Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε
https://www.e-shop.gr/ergaleia-eksoplismos-autokinitou-fortistes-mpatarias-list?table=TLS&category=%C5%CE%CF%D0%CB%C9%D3%CC%CF%D3+%C1%D5%D4%CF%CA%C9%CD%C7%D4%CF%D5&filter-5093=1

Προσπαθώ το απο πάνω να το βάλω σαν λινκ σε ανάρτηση και δεν το παίρνει με τίποτα.Δοκίμασα απευθείας copy paste,δοκίμασα  με το κουμπί του συνδέσμου .Ισως φταίει κάτι με το ίδιο το λινκ γιατί το απο κάτω μια χαρά το παίρνει.

https://www.e-shop.gr/fortistis-mpatarias-aytokinitoy-einhell-bt-bc-15-6v-12v-24v-1075031-p-TLS.051269

δοκίμασα και εγώ αλλά δεν παίρνει το κείμενο με επικόλληση

μόνο έτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 888
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά στις 50 σελίδες του τοπικ, αλλά έχω το εξης παράπονο:

Οταν βρίσκομαι μέσα σε φόρουμ και πηγαινω από το λίνκ κάτω σε άλλη σελίδα η PREV/NEXT, με βγάζει στον πάτο της σελίδας, δηλαδή αν θέλω να δώ τη σελίδα απο την αρχή πρέπει να πατήσω το γκρίζο βελάκι "Πάνω". Αυτό σε Firefox.

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, CoffeeDrink10 είπε

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά στις 50 σελίδες του τοπικ, αλλά έχω το εξης παράπονο:

Οταν βρίσκομαι μέσα σε φόρουμ και πηγαινω από το λίνκ κάτω σε άλλη σελίδα η PREV/NEXT, με βγάζει στον πάτο της σελίδας, δηλαδή αν θέλω να δώ τη σελίδα απο την αρχή πρέπει να πατήσω το γκρίζο βελάκι "Πάνω". Αυτό σε Firefox.

Thanks!

Το εχω αναφερει και εγω στο παρελθον. Δυστυχως δεν εχει λυθει και κανει το navigation σε Firefox ψιλο-εκνευριστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, CoffeeDrink10 είπε

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά στις 50 σελίδες του τοπικ, αλλά έχω το εξης παράπονο:

Οταν βρίσκομαι μέσα σε φόρουμ και πηγαινω από το λίνκ κάτω σε άλλη σελίδα η PREV/NEXT, με βγάζει στον πάτο της σελίδας, δηλαδή αν θέλω να δώ τη σελίδα απο την αρχή πρέπει να πατήσω το γκρίζο βελάκι "Πάνω". Αυτό σε Firefox.

Thanks!

 

23 ώρες πριν, immortalx είπε

Το εχω αναφερει και εγω στο παρελθον. Δυστυχως δεν εχει λυθει και κανει το navigation σε Firefox ψιλο-εκνευριστικο.

Έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε Firefox.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο (μάλλον όμως), πάντως σε Chrome στο κινητό, όταν είμαι π.χ. στο Μπλα Μπλα, αν πάω στη δεύτερη σελίδα και μετά πατήσω το Back, με πάει στο κάτω μέρος της δεύτερης. Αν πατήσω ξανά Back δε με πάει στην προηγούμενη, αλλά στην προ-προηγούμενη. Αν όμως κάνω refresh, τότε θα φορτώσει σωστά την προηγούμενη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο (μάλλον όμως), πάντως σε Chrome στο κινητό, όταν είμαι π.χ. στο Μπλα Μπλα, αν πάω στη δεύτερη σελίδα και μετά πατήσω το Back, με πάει στο κάτω μέρος της δεύτερης. Αν πατήσω ξανά Back δε με πάει στην προηγούμενη, αλλά στην προ-προηγούμενη. Αν όμως κάνω refresh, τότε θα φορτώσει σωστά την προηγούμενη σελίδα.

Ισως δεν ειναι το ιδιο. Ας το επιβεβαιωσουν και αλλοι φιλοι που χρησιμοποιουν Firefox, αλλα σε εμενα σε 3 PC με Firefox γινεται το εξης:
Ειτε πατησω τα αριθμημενα links των σελιδων, ειτε το back/forward του browser, συνηθως με πηγαινει στον πατο της σελιδας και μερικες φορες κανει scroll σε εντελως τυχαιο σημειο της σελιδας! Και δεν εχει κανενα consistency σ'αυτο, μοιαζει εντελως τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, immortalx είπε

Ισως δεν ειναι το ιδιο. Ας το επιβεβαιωσουν και αλλοι φιλοι που χρησιμοποιουν Firefox, αλλα σε εμενα σε 3 PC με Firefox γινεται το εξης:
Ειτε πατησω τα αριθμημενα links των σελιδων, ειτε το back/forward του browser, συνηθως με πηγαινει στον πατο της σελιδας και μερικες φορες κανει scroll σε εντελως τυχαιο σημειο της σελιδας! Και δεν εχει κανενα consistency σ'αυτο, μοιαζει εντελως τυχαιο.

ναι , είναι τελείως τυχαίο το που θα σε πετάξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ψιλοσέρνεται το insomnia εδώ και λίγη ώρα

edit , έγινε καθαρισμός cookies και δεδομένων και επανήλθε

edi2 , πάλι τρώει σκαλώματα

edit3 ξεχάστηκα , κομπλέ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε φορα που παταω "συνδεση" στο site, εχοντας ολοσωστα τα στοιχεια μου (email-κωδικο), μου εμφανιζεται αυτο:

Spoiler

image.png.b1527ff12bf03332b1c2e4c84d3ba270.png


και πρεπει να ξαναπατησω το συνδεση, και να ξαναγραψω τα στοιχεια μου ωστε να συνδεθω επιτυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kr0m είπε

καθε φορα που παταω "συνδεση" στο site, εχοντας ολοσωστα τα στοιχεια μου (email-κωδικο), μου εμφανιζεται αυτο:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.b1527ff12bf03332b1c2e4c84d3ba270.png


και πρεπει να ξαναπατησω το συνδεση, και να ξαναγραψω τα στοιχεια μου ωστε να συνδεθω επιτυχως.

που και που , καλό είναι να κάνεις έναν καθαρισμό cookies/δεδομένων για το site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν λίγο και το προηγούμενο Σ/Κ πάλι για κάποια ώρα το site ήταν πιο αργό κι απ' το replay. Για να φορτώσει μια σελίδα έφτιαχνες καφέ. Σε android browser όλα αυτά και φαίνεται να φταίει το promt για κατέβασμα της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθες παρατήρησα πως όταν είμαι log out το κείμενο στα posts είναι centered, εκτός του πρώτου κάθε σελίδας. Στην αρχή νόμιζα ήταν θέμα του chrome, αλλά δοκίμασα με edge και κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

centered.PNG

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Stone Cold said:

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθες παρατήρησα πως όταν είμαι log out το κείμενο στα posts είναι centered, εκτός του πρώτου κάθε σελίδας. Στην αρχή νόμιζα ήταν θέμα του chrome, αλλά δοκίμασα με edge και κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Κι εμένα μου κάνει ακριβώς το ίδιο και σε Brave στο κινητό. Ασχέτως logged in/out

 

Επίσης κι ο Edge...chromium είναι...όπως και ο Brave

Σε firefox (windows) πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

 

Νομίζω το πρόβλημα είναι στο παρακάτω...Center....και το text-align webkit-center

<ul class="ipsTopicMeta">
<li class="ipsTopicMeta__item ipsTopicMeta__item--time">

</li>
</ul>
<center>

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, υπάρχει θεμα με το ανεβασμα φωτογραφιων στις αγγελίες; Παιρνω συνεχως ερρορ 200 στο popup

 

edit: Ειναι Το μέγεθος των φωτό ειναι το πρόβλημα; 

image.png.5eebd1d751697a3b24f4bb8aa1f2212e.png

Επεξ/σία από pointyhat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Stone Cold είπε

Καλησπέρα παιδιά. Απο χθες παρατήρησα πως όταν είμαι log out το κείμενο στα posts είναι centered, εκτός του πρώτου κάθε σελίδας. Στην αρχή νόμιζα ήταν θέμα του chrome, αλλά δοκίμασα με edge και κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

centered.PNG

Το ιδιο και οταν ειμαι Logged In. Τι φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...