Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Αναφέρεται το ίδιο "πρόβλημα" παραπάνω, αλλά δεν είναι bug. 

Αν ξαναστείλεις μήνυμα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, το λαμβάνει ως νέο μήνυμα. Αν είναι εντός κάποιων λεπτών, προστίθεται στο τελευταίο. 

Τώρα αν είναι τόσο κάτι urgent, πας στο προφίλ του και του στέλνεις ένα νέο μήνυμα από την αντίστοιχη επιλογή ή για πιο άμεσα τον κάνεις tag στο dm και θα λάβει αντίστοιχη ειδοποίηση.

Πάντως λειτουργεί σωστά, γιατί διαφορετικά θα είχαμε άλλα προβλήματα. Μόνο ως improvement θα το συζητούσα, για να μειωθεί ο χρόνος που ενημερώνει το ιστορικό με νέο μήνυμα, αλλά minor. 

Κι εγώ ως κάτι προς βελτίωση περισσότερο το ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 886
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι bug per se, αλλά συνέβη το εξής:

Δημοσίευσα ένα post. Διαγράφηκε. Επειδή κάποιες (ελάχιστες) φορές υπάρχει πρόβλημα (στη σύνδεση; στο κινητό μου; δεν γνωρίζω), κάποια posts δεν δημοσιεύονται/εμφανίζονται, θεώρησα ότι έτυχε κι αυτή τη φορά. Οπότε, δημοσίευσα εκ νέου το post. Διαγράφηκε ξανά κι αυτή τη φορά έλαβα και warning για το γεγονός. ΟΚ, δεκτό.

Θα πρότεινα, εάν είναι εφικτό, στις ειδοποιήσεις (notifications) να εμφανίζεται το γεγονός της διαγραφής ενός post, έτσι ώστε το επηρεαζόμενο μέλος να ενημερώνεται για το γεγονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wizzy είπε

Δεν είναι bug per se, αλλά συνέβη το εξής:

Δημοσίευσα ένα post. Διαγράφηκε. Επειδή κάποιες (ελάχιστες) φορές υπάρχει πρόβλημα (στη σύνδεση; στο κινητό μου; δεν γνωρίζω), κάποια posts δεν δημοσιεύονται/εμφανίζονται, θεώρησα ότι έτυχε κι αυτή τη φορά. Οπότε, δημοσίευσα εκ νέου το post. Διαγράφηκε ξανά κι αυτή τη φορά έλαβα και warning για το γεγονός. ΟΚ, δεκτό.

Θα πρότεινα, εάν είναι εφικτό, στις ειδοποιήσεις (notifications) να εμφανίζεται το γεγονός της διαγραφής ενός post, έτσι ώστε το επηρεαζόμενο μέλος να ενημερώνεται για το γεγονός.

Έτσι ήταν μέχρι και πριν λίγα χρόνια και έβγαζε περισσότερο νόημα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι δε μου παίζει καλά το menu bar χρησιμοποιώντας το "Insomnia.gr Blue and Night Theme" στο Firefox Stylus.

Ενα διαφημιστικό δλδ σκρολάρει και μένει στη μέση κρύβωντας περιεχόμενο.

Έχει αλλάξει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξαναγράψει στο παρελθόν...

Επάνω δεξιά στο καμπανάκι "ειδοποιήσεις" εμφανίζεται ένα νούμερο, π.χ 10 αδιάβαστες ειδοποίησεις.

Έστω ότι κάνω κλικ για να διαβάσω μόνο την 1η ειδοποίηση, όμως μετά σβήνουν όλες οι ειδοποιήσεις.

Δεν θα ήταν καλύτερα να εμφάνιζε μετά το καμπανάκι 9 ειδοποιήσεις ώστε να θυμάμαι ποιες δεν έχω διαβάσει?

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα σας. Έχω ένα πρόβλημα με την εμφάνιση της σελίδας με Chrome. Οι χαρακτήρες βγαίνουν ότι ,ναι και τα αγγλικά γράμματα τεράγωνα με χ στη μέση. Ακόμη και στον EDGE που δοκίμασα το ίδιο. Από Brave όλα καλά. Απο κινητό όλα καλά. Καμία ιδέα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spsomas είπε

Σήμερα ξανά πάλι. Κανένα νέο;

Δεν είναι bug, έχεις κάποιο θέμα με τον browser. Έχεις κάνει κάποια ενέργεια μέχρι τώρα; Θα πρότεινα να ανοίξεις θέμα για περαιτέρω διερεύνηση, αλλά όχι εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Δεν είναι bug, έχεις κάποιο θέμα με τον browser. Έχεις κάνει κάποια ενέργεια μέχρι τώρα; Θα πρότεινα να ανοίξεις θέμα για περαιτέρω διερεύνηση, αλλά όχι εδώ. 

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη μπορείς να μου πεις που; Επίσης είναι σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και μάλιστα σε 2 υπολογιστές. Το αστείο είναι ότι στον ένα είναι οκ τώρα. Στον άλλον ακόμα να επανέλθει. Τι να πω; Μηχανήματα του διαβόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, spsomas είπε

ναι και μάλιστα σε 2 υπολογιστές. Το αστείο είναι ότι στον ένα είναι οκ τώρα. Στον άλλον ακόμα να επανέλθει. Τι να πω; Μηχανήματα του διαβόλου.

Σου έστειλα μήνυμα. Συμφωνώ με τον @Doubt ξεκίνα από αυτό. 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος (γιατί δεν έχεις ανεβάσει κάποιο στοιχείο), υποψιάζομαι ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τα fonts σου. Απάντησε μου σε προσωπικό μήνυμα αν θέλεις τι συσκευή χρησιμοποιείς κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spsomas είπε

ναι και μάλιστα σε 2 υπολογιστές. Το αστείο είναι ότι στον ένα είναι οκ τώρα. Στον άλλον ακόμα να επανέλθει. Τι να πω; Μηχανήματα του διαβόλου.

Η επαναφορά διαγράφει τις επεκτάσεις; Είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει κάτι με κάποια επέκταση. Δοκίμασε να τις απενεργοποιήσεις   και να δεις αν συνεχίζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή φτιάχνει. Και 1 εβδομάδα ξανά μανά. Αλλά πάλι φτιάχνει. Ότι να ' ναι. Θα δοκιμάσω μήπως είναι κάποια επέκταση. Όχι ότι έχω και πολλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.e-shop.gr/ergaleia-eksoplismos-autokinitou-fortistes-mpatarias-list?table=TLS&category=%C5%CE%CF%D0%CB%C9%D3%CC%CF%D3+%C1%D5%D4%CF%CA%C9%CD%C7%D4%CF%D5&filter-5093=1

Προσπαθώ το απο πάνω να το βάλω σαν λινκ σε ανάρτηση και δεν το παίρνει με τίποτα.Δοκίμασα απευθείας copy paste,δοκίμασα  με το κουμπί του συνδέσμου .Ισως φταίει κάτι με το ίδιο το λινκ γιατί το απο κάτω μια χαρά το παίρνει.

https://www.e-shop.gr/fortistis-mpatarias-aytokinitoy-einhell-bt-bc-15-6v-12v-24v-1075031-p-TLS.051269

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...