρεις τεσσερεισ μέρες έχει έρθει αυτές τις μέρες . Μακράν η χειρότερη είναι η γενική ταχυδρομική. Ούτε τηλ απαντάνε χωριά που από χθες έβαλα να δω δυο παραγγελίες ( 10 μερεσ Τωρα ) στο track και λέει πως έχει πρόβλημα..ούτε καν δείχνει που είναι.γενικα με γενική ταχυδρομική πάω εγω στο κατάστημα γιατί αν περιμένω από αυτούς δεν θα έρθει ποτέ.η ΕΛΤΑ courtier ετσι και ετσι.

υ.γ πως κάνετε ετσι για μισό ευρώ αύξηση. Να φανταστώ πως tip στον άνθρωπο που τα φέρνει ούτε καν το σκέφτεστε.

Επεξ/σία από mp123
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα acs για ένα δεματάκι που περιμένω, έχει έρθει 3χλμ μακριά σε κατάστημα είναι, μου είπαν να περιμένω να μου το φερουν Παρασκευή  μεσημέρι γιατί γίνεται χαμος 😂

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έγινε έφοδος και γίνεται έλεγχος και στη Γενική Ταχυδρομική και σειρά έχουν και άλλες

https://www.iefimerida.gr/ellada/geniki-tahydromiki-epiheirisi-eleghoy-etaireia-tahymetaforon

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritchie77 είπε

Τώρα έγινε έφοδος και γίνεται έλεγχος και στη Γενική Ταχυδρομική και σειρά έχουν και άλλες

https://www.iefimerida.gr/ellada/geniki-tahydromiki-epiheirisi-eleghoy-etaireia-tahymetaforon

lol, κανει τωρα καταγγελια η μια courier στην αλλη (γιατι ηρθατε μονο σε εμας και δεν πατε και στους αλλους). 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Ελτά Πόρτα-Πόρτα ξέρουμε αν είναι καλά; Υπάρχει tracking?

Η ίδια ερώτηση και για Speedex!

Καλησπερα... Ολες οι εταιρειες curier εχουν το ιδιο προβλημα τις τελευταιες μερες... Λογω οτι ευξηθηκε ο ογκος δουλειας τους... Θα περιμενεις να παραλαβεις κατι μετα  απο 4-5 μερες.. Γινεται χαμος απο παραγγελειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...