Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Dynamic αποκλείεται να είδες, έχει ψηφιακό πίνακα και μάλιστα μπορείς να τον παραμετροποιήσεις σε τρία βασικά mode με επιμέρους λειτουργίες, μέχρι και την πλοήγηση να σου δείχνει σε ένα μέρος. Κάποια άλλη έκδοση είδες, δεν μπορεί, το dynamic έχω και είναι πανέμορφο εσωτερικά full εξοπλισμένο μόνο ο τεμπέλης του λείπει.

Καλησπέρα,από όσο θυμάμαι (μιας και σε βρήκα οι ερωτήσεις) γύρω στα 16κ δε βγαίνει η έκδοση σου σε βενζίνη;

Και αν είναι βενζίνη μπορείς να μου πεις κατανάλωση μεικτή με νορμαλ πόδι;

Επεξ/σία από jim1912
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15700 το πήρα τον Ιούνιο, ακόμα δεν το έχω στρώσει, ούτε 500 χλμ δεν έχω κάνει, και αυτά σε κίνηση δουλειά σπίτι. Κατανάλωση 8,2-8,3. Αλλά φουλ κίνηση σταματά ξεκίνα. Ίσως να πέσει και λίγο πιο κάτω αν το στρώσω με κάνα ταξίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

15700 το πήρα τον Ιούνιο, ακόμα δεν το έχω στρώσει, ούτε 500 χλμ δεν έχω κάνει, και αυτά σε κίνηση δουλειά σπίτι. Κατανάλωση 8,2-8,3. Αλλά φουλ κίνηση σταματά ξεκίνα. Ίσως να πέσει και λίγο πιο κάτω αν το στρώσω με κάνα ταξίδι.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο,περίμενα την κατανάλωση γύρω στο 6 άντε 6μιση..

Αυτο είχα στο μυαλό μου και από πολλά βίντεο και κριτικές που διάβασα.Βεβαια νωρίς είναι ακόμα ίσως στρώσει προς τα κάτω όταν θα το μάθεις και ολοκληρωτικά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Confidence είπε

https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-montela/toyota/to-neo-toyota-starlet-einai-gegonos                                                                                                                           Το νέο Toyota Starlet είναι γεγονός!

Καλά κάνει η Toyota και μαζεύει χρήμα βαφτίζοντας το Baleno Starlet, αφού υπάρχουν αγοραστές που ψοφάνε για "τουότα" επειδή είναι "σκυλιά" να μη τους τα δώσει.

Εδώ έχω ακούσει από κάτοχο AYGO ότι τα C1 είναι της πλάκας εν αντιθέσει με τα aygo που ειναι "σκυλιά μαύρα". χΑΧΑχαΧΑχα

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Την dynamic είδαμε. Μου φάνηκε ποιο "παλιομοδιτικο" το εσωτερικό σε σχέση με τα άλλα δύο που είναι αρκετά ποιο όμορφα μέσα και ένα μεγάλο μείον που μου έκατσε στο μάτι είναι το αναλογικό καντράν σε σχέση ξέρω εγώ με το i20 το οποίο το κάνεις όπως θες και είναι απίστευτο. Ανάμεσα σε i20 και 208 είμαστε αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα δυστυχώς. Εσύ προς τα που κλείνεις? + τι τιμές σου έχουν δώσει πάνω κάτω? 

Δεν είναι το dynamic νομίζω αυτό που είδες. Το i20 16.100. Το 208 με λευκό περλε allure 17 000 , allure plus 18000 . Βάζω όλα τα έξοδα μέσα πινακίδες κλπ. Εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, GreekStatistic said:

Καλά κάνει η Toyota και μαζεύει χρήμα βαφτίζοντας το Baleno Starlet, αφού υπάρχουν αγοραστές που ψοφάνε για "τουότα" επειδή είναι "σκυλιά" να μη τους τα δώσει.

Εδώ έχω ακούσει από κάτοχο AYGO ότι τα C1 είναι της πλάκας εν αντιθέσει με τα aygo που ειναι "σκυλιά μαύρα". χΑΧΑχαΧΑχα

Μα ακριβώς!
Και κάτι ανάλογα είχα πετύχει για Skoda που λέγαν μερικοί και είχαν ακούσει κάτι παραμύθια αξιοπιστίας

«το Skoda Citigo το βιδώνουν καλύτερα και είναι σκυλί μπροστά σε κάτι VW Up! και Seat Mii...»
LOL όμως

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2020 στις 4:14 ΜΜ, cloud13 είπε

Ε υποθετω καποιο λογο θα χανε να το κανουν ετσι :P για αυτο το ειπα. Παντως ο φιλος μου λεει οτι του αρεσει παρα πολυ και ειναι και ψηλος με μεγαλα χερια αρα ακομα χειροτερα. Εγω δε τρελαθηκα.

Δεν είμαι εγώ αυτος, αλλά μπορεί κ ναι..χαχα

Το τιμόνι είναι ένα από τα πολλά selling point του 2008! το λάτρεψα από το td

9300km and counting...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, drgeri79 είπε

Δεν είμαι εγώ αυτος, αλλά μπορεί κ ναι..χαχα

Το τιμόνι είναι ένα από τα πολλά selling point του 2008! το λάτρεψα από το td

9300km and counting...

Aν σας αρεσει εσας, εμας μας περισσευει! Καλοταξιδο φιλε! Αντε και στα δικα μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drgeri79 είπε

Δεν είμαι εγώ αυτος, αλλά μπορεί κ ναι..χαχα

Το τιμόνι είναι ένα από τα πολλά selling point του 2008! το λάτρεψα από το td

9300km and counting...

Εγώ τελικά για προσωπικούς λόγους ακύρωσα την παραγγελία για το 2008, αλλά και για μένα το τιμόνι ήταν πολύ ευχάριστο οδηγικά (είχα για 2 μήνες το 208)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johny.keha είπε

Ευχαριστώ πολύ! Αν και θα ρωτήσω και την bmw. Τώρα στην αρχή θα πρέπει να το οδηγώ πολύ ήρεμα μέχρι να στρώσει ; Δηλαδή κάτω από 120 ; 

Στρωμένα από το εργοστάσιο είναι αλλά να το αφήνεις να ζεσταίνεται 1 λεπτό τώρα που έρχεται χειμώνας και το γκάζι μαλακά τον πρώτο καιρό. (μην πλησιάσεις το κόκκινο στο στροφόμετρο αλλά επειδή είναι βενζίνη όχι και υπερβολικά χαμηλές και το ταλαιπωρείς)

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για αγορά καινούριου seat ibiza εκοδση style με αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων βενζινη (115 ή 150 αλογα) σε κανενα χρονο απο τωρα.Εξωτερικα και εσωτερικα μου αρεσει περισσοτερο απο τους ανταγωνιστες του που μου κίνησαν το ενδιαφέρον (polo,208)+οτι προσφερει περισσοτερο εξοπλισμό στα ιδια €€.(Οταν ερθει η ωρα θα κλεισω test drive ωστε να τα δω εσωτ/εξωτ απο κοντα).Απο αποψη αξιοπιστιας τι εχετε ακουσει;Εχουμε καποιον κατοχο με μοντελο 2017+;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...