Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποτι ξέρω, η προθεσμία για να παραδώσουν οι τομεαρχες είναι μέχρι 31 Ιανουαρίου. Εγώ παρέδωσα τα έντυπα και έδωσα και την βεβαίωση από τον ΕΦΚΑ στον τομεαρχη μου και μου είπε μόλις παραδώσει Ελστατ, θα με ειδοποιήσει. Είναι και ανάλογα σε τι άτομα και περιοχές θα πέσεις αποτι κατάλαβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, kostaspsilos13 είπε

Αποτι ξέρω, η προθεσμία για να παραδώσουν οι τομεαρχες είναι μέχρι 31 Ιανουαρίου. Εγώ παρέδωσα τα έντυπα και έδωσα και την βεβαίωση από τον ΕΦΚΑ στον τομεαρχη μου και μου είπε μόλις παραδώσει Ελστατ, θα με ειδοποιήσει. Είναι και ανάλογα σε τι άτομα και περιοχές θα πέσεις αποτι κατάλαβα 

Σε εμένα πάλι, ( τομεάρχης είμαι ) όταν πήρα τηλέφωνο μου είπαν να μην παραλάβω ακόμη φακελους από τους απογραφεις , τα νούμερα στην περιοχή δεν βγαίνουν και το τραβάνε απ' τα μαλλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tsikat είπε

τα νούμερα στην περιοχή δεν βγαίνουν και το τραβάνε απ' τα μαλλιά...

Δηλαδής; Τί «δε βγαίνει» στα νούμερα; Απογραφή είναι, όχι ισολογισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Δηλαδής; Τί «δε βγαίνει» στα νούμερα; Απογραφή είναι, όχι ισολογισμός.

Στην περίπτωση του δήμου μου παρατηρήθηκε αισθητή μείωση σε σχέση με την προηγουμενη απογραφή,μπορεί κάτι αντίστοιχο να συμβαίνει σε πολλές περιοχες και για αυτό να δίνουν συνέχεια παράταση, για να εξαντλήσουν όλα τα χρονικά περιθώρια και να απογραφουν όσο το δυνατόν περισσότεροι πολίτες , δηλαδή να εξακριβωθεί αν η μείωση είναι πραγματική η' οφείλεται για παράδειγμα σε απροθυμία των πολιτών να απογραφούν κτλ , υποθέσεις κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tsikat είπε

Στην περίπτωση του δήμου μου παρατηρήθηκε αισθητή μείωση σε σχέση με την προηγουμενη απογραφή,μπορεί κάτι αντίστοιχο να συμβαίνει σε πολλές περιοχες και για αυτό να δίνουν συνέχεια παράταση, για να εξαντλήσουν όλα τα χρονικά περιθώρια και να απογραφουν όσο το δυνατόν περισσότεροι πολίτες , δηλαδή να εξακριβωθεί αν η μείωση είναι πραγματική η' οφείλεται για παράδειγμα σε απροθυμία των πολιτών να απογραφούν κτλ , υποθέσεις κάνω...

Τώρα μας λες ότι είναι δικές σου υποθέσεις. Είναι άκυρο λοιπόν αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Εχετε ακουσει να απειλουν εμμεσως απογραφεις ή τομεαρχες οτι δεν θα πληρωθουν επειδη εχουν πολλα κενα; ή τετοιες αλλες μπουρδολογιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tzotzo είπε

Καλησπέρα σας. Εχετε ακουσει να απειλουν εμμεσως απογραφεις ή τομεαρχες οτι δεν θα πληρωθουν επειδη εχουν πολλα κενα; ή τετοιες αλλες μπουρδολογιες;

Καλημέρα, όχι γιατί έχει συμβεί κάτι τετοιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ζητανε το συνολο των κενων και αναλυση τι ειναι. αρνηση-απογραφη αλλου-αδιαφοροι για επικοινωνια-φοιτητες που απογραφηκαν αλλου-για πωληση-κατεδαφιση-αυτοαπογραφη ως κενο. σε αριθμο να ειναι οσο το συνολο των κενων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, xxatziva είπε

απλα ζητανε το συνολο των κενων και αναλυση τι ειναι. αρνηση-απογραφη αλλου-αδιαφοροι για επικοινωνια-φοιτητες που απογραφηκαν αλλου-για πωληση-κατεδαφιση-αυτοαπογραφη ως κενο. σε αριθμο να ειναι οσο το συνολο των κενων.

Ελεος αυτη η Ελστατ καθε εβδομαδα και κατι καινουριο! Αυτο που αναφερεις το καταγραφουν οι τομεαρχες ή απογραφεις;

Υ. Γ. Κάθε φορα που μπαινω στο O3 ηλεκτρονικο, εχουν αλλαξει και κατι! Κάτι σαν kinder εκπληξη, ελεος αυτη η Ελστατ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanikolas είπε

Ελεος αυτη η Ελστατ καθε εβδομαδα και κατι καινουριο! Αυτο που αναφερεις το καταγραφουν οι τομεαρχες ή απογραφεις;

Υ. Γ. Κάθε φορα που μπαινω στο O3 ηλεκτρονικο, εχουν αλλαξει και κατι! Κάτι σαν kinder εκπληξη, ελεος αυτη η Ελστατ!

o τομεαρχης βλεπει το συνολο κενων για καθε τμημα. μετα ζηταει απο τους απογραφεις να του αναλυσουν το συνολο σε επιμερους κατηγοριες.λογω που ειναι κενη. κατοικουμενες κ κενες στα στατιστικα του τομεα τα βλεπει ο τομεαρχης. εμας το ζητησαν χτες βραδυ κ παραδοση ως κυριακη. σε μια ωρα ηδη προσωπικα το ειχα στειλει. ευκολα πραματα για μενα. οταν ξερεις τι γινεται στον τομεα-τμημα ειναι ευκολα. αλλοι βλεπω κ ακομα τρεχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ληγει η συμβαση με την ΕΛΣΤΑΤ που ειχαμε υπογραψει σαν τομεαρχες και δεν εχουμε καμια ενημερωση σημερα 31/1/2022 για το τι θα γινει...Προσωπικα θα αρνηθω οποιαδηποτε εργασια περαν αυτης της ημερομηνιας...και με νομικα μεσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από τον δήμο μου (Καλλιθέα) πως "η απογραφή συνεχίζεται. Δώσε δύναμη στην Καλλιθέα μας. [..]πληροφορίες ΕΛΣΤΑΤ 21095χχχχχ"

 

Σοβαρά τώρα; Είναι δυνατόν να μην έχει τελειώσει ακόμα η διαδικασία;

🙄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκεί στην ΕΛ.ΣΤΑΤ αδυνατούν να καταλάβουν πως ο πληθυσμός έχει μειωθεί?
Πως από το 2011 οι κατοικίες αυξήθηκαν και οποιοσδήποτε είχε έστω και μία τρύπα την προορίζει για airbnb/ενοίκιαση?
Πως πολλά διαμερίσματα ανοίγουν αποκλειστικά την τουριστική σεζόν για τους τουρίστες?
Πως λόγω covid πολλοί ξενοικιάσαν?

Πότε επιτέλους θα χωνέψουν πως οι κενές, είναι όντως κενές και δεν πρόκειται να τσιμπήσουν κάποιον... Αυτό ήταν...

Επεξ/σία από Muchacho
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...