Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από 14/01/2020  σε αναμονή για την  Gigabyte VGA RTX 3060 Ti Gaming OC  που έχω εξοφλήσει  στα 599 ευρώ και τώρα έχει ανέβει στα 799 ευρώ  κανείς δεν είναι υπεύθυνος να απαντήσει πότε  θα παραλάβουν, και μου στέλνουν παράλληλα  email 

Αγαπητέ κε.....................,Σχετικά με την παραγγελία σας Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αναμένουμε την παραλαβή του προϊόντος στις κεντρικές μας αποθήκες.Αμέσως μόλις το προϊόν γίνει διαθέσιμο, θα σας καλέσουμε ώστε να διευθετήσουμε την αποστολή της.Για οποιαδήποτε απορία είμαστε πάντα στη διάθεσή σας.  ημερ.email  26/02/2021. και όταν τούς ενημερώνεις για αυτό σε καθησυχάζουν ότι δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. 

ολα αυτά με  κάνουν  πραγματικά να σκέφτομαι δεν υπάρχει κανένας manager στο ΠΛΑΙΣΙΟ να διαχειρισθεί την κατάσταση

των παραγγελιών με υπευθυνότητα διότι όλη αυτή η κατάσταση της  επικοινωνίας με τους πελάτες του δυσφημίζουν

το  ΟΝΟΜΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ  ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΟΜΑΛΟΠΟΙΗΘΕΊ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ  ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ  ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΗ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, χθες επικοινώνησα με το Πλαίσιο για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Έχω παραγγείλει μία rtx3060 ti της gigabyte από 21/12/2020 στα 559€. Είπαν ότι τηρείτε σειρά προτεραιότητας και ότι είμαι από τους πρώτους... Συγκεκριμένα θέση "9". Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει παραλάβει κάποιος που έχει παραγγείλει μετά τον Δεκέμβριο του 2020. Φοβάμαι ότι εξυπηρετούν άτομα που παρήγγειλαν την κάρτα πιο ακριβά και περιμένουν να ακυρώσω την παραγγελία. Ίσως δεν έχει βάση αυτή μου η υποψία αλλά έχουν περάσει πολλές φορές οι προθεσμίες που οι ίδιοι μου έδιναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lamprost95 είπε

Καλημέρα, χθες επικοινώνησα με το Πλαίσιο για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Έχω παραγγείλει μία rtx3060 ti της gigabyte από 21/12/2020 στα 559€. Είπαν ότι τηρείτε σειρά προτεραιότητας και ότι είμαι από τους πρώτους... Συγκεκριμένα θέση "9". Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει παραλάβει κάποιος που έχει παραγγείλει μετά τον Δεκέμβριο του 2020. Φοβάμαι ότι εξυπηρετούν άτομα που παρήγγειλαν την κάρτα πιο ακριβά και περιμένουν να ακυρώσω την παραγγελία. Ίσως δεν έχει βάση αυτή μου η υποψία αλλά έχουν περάσει πολλές φορές οι προθεσμίες που οι ίδιοι μου έδιναν...

Να εισαι σιγουρος γι'αυτο...ειχα παραγγειλει και προπληρωσει μια gigabyte 3060 και την επομενη μερα την ακυρωσα επειδη καταλαβα οτι ηταν ισαξια με την 2060 super(δεν ειχαν βγει οι μετρησεις της μεχρι την ωρα της παραγγελιας).

Εχουν περασει 40 μερες κι ακομη περιμενω τα χρηματα στον λογαριασμο μου.Εχουν προηγηθει απειρα τηλεφωνηματα,καθε φορα λενε οτι θα με παρουν κι εννοειται οτι δεν το κανουν ποτε και το ψεμα παει συννεφο.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και ποτε ξανα προπληρωμη στο ΠΛΑΙΣΙΟ.θα τους χαρακτηριζα αλλιως αλλα θα κοβοταν το σχολιο μου.

Ολα τα σκρουτζομαγαζα την εχουν δει scalpers,δεν υπαρχει καμια διαφορα εδω.Παρηγγειλα επισης πριν ενα μηνα μια zotac 3060 ti στα 660 ευρω κι εχω καταλαβει οτι θα την παραλαβω σε κανενα χρονο που θα τις πουλανε και τα μπακαλικα της γειτονιας μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lamprost95 είπε

Φοβάμαι ότι εξυπηρετούν άτομα που παρήγγειλαν την κάρτα πιο ακριβά και περιμένουν να ακυρώσω την παραγγελία

Με τόσα που έχουμε δει και γίνει , είναι σίγουρο ότι εξυπηρετούν μόνο αυτούς που έχουν δώσει τα περισσότερα ασχέτως πόσο αγοράζουν.

Ακόμα το μεγαλύτερο ποσοστό το παίρνουν μέσα από το πλαίσιο υπάλληλοι βγάζοντας την διαθεσιμότητα από τις επερχόμενες παραλαβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lamprost95 είπε

Μόνο δώσε προκαταβολή...

Είναι άτοκο δάνειο για αυτούς .. ακόμα και όσοι πληρώνουν με PayPal έχουν πάρει τα λεφτά σε cash.

Με 10.000 κορόιδα με 800 € από τον καθένα μιλαμε για τεράστια κομπίνα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Είναι άτοκο δάνειο για αυτούς .. ακόμα και όσοι πληρώνουν με PayPal έχουν πάρει τα λεφτά σε cash.

Με 10.000 κορόιδα με 800 € από τον καθένα μιλαμε για τεράστια κομπίνα

Ετσι ακριβως φιλε.Γι'αυτο επαναλαμβανω ποτε ξανα προκαταβολη σ'αυτους.Ενα μηνα πριν  ανοιξε η δυνατοτητα παραγγελιας για την zotac 3060 ti και μετα απο μερικες ωρες εκλεισε κιολας.Και απο τα 660 πηγε στα 700 ευρω και μετα απο λιγες μερες στα 800 ευρω.Τυφλα να εχουν οι scalpers.

Για ποιο τρελο λογο να τους προπληρωνεις πλεον,για να σου κρατανε ατοκα χρηματα;κι αν θελησεις να ακυρωσεις την προπληρωμενη παραγγελια,περιμενε κοροιδο κανα διμηνο να παρεις τα χρηματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, lamprost95 είπε

Καλημέρα, χθες επικοινώνησα με το Πλαίσιο για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Έχω παραγγείλει μία rtx3060 ti της gigabyte από 21/12/2020 στα 559€. Είπαν ότι τηρείτε σειρά προτεραιότητας και ότι είμαι από τους πρώτους... Συγκεκριμένα θέση "9". Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει παραλάβει κάποιος που έχει παραγγείλει μετά τον Δεκέμβριο του 2020. Φοβάμαι ότι εξυπηρετούν άτομα που παρήγγειλαν την κάρτα πιο ακριβά και περιμένουν να ακυρώσω την παραγγελία. Ίσως δεν έχει βάση αυτή μου η υποψία αλλά έχουν περάσει πολλές φορές οι προθεσμίες που οι ίδιοι μου έδιναν...

Μας κάνουν πλάκα, αν  μετά από 4  μήνες σε έχουν ακόμη στο περίμενε, φαντάζομαι ότι οι υπόλοιποι που είμαστε σε ‘’μολισ’ 2μηνη αναμονή δεν θα παραλάβουμε ποτέ. Μήπως το θέμα το παραγγελιών, ειδικα σε όσους μας ζητήσανε να προκαταβάλουμε το 30% έχει παραγίνει; Μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά επικοινωνία με αρμόδιους φορείς για καταγγελίες; Εγώ έχω παραγγείλει μια 6800 με προκαταβολή το 30% οπως ζητήσανε από τέλη Φλεβάρη, και όσες φορές μίλησα μαζί τόυς Μπας και υπάρχει καμία εξέλιξη πάντα το ίδιο, ‘’δεν έχουμε καμία ενημέρωση από τον προμηθευτή για το ποτέ θα παραλάβουμε κομματια’’.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω κι εγω φιλε που πληρωσα το 100% καθως αυτο μου ζητηθηκε.Ριξτε μια ματια στις αξιολογησεις του ΠΛΑΙΣΙΟΥ στο σκρουτζ για να δειτε τι παιζει πλεον.Εξαιρουνται φυσικα τα τρολ τους που τα βρισκουν ολα τελεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lamprost95 είπε

Καλημέρα, χθες επικοινώνησα με το Πλαίσιο για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Έχω παραγγείλει μία rtx3060 ti της gigabyte από 21/12/2020 στα 559€. Είπαν ότι τηρείτε σειρά προτεραιότητας και ότι είμαι από τους πρώτους... Συγκεκριμένα θέση "9". Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει παραλάβει κάποιος που έχει παραγγείλει μετά τον Δεκέμβριο του 2020. Φοβάμαι ότι εξυπηρετούν άτομα που παρήγγειλαν την κάρτα πιο ακριβά και περιμένουν να ακυρώσω την παραγγελία. Ίσως δεν έχει βάση αυτή μου η υποψία αλλά έχουν περάσει πολλές φορές οι προθεσμίες που οι ίδιοι μου έδιναν...

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει και εγώ το ίδιο μοντέλο με εσένα, από τις 02/01/2021, κάλυψα όλο το ποσό (μέσω paypal ευτυχώς), την παρασκευή τους κάλεσα και η απάντηση τους ήταν ίδια, " Η κάρτα βρίσκεται σε έλλειψη, τηρούνται οι προτεραιότητες αυστηρά(λολ). " Επομένως, οχι δεν έχω παραλάβει και δεν νόμιζω να παραλάβω για αρκετούς μήνες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ζητατε τα λεφτα σας πισω;

Με τις τιμες εκει που ειναι δεν θα παραλαβετε θα δινουν ενα δυο κομματια ισα ισα για να σας ριχνουν σταχτη στα ματια.

Αν δεν πεσουν οι τιμες στην τιμη που πληρωσατε θα τις βλεπετε αγγελιες απο τους υπαλληλους που ισως να τους βαζουν και οι ιδιοι.

Εκτος αν παιρνουν τοσα πολλα οι υπαλληλοι του καθε Πλαισιου και εχουν να αγοραζουν 5-5 καρτες εστω και για μεταπωληση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι δεν ζητατε τα λεφτα σας πισω;

Με τις τιμες εκει που ειναι δεν θα παραλαβετε θα δινουν ενα δυο κομματια ισα ισα για να σας ριχνουν σταχτη στα ματια.

Αν δεν πεσουν οι τιμες στην τιμη που πληρωσατε θα τις βλεπετε αγγελιες απο τους υπαλληλους που ισως να τους βαζουν και οι ιδιοι.

Εκτος αν παιρνουν τοσα πολλα οι υπαλληλοι του καθε Πλαισιου και εχουν να αγοραζουν 5-5 καρτες εστω και για μεταπωληση.

Σωστο το σκεπτικο σου.Αν ειχα πληρωσει για την 3060 ti θα ειχα ηδη ζητησει τα χρηματα μου πισω καθως πλεον ειναι σαφες οτι μας δουλευουν ψιλο γαζι.Ο μονος λογος που κραταω ενεργη την παραγγελια ειναι επειδη δε χρειαστηκε να πληρωσω.Ξερω ομως οτι καρτα δεν προκειται να δω μεσα στο 2021.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, misterman είπε

Σωστο το σκεπτικο σου.Αν ειχα πληρωσει για την 3060 ti θα ειχα ηδη ζητησει τα χρηματα μου πισω καθως πλεον ειναι σαφες οτι μας δουλευουν ψιλο γαζι.Ο μονος λογος που κραταω ενεργη την παραγγελια ειναι επειδη δε χρειαστηκε να πληρωσω.Ξερω ομως οτι καρτα δεν προκειται να δω μεσα στο 2021.

Εγω για αυτους που εχουν πληρωσει εγραψα και ειδικα για αυτους που εδωσαν ολο το ποσο.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, misterman είπε

Να εισαι σιγουρος γι'αυτο...ειχα παραγγειλει και προπληρωσει μια gigabyte 3060 και την επομενη μερα την ακυρωσα επειδη καταλαβα οτι ηταν ισαξια με την 2060 super(δεν ειχαν βγει οι μετρησεις της μεχρι την ωρα της παραγγελιας).

Εχουν περασει 40 μερες κι ακομη περιμενω τα χρηματα στον λογαριασμο μου.Εχουν προηγηθει απειρα τηλεφωνηματα,καθε φορα λενε οτι θα με παρουν κι εννοειται οτι δεν το κανουν ποτε και το ψεμα παει συννεφο.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και ποτε ξανα προπληρωμη στο ΠΛΑΙΣΙΟ.θα τους χαρακτηριζα αλλιως αλλα θα κοβοταν το σχολιο μου.

Ολα τα σκρουτζομαγαζα την εχουν δει scalpers,δεν υπαρχει καμια διαφορα εδω.Παρηγγειλα επισης πριν ενα μηνα μια zotac 3060 ti στα 660 ευρω κι εχω καταλαβει οτι θα την παραλαβω σε κανενα χρονο που θα τις πουλανε και τα μπακαλικα της γειτονιας μας.

 

Καλό είναι να μην προπληρώνουμε τέτοια εποχή από κανένα κατάστημα. Μόνο αντικαταβολή( που σιγά μην την παραλάβεις αλλά ποτέ δεν ξέρεις😛). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...