Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 869
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, Doubt είπε

Γίνεται ένα αλαλούμ με τις ειδοποιήσεις σήμερα. Το πρωί έλειπαν, τώρα βγαίνουν οι ίδιες ξανά και ξανά.

Συνεχίζεται και σήμερα, όπως βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση στην ομάδα συζητήσεων και λέω να πάρω το βάπτισμα του πυρός με μια αναφορά bug στην ενότητα με τις αγγελίες.

Όταν ανοίξεις μια αγγελία και πατήσεις την κεντρική μεγάλη φωτογραφία, το animation στο transition που μεγεθύνει την εικόνα, έχει λάθος aspect ratio στο πρώτο keyframe! Αυτό φαίνεται στιγμιαία στο animation. Μπορούμε να δούμε το bug καλύτερα, κρατώντας πατημένο το αριστερό κουμπί πάνω την κεντρική φωτογραφία και κουνώντας το ποντίκι, χωρίς να αφήσουμε το κουμπί. Επίσης φαίνεται και όταν κλείνουμε τη φωτογραφία.

Το πρόβλημα είναι στο αρχείο cdn.insomnia.gr/uploads/css_built_17/258adbb6e4f3e83cd3b355f84e3fa002_custom.css  στο

.classifieds-primary-fullsize-image.gridFullsizeImage img {
    margin: auto;
    height: 100%;
    width: 100%;
    object-fit: contain;
}

πρέπει να αλλάξει το “width:100%” σε “width:auto” ή να αφαιρεθεί τελείως. Το επίμαχο width βρίσκεται στο column 9230.

Ομολογώ πως είναι ένα πολύ μικρή λεπτομέρεια, που φαίνεται εντονότερα μόνο στις τετράγωνες φωτογραφίες, αλλά η μετάβαση φαίνεται πολύ πιο όμορφη όταν διορθωθεί!

Ελπίζω να βοήθησα και ανυπομονώ να δω το bug διορθωμένο!

 

[EDIT]

 

Καλημέρα!

Μετέφερα την ανάρτησή μου στο νήμα "Aγγελίες - Aναφορά bugs" που είναι πιο σχετικό.

Ευχαριστώ.

[/EDIT]

Επεξ/σία από LinuxTechTreats
Μεταφορά σε καινούργιο νήμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις στα θεματα που παρακολουθω, ενω εχω ειδοποιηση την βλεπω σβηνει η ειδοποιηση μολις παω σε αλλο site πχ αθλητικα και επιστρεψω στο Insomnia βλεπω παλι οτι εχω ειδοποιηση και ειναι η ειδοποιηση που ειχα ηδη δει και ειχα μπει στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στο μπλα μπλα εμφανιζονται ολα τα pinned τοπικς του φορουμ. Εκανα clear cookies

image.png.ce238cfa9ceb98be3ba3c249b50bc12a.png

Ναι το ίδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν και ποστς απο τα clubs , αχταρμάς έγινε 😂

Μακάρι να είναι προσπάθεια απομάκρυνσης του άχρηστου , checkox δεξιά που έκοψε χωρίς λόγο το μπλα-μπλα αφήνοντας κενό χώρο (πραγματικά είχε έμπνευση όποιος το σκέφτηκε 🤪)

Spoiler

image.png.164e9508278f0783605e29c45e45f115.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giokol είπε

Εχω 9 pages pinned posts στο Μπλα-Μπλα. Ειναι φυσιολογικό αυτο?

image.png.71a008db15071ec6a89720cc9e17244c.png


 

 

 

Ξανατσεκάρισε (όντως είδα κι εγώ ότι είχε θέμα αλλά τακτοποιήθηκε, απ' ότι βλέπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι πχ στη τρίτη σελίδα στο μπλα μπλα, αν πατήσεις να πας στην πρώτη δε κάνει τίποτα. Αυτό γίνεται μόνο για την πρώτη, στις υπόλοιπες μεταπηδάς κανονικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...