Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, satyllas είπε

Με σταθερο στο όνομα και ενεργοποίηση της προσφοράς, πήγα να παραλάβω το Mifi και ΔΥΟ επιπλέον κάρτες sim όπως μου είχαν πει από το chat του app. Η μια με το προγραμμα του Mifi (δεν θυμάμαι πως λέγεται) και η άλλη με την παροχή internet for sharing. Και όπως σωστά μαντέψατε, πήρα μόνο την μια.. δεν υπάρχει δυνατότητα για το internet for sharing λέει σε αυτό το προγραμμα.

υπαρχει κάποιος που πήρε ΔΥΟ επιπλέον simα

Μήπως πήρες 1 sim λόγω του mifi με το σκεπτικό δλδ ότι θα μοιράσεις δεδομένα από εκείνο και έτσι δεν "χρειάζετ(σ)αι" 2η sim; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 420
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Μήπως πήρες 1 sim λόγω του mifi με το σκεπτικό δλδ ότι θα μοιράσεις δεδομένα από εκείνο και έτσι δεν "χρειάζετ(σ)αι" 2η sim; 

Λογικά έτσι σκέφτηκαν αλλά αφού την δικαιούμαι (αν τη δικαιούμαι) θέλω να την πάρω και ας μη τη λειτουργήσω ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, satyllas είπε

Λογικά έτσι σκέφτηκαν αλλά αφού την δικαιούμαι (αν τη δικαιούμαι) θέλω να την πάρω και ας μη τη λειτουργήσω ποτέ. 

Την 4 sharing δεν την δικαιούσαι στο πρόγραμμα, την πληρώνεις έξτρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, satyllas said:

Ούτε  έξτρα μου την έδιναν! Δεν την δικαιούμαι καθόλου λέει με αυτό το προγραμμα!

Αυτά είναι που δεν μου αρέσουν. Αν δεν δώσουν 4 sharing sim επι πληρωμή θα πεσει άκυρο και καταγγελια.

Μήπως να δοκιμάσεις τηλεφωνικά;

Επεξ/σία από dj_neo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, terry308 είπε

Μήπως πήρες 1 sim λόγω του mifi με το σκεπτικό δλδ ότι θα μοιράσεις δεδομένα από εκείνο και έτσι δεν "χρειάζετ(σ)αι" 2η sim; 

Δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα τι έγραψες.

Το mifi με sim δουλεύει, που υποτίθεται είναι αυτή που δικαιούσαι συμφωνα με την προσφορά. Μόνο data δηλαδή, 4sharing.

Τώρα αν είναι απεριόριστα εντελώς τα 4sharing δεδομένα μάλλον θα φανεί στη χρήση. Υπάλληλος που ρώτησα σε κατάστημα μου απάντησε

"Ναι απεριόριστα, αλλά τα περισσότερα data να καταναλώνονται από το κινητό"

Που μου φαίνεται τουλάχιστον αόριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα τι έγραψες.

Το mifi με sim δουλεύει, που υποτίθεται είναι αυτή που δικαιούσαι συμφωνα με την προσφορά. Μόνο data δηλαδή, 4sharing.

Μια χαρά κατάλαβες , λογικά δικαιούμαστε μια έξτρα sim που θα μπει στο mifi (δε νομίζω να παίζει χωρίς sim) , μαζί με τη βασική sim του αριθμού , η έξτρα sim (3η) 4sharing χρεώνεται 3€/μήνα , αυτό έχω καταλάβει απ αυτό μου είπε η κοπέλα στο τηλέφωνο , αυριο θα παραλάβω συμβόλαιο και 1η sim (αριθμού γιατί κάνω φορητότητα) και μετά θα λάβω sms και θα πάω σε οποιοδήποτε  κατάστημα , όπου βάσει του κωδικού και του προγράμματος θα παραλάβω μια 2η sim και το mifi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπηρεσίες είναι δυο και είναι διαφορετικές, όπως μου εξήγησαν.

Η μια ονομάζεται «Vodafone giga Wi-Fi on the spot» και αφορά την κάρτα που δίνεται στην προκειμένη περίπτωση μαζί με η συσκευή Mifi.

Η άλλη είναι η γνωστή internet4sharing που δίνεται σε κάθε συμβόλαιο είτε με 3€ ανά μήνα αν δεν υπάρχει σταθερο, είτε δωρεάν αν υπάρχει.

Αφορα λοιπόν δυο κάρτες επιπλέον για δυο διαφορετικές υπηρεσίες.

Εμενα δεν μου δίνουν τη δεύτερη που αφορά το internet4sharing. Ούτε δωρεάν, ούτε επι πληρωμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, satyllas είπε

Με σταθερο στο όνομα και ενεργοποίηση της προσφοράς, πήγα να παραλάβω το Mifi και ΔΥΟ επιπλέον κάρτες sim όπως μου είχαν πει από το chat του app. Η μια με το προγραμμα του Mifi (δεν θυμάμαι πως λέγεται) και η άλλη με την παροχή internet for sharing. Και όπως σωστά μαντέψατε, πήρα μόνο την μια.. δεν υπάρχει δυνατότητα για το internet for sharing λέει σε αυτό το προγραμμα.

υπαρχει κάποιος που πήρε ΔΥΟ επιπλέον simα

Οπότε μπορώ να αιτηθώ mFi σε δεύτερο χρόνο με το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, satyllas είπε

Η μια ονομάζεται «Vodafone giga Wi-Fi on the spot» και αφορά την κάρτα που δίνεται στην προκειμένη περίπτωση μαζί με η συσκευή Mifi.

Η άλλη είναι η γνωστή internet4sharing που δίνεται σε κάθε συμβόλαιο είτε με 3€ ανά μήνα αν δεν υπάρχει σταθερο, είτε δωρεάν αν υπάρχει.

Αυτή την κάρτα την πετάς. Όταν έχεις απεριόριστα δεν νομίζω να θέλει κάποιος να πληρώσει 10€ τα 40gb. 

Είναι εντελώς άλλη υπηρεσία που δεν έχει καμία σχέση με απεριόριστα και η οποία δίνεται ούτως η άλλως δωρεάν.

Η κάρτα internet 4sharing είναι που μας ενδιαφέρει και μπορείς να έχεις μόνο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Αυτή την κάρτα την πετάς. Όταν έχεις απεριόριστα δεν νομίζω να θέλει κάποιος να πληρώσει 10€ τα 40gb. 

Είναι εντελώς άλλη υπηρεσία που δεν έχει καμία σχέση με απεριόριστα και η οποία δίνεται ούτως η άλλως δωρεάν.

Η κάρτα internet 4sharing είναι που μας ενδιαφέρει και μπορείς να έχεις μόνο μια.

Λάθος! Αυτή η κάρτα είναι που δίνεται μαζί με το Mifi και έχει απεριόριστα και δωρεάν ως μέρος της προσφοράς!

 

Αν έχει κρατήσει κανένας screenshot με την προσφορά, το έλεγε ξεκάθαρα ότι πρόκειται για την υπηρεσία on the spot

Επεξ/σία από satyllas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, satyllas είπε

Λάθος! Αυτή η κάρτα είναι που δίνεται μαζί με το Mifi και έχει απεριόριστα και δωρεάν ως μέρος της προσφοράς!

Τις έχω και τις 2 κάρτες.

Δες εδώ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20200729-vodafone-giga-wifi-on-the-spot-i-nea-lysi-tis-vodafone-gia-internet-pantou-choris-miniaio-pagio-kai-desmeuseis-mesa-apo-to-vodafone-giga-network/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...