Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λοιπόν όχι πως δεν τα έχω περάσει σχεδόν όλα αλλά για πείτε ιδέες με γνώμονα. 

Θα πρότεινα DS και πάλι, με μια αναμονή για το νέο ds4, για να δεις τιμή λανσαρισματος κτλ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, terry308 είπε

Θα πρότεινα DS και πάλι, με μια αναμονή για το νέο ds4, για να δεις τιμή λανσαρισματος κτλ 

Θα βγαίνει ψηλα αυτό ρε μαν 28+

2 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Volvo S60?

Toyota corolla sedan?

max 4.4m

Μην πω και 4.2 - 4.3 με τουλάχιστον 400 λίτρα πορτ μπαγκαζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λοιπόν όχι πως δεν τα έχω περάσει σχεδόν όλα αλλά για πείτε ιδέες με γνώμονα

1) Τιμή εώς 24Κ βαριά

2) Ασφάλεια 5 αστέρων προφανώς

3) Αυτόματο αξιόπιστο

4) Άνεση σε κάθισμα και ανάρτηση

Μία απο τις πρώτες επιλογές είναι το C3 Aircross . Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει αισθητικά αλλά έχει Aisin κιβώτιο , άνετο κάθισμα ανάρτηση και χώρους

Μπλιμπλίκια όπως ψηφιακή οθόνη , mild hybrid , 18αρες δεν με ενδιαφέρουν

Θέλω τουλάχιστον κλιματισμό , cruise control , android auto/car play , τεμπέλη μπρος και πίσω γιατί τον αγάπησαν τα κορίτσια και δεν θέλω να τους το στερήσω :D και αναγόμενους καθρέφτες . Στα led φώτα και ηλιοροφή κάνω και πίσω αν αξίζει

Να προσθέσω ότι πλέον θέλω αμάξι για να πηγαίνω με άνεση τις εκδρομές μου με την οικογένεια .

Δεν ψάχνω σπορ εμφάνιση ή επιδόσεις απλά να μην είναι ψόφιο για να μπορείς να κάνεις μία προσπέραση αν χρειαστεί

Εγώ συνεχίζω να επιμένω για XCEED με μόνη επιφύλαξη το αυτόματο κιβώτιο καθώς δεν έχω οδηγήσει ποτέ και ως εκ τούτου δεν έχω κάποια γνώμη. Για όλα τα υπόλοιπα καλύπτεσαι πλήρως: άνεση, ασφάλεια, αξιοπιστία, 7 χρόνια εγγύηση - 5 χρόνια σέρβις (αν δεν θέλεις το σέρβις υπάρχει έκπτωση περίπου 700 ευρώ στην αρχική τιμή).

Μην σε φοβίζει η κουπέ σχεδίαση καθώς τα πίσω καθίσματα είναι μια χαρά και δεν υπάρχει η αίσθηση κλεισούρας που έχει το CHR για παράδειγμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Εγώ συνεχίζω να επιμένω για XCEED με μόνη επιφύλαξη το αυτόματο κιβώτιο καθώς δεν έχω οδηγήσει ποτέ και ως εκ τούτου δεν έχω κάποια γνώμη. Για όλα τα υπόλοιπα καλύπτεσαι πλήρως: άνεση, ασφάλεια, αξιοπιστία, 7 χρόνια εγγύηση - 5 χρόνια σέρβις (αν δεν θέλεις το σέρβις υπάρχει έκπτωση περίπου 700 ευρώ στην αρχική τιμή).

Μην σε φοβίζει η κουπέ σχεδίαση καθώς τα πίσω καθίσματα είναι μια χαρά και δεν υπάρχει η αίσθηση κλεισούρας που έχει το CHR για παράδειγμα.

Δεν με φοβίζει κάτι εκτός απο την τιμή που ξεκινάει απο 26.000ε για το αυτόματο , αλλιώς έχω ξαναπεί ότι μου αρέσει πολύ σαν αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Λοιπόν όχι πως δεν τα έχω περάσει σχεδόν όλα αλλά για πείτε ιδέες με γνώμονα

1) Τιμή εώς 24Κ βαριά

2) Ασφάλεια 5 αστέρων προφανώς

3) Αυτόματο αξιόπιστο

4) Άνεση σε κάθισμα και ανάρτηση

Μία απο τις πρώτες επιλογές είναι το C3 Aircross . Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει αισθητικά αλλά έχει Aisin κιβώτιο , άνετο κάθισμα ανάρτηση και χώρους

Μπλιμπλίκια όπως ψηφιακή οθόνη , mild hybrid , 18αρες δεν με ενδιαφέρουν

Θέλω τουλάχιστον κλιματισμό , cruise control , android auto/car play , τεμπέλη μπρος και πίσω γιατί τον αγάπησαν τα κορίτσια και δεν θέλω να τους το στερήσω :D και αναγόμενους καθρέφτες . Στα led φώτα και ηλιοροφή κάνω και πίσω αν αξίζει

Να προσθέσω ότι πλέον θέλω αμάξι για να πηγαίνω με άνεση τις εκδρομές μου με την οικογένεια .

Δεν ψάχνω σπορ εμφάνιση ή επιδόσεις απλά να μην είναι ψόφιο για να μπορείς να κάνεις μία προσπέραση αν χρειαστεί

toyota corolla sedan hybrid 1.8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν με φοβίζει κάτι εκτός απο την τιμή που ξεκινάει απο 26.000ε για το αυτόματο , αλλιώς έχω ξαναπεί ότι μου αρέσει πολύ σαν αμάξι

https://www.kia.com/gr/nea-modela/xceed/prodiagrafes/

1.5T 160ps 7DCT EX Dynamic 48V Hybrid 25.390 €
1.5T 160ps 7DCT LX Optimum 48V Hybrid (με Clima) 24.190 €

-700ευρώ αν αφαιρέσεις το δωρεάν σέρβις (+500 βέβαια για μεταλικό)

*Οι μπροστά αναρτήσεις έχουν υδραυλικά στοπ όπως τα αυτοκίνητα της citroen (το C5 aircross σίγουρα έχει δεν είχαμε δει το c3)

Όποια παραγγελία είναι για μετά τον Αύγουστο έχει το καινούριο UVO connect όπου μπορείς να δεις διάφορα από το κινητό σου, με ποιό σημαντικό το air condition από απόσταση στα αυτόματα.

 

Επεξ/σία από ASTOU
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Λοιπόν όχι πως δεν τα έχω περάσει σχεδόν όλα αλλά για πείτε ιδέες με γνώμονα

1) Τιμή εώς 24Κ βαριά

2) Ασφάλεια 5 αστέρων προφανώς

3) Αυτόματο αξιόπιστο

4) Άνεση σε κάθισμα και ανάρτηση

Μία απο τις πρώτες επιλογές είναι το C3 Aircross . Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει αισθητικά αλλά έχει Aisin κιβώτιο , άνετο κάθισμα ανάρτηση και χώρους

Μπλιμπλίκια όπως ψηφιακή οθόνη , mild hybrid , 18αρες δεν με ενδιαφέρουν

Θέλω τουλάχιστον κλιματισμό , cruise control , android auto/car play , τεμπέλη μπρος και πίσω γιατί τον αγάπησαν τα κορίτσια και δεν θέλω να τους το στερήσω :D και αναγόμενους καθρέφτες . Στα led φώτα και ηλιοροφή κάνω και πίσω αν αξίζει

Να προσθέσω ότι πλέον θέλω αμάξι για να πηγαίνω με άνεση τις εκδρομές μου με την οικογένεια .

Δεν ψάχνω σπορ εμφάνιση ή επιδόσεις απλά να μην είναι ψόφιο για να μπορείς να κάνεις μία προσπέραση αν χρειαστεί

Θέλεις να συντηρείς το θέμα εσύ..Δεν εξηγείται αλλιώς....😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ASTOU είπε

https://www.kia.com/gr/nea-modela/xceed/prodiagrafes/

1.5T 160ps 7DCT EX Dynamic 48V Hybrid 25.390 €
1.5T 160ps 7DCT LX Optimum 48V Hybrid (με Clima) 24.190 €

-700ευρώ αν αφαιρέσεις το δωρεάν σέρβις (+500 βέβαια για μεταλικό)

*Οι μπροστά αναρτήσεις έχουν υδραυλικά στοπ όπως τα αυτοκίνητα της citroen (το C5 aircross σίγουρα έχει δεν είχαμε δει το c3)

Όποια παραγγελία είναι για μετά τον Αύγουστο έχει το καινούριο UVO connect όπου μπορείς να δεις διάφορα από το κινητό σου, με ποιό σημαντικό το air condition από απόσταση στα αυτόματα.

 

Με μεταλλικό έξοδα πινακίδες πάει 25+ δεν θέλω να ανέβω τόσο

34 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Citroen c4?

Μεγάλο για τους χώρους που έχει νομίζω αλλά πρέπει να του ρίξω μία ματιά

2 λεπτά πριν, gxyp είπε

Θέλεις να συντηρείς το θέμα εσύ..Δεν εξηγείται αλλιώς....😀😀

Τι να κάνουμε ρε μαν όπως το δει ο καθένας.

Είτε το κρατάω και το αλλάζω σε 4 χρόνια έχοντας πληρώσει 2000€ σε τόκους + την χασουρα που θα έχω λόγω ετών είτε χάνω τώρα τα 2000€ και αν πάω σε κάτι πιο οικονομικό παίρνω αυτόματο άνετο να το χαρώ και τώρα.

Με αυτή την λογική άλλαξα και τα υπόλοιπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Λοιπόν όχι πως δεν τα έχω περάσει σχεδόν όλα αλλά για πείτε ιδέες με γνώμονα

1) Τιμή εώς 24Κ βαριά

2) Ασφάλεια 5 αστέρων προφανώς

3) Αυτόματο αξιόπιστο

4) Άνεση σε κάθισμα και ανάρτηση

Μία απο τις πρώτες επιλογές είναι το C3 Aircross . Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει αισθητικά αλλά έχει Aisin κιβώτιο , άνετο κάθισμα ανάρτηση και χώρους

Μπλιμπλίκια όπως ψηφιακή οθόνη , mild hybrid , 18αρες δεν με ενδιαφέρουν

Θέλω τουλάχιστον κλιματισμό , cruise control , android auto/car play , τεμπέλη μπρος και πίσω γιατί τον αγάπησαν τα κορίτσια και δεν θέλω να τους το στερήσω :D και αναγόμενους καθρέφτες . Στα led φώτα και ηλιοροφή κάνω και πίσω αν αξίζει

Να προσθέσω ότι πλέον θέλω αμάξι για να πηγαίνω με άνεση τις εκδρομές μου με την οικογένεια .

Δεν ψάχνω σπορ εμφάνιση ή επιδόσεις απλά να μην είναι ψόφιο για να μπορείς να κάνεις μία προσπέραση αν χρειαστεί

 Να τα μας…

Νοικιασε το 2008 σε αυτοματο για ενα σ/κ, να διαπιστωσεις οτι ειναι η χρυση τομη σε αυτα που θελεις, ειναι δυσκολο να αποδεκτεις οτι εκανες λαθος που το εδωσες.

κανε το ιδιο και με το c3 aircross.

δες και το c4-cross, που ειναι ενα επιπεδο πανω σε ανεση απο το c3.

Στην εκθεση εχουν το setup με αυτοματο οποτε το κανεις απ’ ευθειας td και ας το απορριψεις.

Επεξ/σία από bjj-p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Με μεταλλικό έξοδα πινακίδες πάει 25+ δεν θέλω να ανέβω τόσο

Μεγάλο για τους χώρους που έχει νομίζω αλλά πρέπει να του ρίξω μία ματιά

Τι να κάνουμε ρε μαν όπως το δει ο καθένας.

Είτε το κρατάω και το αλλάζω σε 4 χρόνια έχοντας πληρώσει 2000€ σε τόκους + την χασουρα που θα έχω λόγω ετών είτε χάνω τώρα τα 2000€ και αν πάω σε κάτι πιο οικονομικό παίρνω αυτόματο άνετο να το χαρώ και τώρα.

Με αυτή την λογική άλλαξα και τα υπόλοιπα

Ναι..ναι βάλε με και εμένα σε τέτοια λογική με χασούρα να με χωρίσει το έτερον ήμισυ..😋😋

 

Να ρίξω λίγο το επίπεδο και να πω να περιμένεις το νέο Arona ή ξενέρωτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bjj-p είπε

 Να τα μας…

Νοικιασε το 2008 σε αυτοματο για ενα σ/κ, να διαπιστωσεις οτι ειναι η χρυση τομη σε αυτα που θελεις, ειναι δυσκολο να αποδεκτεις οτι εκανες λαθος που το εδωσες.

κανε το ιδιο και με το c3 aircross.

δες και το c4-cross, που ειναι ενα επιπεδο πανω σε ανεση απο το c3.

Στην εκθεση εχουν το setup με αυτοματο οποτε το κανεις απ’ ευθειας td και ας το απορριψεις.

Από την αρχή είχα πει ότι αν το 2008 το είχα πάρει αυτόματο έπαιζε να το κράταγα , δεν ξαναπάω όμως σε Peugeot λόγω ηθικής

1 λεπτό πριν, gxyp είπε

Ναι..ναι βάλε με και εμένα σε τέτοια λογική με χασούρα να με χωρίσει το έτερον ήμισυ..😋😋

 

Να ρίξω λίγο το επίπεδο και να πω να περιμένεις το νέο Arona ή ξενέρωτο;

Καθόλου ξενερωτο το σκέφτηκα και αυτό που θα έρθει ανανεωμένο αλλά θα είναι DSG οπότε λέω να πάω σε aisin ή γενικά σε κάτι μη DSG και με περισσότερα χρόνια εγγύηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Από την αρχή είχα πει ότι αν το 2008 το είχα πάρει αυτόματο έπαιζε να το κράταγα , δεν ξαναπάω όμως σε Peugeot λόγω ηθικής

Καθόλου ξενερωτο το σκέφτηκα και αυτό που θα έρθει ανανεωμένο αλλά θα είναι DSG οπότε λέω να πάω σε aisin ή γενικά σε κάτι μη DSG και με περισσότερα χρόνια εγγύηση

Focus? Το έχεις τσεκαρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...