Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει στα παρακάτω:

Η 1-series τί ανάρτηση φοράει πίσω; Ημιάκαμπτο ή πολλαπλούς; Επίσης το ίδιο θα ήθελα να μάθηω για την X2.
Η Α-class στην έκδοση A200 φοράει και αυτή ημιάκαμπτο και ας φτάνει τις 40.000? Ο μικρός βενζινοκινητήρας των 1300 κυβικών είναι mercedes ή renault;

H 1 έχει ημιάκαμπτο. Νομίζω πολλαπλούς έχουν οι Μ. Το ίδιο και στη Merc. Από Α220 και πάνω νομίζω έχει πολλαπλούς.

Ο 1.3 είναι εξελιγμένος από κοινού από τις Mercedes - Renault - Nissan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, conkal είπε

ενημερωτικα χωρις προγραμμα δυναμομετρημενος ειναι 204. το εχει ενα φιλος και το πηγαμε για μετρηση. 

Εκανα ταξιδι το προηγουμενο ΣΚ και επαθα σοκ/ερωτα πειτε οτι θελετε.
Αστεια καλο κρατημα , απιστευτο μεσα εξω εμφανησιακα και τεχνολογια με τους τονους. 


 Ειναι πιο κοντα στα 30 βεβαια απο τα 22 που αναφερθηκαν

ναι, τα 22κ είναι για το 4πορτο sedan του 2018 που εχει κάποιο στοκ ακόμη.
Βέβαια στα ~29κ δεν το λες σε καμία περίπτωση vfm.

Άντε να παραλάβουμε κι εμείς που περιμένουμε... έβαλα παραγγελία αρχές Ιούλη και ο Σ μου είπε παράδοση μέσα Δεκέμβρη+.
Που να αγοράζαμε και τπτ εξεζητημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει στα παρακάτω:

Η 1-series τί ανάρτηση φοράει πίσω; Ημιάκαμπτο ή πολλαπλούς; Επίσης το ίδιο θα ήθελα να μάθηω για την X2.
Η Α-class στην έκδοση A200 φοράει και αυτή ημιάκαμπτο και ας φτάνει τις 40.000? Ο μικρός βενζινοκινητήρας των 1300 κυβικών είναι mercedes ή renault;

Η 118ι φοραει multi αν δεν κανω λαθος.

 

Για Α200 μπορεις να περασεις Multi μονο εαν επιλεξεις AMG Line και 19αρες ζαντες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kapws είπε

ναι, τα 22κ είναι για το 4πορτο sedan του 2018 που εχει κάποιο στοκ ακόμη.
Βέβαια στα ~29κ δεν το λες σε καμία περίπτωση vfm.

Άντε να παραλάβουμε κι εμείς που περιμένουμε... έβαλα παραγγελία αρχές Ιούλη και ο Σ μου είπε παράδοση μέσα Δεκέμβρη+.
Που να αγοράζαμε και τπτ εξεζητημένο.

Δεν το λες οχι. Αλλα μπαινοντας και κανοντας ενα ταξιδι μαζι του δεν μπορω να φανταστω γιατι καποιος να παρει καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, conkal είπε

Δεν το λες οχι. Αλλα μπαινοντας και κανοντας ενα ταξιδι μαζι του δεν μπορω να φανταστω γιατι καποιος να παρει καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα

Μόνο λόγο μεγέθους. Δεν το λες και μικρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, seloner είπε

Παιδια καλησπερα εκανα χτες test drive fiesta st line και 208  allure και μου αρεσε αρκετα πιο πολυ το 208 τοσο εμφανισιακα οσο και οδηγικα . Σκεφτομαι μηπως πηγαινα για την allure plus εκδοση  που βγαινει στα 18.000 αντι για 17.000 της αllure . Εχει extra navigation, ασυρματη φορτιση ,καμερα και διαφορετικα φωτα μπροστα . Λετε αξιζει η διαφορα ; Αν δεν κανω λαθος το infotainment της peugeot  υποστηριζει μονο Αγγλικα ετσι  για φωνητικες εντολες ; Μηπως θα ειναι ψιλο αχρηστο το navigation αν θα πρεπει να βαζεις καθε φορα σε οθονη αφης την διευθυνση και τελικα θα χρησιμοποιω μονο το android auto ; 

Παιδια και εμεις για την αδερφη μου που ειχα γραψει πριν λιγες μερες μαλλον στο 208 καταληγουμε. Βεβαια μας εκανε τρελη εντυπωση το i20 το καινουργιο που η φουλ εκδοση ειναι ποιο οικονομικη απο το 208 με ανταξιο εσωτερικο και ωραιες τεχνολογιες και ποιο μεγαλο σε χωρους. Το clio που το ειχαμε δευτερο μετα το 208,σε σχεση με το i20 που τα ειχαμε διπλα διπλα ενιωσα οτι ειναι πολυ φτωχο και πιο πισω σε εμφανιση και σε τεχνολογια. Τωρα απο κινητηρες και αξιοπιστια τι εχετε να πειτε για 208 και i20 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ioakim100 είπε

Παιδια και εμεις για την αδερφη μου που ειχα γραψει πριν λιγες μερες μαλλον στο 208 καταληγουμε. Βεβαια μας εκανε τρελη εντυπωση το i20 το καινουργιο που η φουλ εκδοση ειναι ποιο οικονομικη απο το 208 με ανταξιο εσωτερικο και ωραιες τεχνολογιες και ποιο μεγαλο σε χωρους. Το clio που το ειχαμε δευτερο μετα το 208,σε σχεση με το i20 που τα ειχαμε διπλα διπλα ενιωσα οτι ειναι πολυ φτωχο και πιο πισω σε εμφανιση και σε τεχνολογια. Τωρα απο κινητηρες και αξιοπιστια τι εχετε να πειτε για 208 και i20 ?

η αξιοπιστία θα φανει μετα απο χρόνια, δεν μπορείς να ξερεις απο τωρα. Παραδοσιακά λενε οτι οι ασιατες εχουν καλύτερη αξιοπιστια χωρις αυτο ναναι νομος. Οσο αν αφορα το εσωτερικο και το design οι Ευρωπαίοι ειναι αρκετά πιο μπροστά. 

Σαν γενικος κανονας ισχύει οτι στα ασιατικα θα δεις δευτεροκλασατο εσωτερικο αλλα πιο αξιοπιστο μηχανικα και το αντιθετο για τα ευρωπαϊκά χωρις αυτο να σημαίνει οτι ισχύει πάντα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-montela/toyota/to-neo-toyota-starlet-einai-gegonos                                                                                                                           Το νέο Toyota Starlet είναι γεγονός!

Επεξ/σία από Confidence
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Confidence είπε

https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-montela/toyota/to-neo-toyota-starlet-einai-gegonos                                                                                                                           Το νέο Toyota Starlet είναι γεγονός!

toyota starlet

Suzuki Baleno :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Confidence είπε

https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-montela/toyota/to-neo-toyota-starlet-einai-gegonos                                                                                                                           Το νέο Toyota Starlet είναι γεγονός!

Οι starletακηδες ινσομνιακς σε ονειρωξη! 🤣🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Confidence είπε

https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-montela/toyota/to-neo-toyota-starlet-einai-gegonos                                                                                                                           Το νέο Toyota Starlet είναι γεγονός άσχημο!

Fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Παιδια και εμεις για την αδερφη μου που ειχα γραψει πριν λιγες μερες μαλλον στο 208 καταληγουμε. Βεβαια μας εκανε τρελη εντυπωση το i20 το καινουργιο που η φουλ εκδοση ειναι ποιο οικονομικη απο το 208 με ανταξιο εσωτερικο και ωραιες τεχνολογιες και ποιο μεγαλο σε χωρους. Το clio που το ειχαμε δευτερο μετα το 208,σε σχεση με το i20 που τα ειχαμε διπλα διπλα ενιωσα οτι ειναι πολυ φτωχο και πιο πισω σε εμφανιση και σε τεχνολογια. Τωρα απο κινητηρες και αξιοπιστια τι εχετε να πειτε για 208 και i20 ?

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι στο clio ; Μια φίλη μου το πήρε και έχω μπει πολλές φορές μέσα . Δεν του λείπει κάτι από εξοπλισμό . Το αντίθετο θα έλεγα  αν συγκρίνεις την τιμή πχ με το 208. Τo i20 το είδα και εγώ ,νομίζω και αυτό είναι μια καλή επιλογή και σίγουρα vfm και εγγύηση ανεξαρτήτων χιλιομέτρων που δεν το δίνει το 208 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Μόνο λόγο μεγέθους. Δεν το λες και μικρό. 

οταν μετα το civic μπηκα στο δικο μου που ειναι μικρο (DS3 ) ενιωσα οτι μπηκα σε παιδικο παιχνιδι. 

9 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

toyota starlet

Suzuki Baleno :P

απο το αρθρο "Όπως ορθά είδατε και καταλάβατε, βασίζεται στο Suzuki Baleno και είναι ένα ακόμα προϊόν της συνεργασίας μεταξύ Toyota και Suzuki."

Επισης πωλειται στην Ν.Αφρικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, seloner είπε

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι στο clio ; Μια φίλη μου το πήρε και έχω μπει πολλές φορές μέσα . Δεν του λείπει κάτι από εξοπλισμό . Το αντίθετο θα έλεγα  αν συγκρίνεις την τιμή πχ με το 208. Τo i20 το είδα και εγώ ,νομίζω και αυτό είναι μια καλή επιλογή και σίγουρα vfm και εγγύηση ανεξαρτήτων χιλιομέτρων που δεν το δίνει το 208 .

Την dynamic είδαμε. Μου φάνηκε ποιο "παλιομοδιτικο" το εσωτερικό σε σχέση με τα άλλα δύο που είναι αρκετά ποιο όμορφα μέσα και ένα μεγάλο μείον που μου έκατσε στο μάτι είναι το αναλογικό καντράν σε σχέση ξέρω εγώ με το i20 το οποίο το κάνεις όπως θες και είναι απίστευτο. Ανάμεσα σε i20 και 208 είμαστε αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα δυστυχώς. Εσύ προς τα που κλείνεις? + τι τιμές σου έχουν δώσει πάνω κάτω? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ioakim100 είπε

Την dynamic είδαμε. Μου φάνηκε ποιο "παλιομοδιτικο" το εσωτερικό σε σχέση με τα άλλα δύο που είναι αρκετά ποιο όμορφα μέσα και ένα μεγάλο μείον που μου έκατσε στο μάτι είναι το αναλογικό καντράν σε σχέση ξέρω εγώ με το i20 το οποίο το κάνεις όπως θες και είναι απίστευτο. Ανάμεσα σε i20 και 208 είμαστε αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα δυστυχώς. Εσύ προς τα που κλείνεις? + τι τιμές σου έχουν δώσει πάνω κάτω? 

Dynamic αποκλείεται να είδες, έχει ψηφιακό πίνακα και μάλιστα μπορείς να τον παραμετροποιήσεις σε τρία βασικά mode με επιμέρους λειτουργίες, μέχρι και την πλοήγηση να σου δείχνει σε ένα μέρος. Κάποια άλλη έκδοση είδες, δεν μπορεί, το dynamic έχω και είναι πανέμορφο εσωτερικά full εξοπλισμένο μόνο ο τεμπέλης του λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...