Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/3/2023 στις 7:22 ΠΜ, immortalx είπε

Το autoscroll feature σε Firefox (desktop) εχει τελειως απροβλεπτη συμπεριφορα. Σε θεματα με πολλες σελιδες, οταν κανεις click σε μια απο αυτες μεταφερεσαι σε τυχαιο σημειο στη σελιδα. Αλλες φορες καπου στη μεση αλλες στην αρχη, στο τελος, κτλ.
Δεν φαινεται να εχει να κανει με το τελευταιο μη αναγνωσμενο μηνυμα ή κατι τετοιο.
Σε Edge που δοκιμασα τωρα κανει scroll παντοτε στην κορυφη, δλδ (υποθετω) σωστα.

 

Στις 16/3/2023 στις 8:26 ΠΜ, manolis940 είπε

Χρήστης Firefox και εγώ δεν έχω βρει κάπου πρόβλημα. Υπάρχει κάποιο σελίδα που στο κάνει συνέχεια;

 

Στις 16/3/2023 στις 8:36 ΠΜ, immortalx είπε

Ευχαριστω που το αναφερεις γιατι ημουν πεπεισμενος οτι ηταν θεμα Firefox. Μου το κανει σε ολα τα θεματα του forum με πολλαπλες σελιδες. Ισως φταιει καποιο extension, θα δοκιμασω κανοντας καποια disable. Ευχαριστω!

Εντελως πληροφοριακα για αλλους χρηστες Firefox που τυχον αντιμετωπιζουν το ιδιο, δοκιμασα με απενεργοποιημενα extensions (λιγα εχω ουτως η αλλως) και εχει ακριβως την ιδια τυχαια συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ολα γύρισαν απο μονο του στα αγγλικά. Ξέρει κανεις απο που αλλάζουν οσο και να εψαξα δεν βρήκα κατι..

Screenshot from 2023-03-19 10-51-58.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Petros Electron said:

Σημερα ολα γύρισαν απο μονο του στα αγγλικά. Ξέρει κανεις απο που αλλάζουν οσο και να εψαξα δεν βρήκα κατι..

Screenshot from 2023-03-19 10-51-58.png

Απο εχθές το βράδυ,ισως  μεσάνυχτα Ελλάδος .Εψαχνα και εγώ αν υπάρχει ρύθμιση αλλά δεν βρήκα κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

thakns,εγω το έψαχνα στις ρυθμίσεις του προφίλ μου.

Και εγω το ιδιο δεν πηγε το μυαλο μου οτι θα ειναι κατω εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Είναι φυσιολογικό να υπάρχει αυτό το κενό στην άκρη ενός spoiler?

Μπορεί να προϋπήρχε βέβαια και να μην το είχα παρατηρήσει αλλά μου τώρα μου έκανε εντύπωση γιατί δεν έχει και κάποιο όφελος αισθητικά

 

1722268431_.jpg.4cfd4198169f55b7786c5ea88cf5010a.jpg

Δεν είναι καν κλίκαμπολ

 

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, ψιλό ασήμαντο θα έλεγε κανείς, απλά την έχω πατήσει σε 3 συσκευές μέχρι τώρα. Είχα αποθηκευμένο το url insomnia.gr/forum αλλά πλέον έχετε αλλάξει το path του φόρουμ σε insomnia.gr/forums. Αν δεν έχετε σκοπό να βάλετε κάτι άλλο κάτω από το /forum, θα βόλευε να βάλετε ένα redirect /forum -> /forums, για να μη καταλήγουμε σε 404 σελίδα όσοι έχουμε αποθηκευμένο το πρώτο url!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν είναι bug ή feature. Αν πατήσω στο πράσινο κουμπάκι που δείχνει τον αριθμό των απαντήσεων σε κάποιο θέμα στην αρχική σελίδα, κάποιες φορές με πετάει στο τελευταίο αδιάβαστο μήνυμα και κάποιες φορές στο αρχικό άρθρο. Ακόμη και αν έχουν αναρτηθεί νέα μηνύματα, ενδέχεται να μην με πάει στο τελευταίο αδιάβαστο αλλά στο αρχικό άρθρο. Δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω κάποιο μοτίβο κάθε πότε γίνεται το καθένα. Ξέρει κανείς τι παίζει;  Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, αν απαντήσω σε κάποιο άρθρο από αυτά που ανεβαίνουν στην αρχική σελίδα, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις πάνω δεξιά στο καμπανάκι αν αναρτηθούν νέες απαντήσεις.

Screenshot from 2023-04-09 19-44-03.png

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gokuthelegend είπε

Δεν ξέρω αν είναι bug ή feature. Αν πατήσω στο πράσινο κουμπάκι που δείχνει τον αριθμό των απαντήσεων σε κάποιο θέμα στην αρχική σελίδα, κάποιες φορές με πετάει στο τελευταίο αδιάβαστο μήνυμα και κάποιες φορές στο αρχικό άρθρο. Ακόμη και αν έχουν αναρτηθεί νέα μηνύματα, ενδεχομένως να μην με πάει στο τελευταίο αδιάβαστο αλλά στο αρχικό άρθρο. Δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω κάποιο μοτίβο κάθε πότε γίνεται το καθένα. Ξέρει κανείς τι παίζει; 

Screenshot from 2023-04-09 19-44-03.png

Εισαι σε Firefox μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gokuthelegend είπε

Σε Chrome είμαι. Να το δοκιμάσω και σε Firefox να δει τι κάνει; Θα το δω ποιο μετά όμως.

Εχω αναφερει το ιδιο προβλημα (ειτε με το πρασινο κουμπι, ειτε απ τα κουμπια με τους αριθμους σελιδων) και υπεθεσα οτι ηταν λογω Firefox, γιατι συμφορουμιτες με Chrome δεν μπορουσαν να το αναπαραγουν.
Ισως τελικα να ειναι καποιο θεματακι του site. Δοκιμασε αν θελεις και με Firefox μηπως και βγαλουμε ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...