Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα κυκλοφορησει και patch απο την Microsoft αλλα και καινουριοι Drivers απο την Amd για το προβλημα αυτο 

(να κοιτατε και το σαιτ της Amd για τον καινουριο Driver)

Ως τωρα παντως δεν εχει βγει τιποτα

https://www.amd.com/en/support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, ThanosR92 said:

Πάντως και εγώ είμαι ένα βήμα πριν παω πίσω στα 10! Τι να πω, είναι τόσο βαριά που δεν μπορεί να τρέξει Smooth το PC που έχω στην υπογραφή μου ;

Ίσως να φταίει το VBS?

How to Disable VBS and Speed Up Windows 11 | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Πάντως και εγώ είμαι ένα βήμα πριν παω πίσω στα 10! Τι να πω, είναι τόσο βαριά που δεν μπορεί να τρέξει Smooth το PC που έχω στην υπογραφή μου ;

4770K; Εγώ με τον ίδιο έχω τα 11 σε VM και τρέχουν μια χαρά, εννοείται στις απλές εργασίες/δοκιμές στο VM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μια χαρά είμαι σε desktop apps ( office / internet browsers / movie - music players κλπ) και με παιχνίδια επίσης, με το πρώτο σύστημα της υπογραφής μου. Αν και για να είμαι ειλικρινής έψαχνα δικαιολογία για roll back δεν μου την έχει δώσει ακόμα.

υ.γ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι χρησιμοποιώ άλλο AV από της μικρομαλακής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2021 στις 4:14 ΠΜ, panospc είπε

Εγώ συνεχίζω να έχω stuttering 3-4 φορές την ημέρα με τον Ryzen 3900x. Συνήθως όταν δουλεύω στο Photoshop συμβαίνουν συχνότερα.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα stuttering εδώ και κάτι μέρες μετά το update σε 22000.282

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Τελικά κυκλοφόρησε το patch για τους Ryzen;;

Στο preview channel βγήκε αλλά δεν είναι άψογο. Ενώ έφτιαξε το latency, τα GB/s δεν είναι σταθερά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο preview channel βγήκε αλλά δεν είναι άψογο. Ενώ έφτιαξε το latency, τα GB/s δεν είναι σταθερά.

Αυτό μπορεί να είναι θέμα του AIDA64. Πολλά benchmarking tools βγάζουν διαφορετικά αποτελέσματα (με μικρή διαφορά)  σε πολλαπλά runs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Αυτό μπορεί να είναι θέμα του AIDA64. Πολλά benchmarking tools βγάζουν διαφορετικά αποτελέσματα (με μικρή διαφορά)  σε πολλαπλά runs.

Μπα, το έκαναν update..Το ''fix'' φταίει. Ίσως με τους chipset drivers που θα βγάλει η AMD αύριο να φτιάξει 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ψάχνω να βρώ απο που υπάρχει η επιλογή να μή σταματάνε οι δίσκοι μου, αλλά δέν το βρίσκω!!

Στα 10 ήταν στην επιλογή Ενέργεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amiga1200 είπε

Ρε παιδιά, ψάχνω να βρώ απο που υπάρχει η επιλογή να μή σταματάνε οι δίσκοι μου, αλλά δέν το βρίσκω!!

Στα 10 ήταν στην επιλογή Ενέργεια....

Παλι εκεί είναι . Μια επιλογή για την οθόνη και μια για το pc που πιάνει κ τους δίσκους . 

..Sleep ..: Never στα αγγλικά σε εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...