Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπειδή έχει ξαναγραφτεί... Έχετε συγκεκριμένες ενδείξεις ότι αργεί να κλείσει η απογραφή επειδή προσπαθούν να φουσκώσουν τα νούμερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ηταν να απογραφτουν απογραφηκαν ...απλα μαλλον ειναι τραγικες οι συνεπειες του δημογραφικου+μεταναστευση...Τι να κανουμε ας προσεχαμε...Παρακαλω η ΕΛΣΤΑΤ να ενημερωσει αμεσα τους τομεαρχες για την παράδοση του υλικου...Η συμβαση εχει ληξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 5:49 ΜΜ, Twisted_Metal είπε

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από τον δήμο μου (Καλλιθέα) πως "η απογραφή συνεχίζεται. Δώσε δύναμη στην Καλλιθέα μας. [..]πληροφορίες ΕΛΣΤΑΤ 21095χχχχχ"

 

Σοβαρά τώρα; Είναι δυνατόν να μην έχει τελειώσει ακόμα η διαδικασία;

🙄

Χθες και εδώ στην Δράμα ήρθε το ίδιο μήνυμα. Φανταστείτε να τρέχουν τους απογραφεις οι οποίοι έκλεισαν και παρέδωσαν!!! Έχουν να φάνε πόρτα!

😂

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε μπακάλικο τέτοια οργάνωση...

Πρέπει να βρούμε κάποιο screenshot της αρχικής αναγγελίας της ΕΛ.ΣΤΑΤ. που αναζητούσε απογραφείς. Να κλαυσό-γελάσουμε λίγο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμάς σήμερα μας ήρθε μεηλ ώστε να πάμε στον ΕΦΚΑ για να βγάλουμε βεβαίωση απογραφής. Όποιος έχει κλείσει ηλεκτρονικά το ραντεβού μπορεί να μου πει τι ακριβώς πατάμε για να κλείσουμε το ραντεβού. Ποια κατηγορία αιτήματος βάζουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Twisted_Metal είπε

Ούτε σε μπακάλικο τέτοια οργάνωση...

Πρέπει να βρούμε κάποιο screenshot της αρχικής αναγγελίας της ΕΛ.ΣΤΑΤ. που αναζητούσε απογραφείς. Να κλαυσό-γελάσουμε λίγο.

 

screenshot τα γελοία mail θέλει που έχουμε λάβει όλο αυτό τον καιρό...Από την αρχή μέχρι τώρα, που τους παρακαλάμε ακόμα να παραλάβουν τα έντυπα & είναι άφαντοι

52 λεπτά πριν, Nickol32 είπε

Εμάς σήμερα μας ήρθε μεηλ ώστε να πάμε στον ΕΦΚΑ για να βγάλουμε βεβαίωση απογραφής. Όποιος έχει κλείσει ηλεκτρονικά το ραντεβού μπορεί να μου πει τι ακριβώς πατάμε για να κλείσουμε το ραντεβού. Ποια κατηγορία αιτήματος βάζουμε??

Εγώ είχα πάει χωρίς ραντεβού! Είχα πάρει βέβαια πρώτα τηλ & μου είπαν πως δεν χρειαζόταν να κλείσω ραντεβού, 5 λεπτά υπόθεση η όλη διαδικασία.

Επεξ/σία από funkopop
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, funkopop είπε

screenshot τα γελοία mail θέλει που έχουμε λάβει όλο αυτό τον καιρό...Από την αρχή μέχρι τώρα, που τους παρακαλάμε ακόμα να παραλάβουν τα έντυπα & είναι άφαντοι

Εγώ είχα πάει χωρίς ραντεβού! Είχα πάρει βέβαια πρώτα τηλ & μου είπαν πως δεν χρειαζόταν να κλείσω ραντεβού, 5 λεπτά υπόθεση η όλη διαδικασία.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Nickol32 είπε

Εμάς σήμερα μας ήρθε μεηλ ώστε να πάμε στον ΕΦΚΑ για να βγάλουμε βεβαίωση απογραφής. Όποιος έχει κλείσει ηλεκτρονικά το ραντεβού μπορεί να μου πει τι ακριβώς πατάμε για να κλείσουμε το ραντεβού. Ποια κατηγορία αιτήματος βάζουμε??

Στην Δράμα γίνεται και χωρίς ραντεβού. Μπορεί και στο δικό σου, ρώτησε τηλεφωνικά.

Απλά θα έχεις μαζί σου :

α) φωτοτυπία ταυτότητας.

β) φωτοτυπία του ΦΕΚ ορισμού σου, τις 3 πρώτες σελίδες μέχρι τις υπογραφές και μόνο την σελίδα που αναφέρεται το όνομα σου, σύνολο 4 σελίδες - όχι όλο το ΦΕΚ.

γ) εκκαθαριστικό για το ΑΦΜ 

δ) έγγραφο που να φαίνεται το ΑΜΚΑ.

Αν δεν έχει κίνηση σε 5 λεπτά τελείωσες.

 

Σου στέλνω τι ακριβώς έγραφε το Mail που μας έστειλε η εποπτεία μας, αν χρειαστεί ηλεκτρονικό ραντεβού.

 

"Καλημέρα σας ,

Παρακαλώ πολύ ΜΗΝ  στέλνετε στον ΕΦΚΑ όλη την απόφαση παρά μόνο τις δύο (2) πρώτες σελίδες , την σελίδα που αναγράφεται το όνομά σας ( όπως σας έγραψα)  και την τελευταία με τις υπογραφές .

Κατόπιν επικοινωνίας με τον υπάλληλο του ΕΦΚΑ , όσοι δεν μπορείτε να πάτε αυτοπροσώπως , θα κλείσετε ηλεκτρονικό ραντεβού ΟΧΙ «ΓΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΕΦΚΑ»  αλλά για « ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΗΤΡΩΟΥ»

 

Με εκτίμηση

Η Επόπτης"

 

Επεξ/σία από viman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά γιατί τρέχετε στο εφκα; Εγώ έστειλα με μειλ τα έγγραφα που ζητάνε και σε 2 λεπτά είχα απάντηση με την βεβαίωση που ζήτησα στο μέιλ μου. Είναι απλά τα πράγματα, μην ταλαιπωρείστε χωρίς λόγο.

Επεξ/σία από Georgeal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απογραφή έχει ολοκληρωθεί η συνεχιζεται; 

Στον φίλο μου εδώ κοντά τον ενημέρωσαν άμα θέλει να αναλάβει την απογραφή σε άλλον τομέα σχετικά κοντά επειδή ο προηγούμενος απογραφεας παραιτήθηκε. Δέχτηκε να το κάνει με επιπλέον χρέωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgeal είπε

Ρε παιδιά γιατί τρέχετε στο εφκα; Εγώ έστειλα με μειλ τα έγγραφα που ζητάνε και σε 2 λεπτά είχα απάντηση με την βεβαίωση που ζήτησα στο μέιλ μου. Είναι απλά τα πράγματα, μην ταλαιπωρείστε χωρίς λόγο.

Το ίδιο είχα κάνει και εγώ αλλά με απέρριπτε ο server. Την επόμενη μέρα μου ήρθε email που μου έλεγε ότι το σύστημα τους έχει μπλοκάρει και να περάσω, δια ζώσης, χωρίς ραντεβού να κάνω την διαδικασία στην υπηρεσία. Εσύ είσαι τυχερός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, viman είπε

) φωτοτυπία του ΦΕΚ ορισμού σου, τις 3 πρώτες σελίδες μέχρι τις υπογραφές και μόνο την σελίδα που αναφέρεται το όνομα σου, σύνολο 4 σελίδες - όχι όλο το ΦΕΚ.

Αυτό που το βρίσκουμε? Δεν μου έδωσαν κάτι τέτοιο... Έπρεπε να το βρω από κάπου? Το μόνο που έχω είναι η κονκάρδα και ένα μικρό χαρτάκι που με όρισαν απογραφεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Nickol32 είπε

Αυτό που το βρίσκουμε? Δεν μου έδωσαν κάτι τέτοιο... Έπρεπε να το βρω από κάπου? Το μόνο που έχω είναι η κονκάρδα και ένα μικρό χαρτάκι που με όρισαν απογραφεα

Αυτό μας είχαν στείλει από την εποπτεία :

https://elstat-outsourcers.statistics.gr/apofaseis_orismou_2021_051121.pdf

 

έκανα λάθος δεν είναι ΦΕΚ, είναι μια απόφαση ορισμού.

Πάντως, αν θέλεις κάνε φωτοτυπία και τον ορισμό που σου έδωσαν γιατί πριν λίγο καιρό, συνάδελφος σε αυτό το νήμα πήγε και τον τοπικό ορισμό, στον τοπικό ΕΦΚΑ του. Εγώ πάντως έδωσα μόνο τα χαρτιά που σου έγραψα πιο πάνω.

Επεξ/σία από viman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναβλέπω τα έγραφα (που θα παραδώσουμε..) για τις κενές, μεχρι το 14 ερώτημα, μηπως μου ξέφυγε καποιο μη συμπληρωμένο ερωτημα.

στο Ονοματεπώνυμο εκπροσώπου του νοικοκυριού (στηλη 13 του εντυπου ο-3)

το έχω κενό, ετσι πρεπει να ειναι τελικά;

γιατι διαβαζα διαφορα εδω και εκει και δεν το συμπλήρωσα πχ πληροφορίες απο τρίτους, δια ζωσης συμπλήρωση, ονομα γείτονα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...