Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή άλλος ποιο εύκολος τρόπος που να μην χρειάζεται να φτιάχνεις νέο λογαριασμό ή να δίνεις τα στοιχειά του λογαριασμού σου σε οποιοδήποτε "online store" ή να πρέπει να δημιουργήσεις νέες κάρτες(fups) για να έχουμε τούρκικο ή βραζιλιάνικο psn +?

Συγνωμη που θα το αναφέρω αλλά επειδή έχω και τις 2 κονσόλες σε αυτό το θέμα η ms είναι πολύ πιο μπροστά γιατί απλά με ένα vpn την έχεις κάνει τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή άλλος ποιο εύκολος τρόπος που να μην χρειάζεται να φτιάχνεις νέο λογαριασμό ή να δίνεις τα στοιχειά του λογαριασμού σου σε οποιοδήποτε "online store" ή να πρέπει να δημιουργήσεις νέες κάρτες(fups) για να έχουμε τούρκικο ή βραζιλιάνικο psn +?

Συγνωμη που θα το αναφέρω αλλά επειδή έχω και τις 2 κονσόλες σε αυτό το θέμα η ms είναι πολύ πιο μπροστά γιατί απλά με ένα vpn την έχεις κάνει τη δουλειά σου.

βασικα ειναι πιο πισω γιατι δεν ξερει να προστατεψει τοσο καλα το μαγαζι της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρά το πιστεύεις αυτό?

Αν ήθελε ολόκληρη ms δεν θα μπορούσε να τα είχε μπλοκάρει όλα αυτά?

Εγώ πάλι πιστεύω ότι επίτηδες το αφήνει ανοιχτό αυτό. Και ο νοώ νοειτω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Σοβαρά το πιστεύεις αυτό?

Αν ήθελε ολόκληρη ms δεν θα μπορούσε να τα είχε μπλοκάρει όλα αυτά?

Το πιστεύεις αυτό πραγματικά?

Εγώ πάλι πιστεύω ότι επίτηδες το αφήνει ανοιχτό αυτό. Και ο νοώ νοειτω.

Φυσικα και το πιστευω - γιατι να θελει να χανει χρηματα?

Το "ολοκληρη" ms  δεν μου λεει τιποτα.

τι την κανει δηλαδη να ειναι πιο μπροστα?

γιατι πιστευεις οτι το αφηνει ανοιχτο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, solid21 said:

Φυσικα και το πιστευω - γιατι να θελει να χανει χρηματα?

Το "ολοκληρη" ms  δεν μου λεει τιποτα.

τι την κανει δηλαδη να ειναι πιο μπροστα?

γιατι πιστευεις οτι το αφηνει ανοιχτο?

 

Σαφώς κ εν γνώσει της αφήνει τις αγορές συνδρομών και παιχνιδιών απο χώρες με χαμηλότερη οικονομική δυνατότητα γιατι θέλει να τραβήξει κόσμο και να εγκαταστήσει μεγαλύτερη βάση καταναλωτών 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν πρόβλημα με την φόρτωση funds δοκιμάστε τα εξής βήματα από υπολογιστή :

1. Εκκαθάριση cookies από το site του psn. 

2. windscribe και επιλογή σέρβερ αντίστοιχου της διεύθυνσης του λογαριασμού (εγώ έχω Κωνσταντινούπολη οπότε επιλέγω τον συγκεκριμένο server.)

3. Επιβεβαίωση της ip location ότι είναι όντως σωστή.

4. Φόρτωση λιρών στο λογαριασμό (εγώ έβαζα ανά 100 try κάθε φορά )

5. Αγορά συνδρομής μέσω funds από το λογαριασμό. 

6. Αποσύνδεση - κλείσιμο winscribe.

 * Δούλευε και η cryptopay αλλά και η fups καθώς φόρτωσα χρήματα και από τις 2 κάρτες. Βολεύει πιο πολύ η fups γιατί φαίνονται σε 5 λεπτά το πολύ τα χρήματα. 

** Η fups έχει πλέον 5% προμήθεια οπότε βάλτε λίγα παραπάνω χρήματα από το ακριβές ποσό. 

Επεξ/σία από DimosMcLaren
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.playstation.com/en-tr/ps-plus/?smcid=other%3Aen-tr%3Ablank%3Aprimary nav%3Amsg-services%3Aps-plus#subscriptions

Αυτές οι τιμές είναι σωστές?

Δηλαδή για 1 χρόνο deluxe(Tier3) θα πρέπει να πληρώσουμε 460.00 τούρκικες λίρες δηλαδή κοντά 20 ευρώ(Αυτή την ισοτιμία μου βγάζουν site)

Σε αντίθεση με τα 120 ευρώ που κοστίζει ο ένας χρόνος tier3 στην Ελλάδα?

 

Και αν με τα χίλια ζόρια καταφέρεις και αγοράσεις έναν tier3 ετήσιο στο Τούρκικο λογαριασμό που θα φτιάξεις υπάρχει πιθανότητα ban αυτού του λογαριασμού?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντα όταν "μπλέκεις τα μπούτια σου" και ψάχνεις πλάγιους τρόπους, υπάρχει ο φόβος για το οτιδήποτε. Δύσκολο το κόβω βέβαια να γίνει, αλλά από τη στιγμή που αγοράσεις κάτι για το οποίο δεν δικαιούσαι κανονικά, κανείς πιστεύω δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.

Αν αξίζει το ρίσκο? Σίγουρα 100%. Απάντησες μόνος σου. Το ένα έχει 20€ (ή περίπου 25€ αν το πάρεις από μεταπωλητή) και το άλλο το επίσημο από τη χώρα μας έχει 120€. Η μόνη διαφορά είναι πως στην Ελλάδα είναι ενεργοποιημένο το Cloud Streaming (και σε μερικές άλλες χώρες). Πιθανά στο μέλλον θα ανοίξει παντού.

Όλα τα υπόλοιπα είναι όμοια, μόνο που στην γείτονα χώρα έχουν (το λιγότερο) 2/3 κάτω της τιμής από Ελλάδα (για games).

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν θελει καποιος να αγορασει κατι στο Τουρκικο psn acc πρεπει να το κανει μεσω vpn ή φορτωνει αυτο το τουρκικο wallet με καρτες gift card μεσω vpn και ετσι αγοραζει οτι θελει απο το τουρκικο psn store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε φορτώνεις funds στον λογαριασμό σου (αν μπορείς), είτε αγοράζεις απευθείας με FUPS αφού την έχεις προσθέσει στον λογαριασμό σου, είτε αγοράζεις funds από μεταπωλητή (400try έχουν περίπου 24€ στον μεταπωλητή).

21 ώρες πριν, DimosMcLaren είπε

Για όσους έχουν πρόβλημα με την φόρτωση funds δοκιμάστε τα εξής βήματα από υπολογιστή :

1. Εκκαθάριση cookies από το site του psn. 

2. windscribe και επιλογή σέρβερ αντίστοιχου της διεύθυνσης του λογαριασμού (εγώ έχω Κωνσταντινούπολη οπότε επιλέγω τον συγκεκριμένο server.)

3. Επιβεβαίωση της ip location ότι είναι όντως σωστή.

4. Φόρτωση λιρών στο λογαριασμό (εγώ έβαζα ανά 100 try κάθε φορά )

5. Αγορά συνδρομής μέσω funds από το λογαριασμό. 

6. Αποσύνδεση - κλείσιμο winscribe.

 * Δούλευε και η cryptopay αλλά και η fups καθώς φόρτωσα χρήματα και από τις 2 κάρτες. Βολεύει πιο πολύ η fups γιατί φαίνονται σε 5 λεπτά το πολύ τα χρήματα. 

** Η fups έχει πλέον 5% προμήθεια οπότε βάλτε λίγα παραπάνω χρήματα από το ακριβές ποσό. 

Το έκανα φίλε μου αλλά εννοείται πάλι η Sony μου έδωσε άκυρο. Με CyberGhost πληρωνένο και επιβεβαιωμένη διεύθυνση ανακατεύθυνσης. Πάλι όταν πήγαινα να περάσω funds (100try - 60try) μου έδινε error. Σαν να έχει flagάρει τον λογαριασμό μου.

Δεν πειράζει. Και τα 25€ μια χαρά είναι για ανανέωση από μεταπωλητή. Αγορές με αφήνει απευθείας από FUPS απλά έχω όριο ως γνωστόν τις 2750 λίρες Tουρκίας/μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους

τα φώτα σας παρακαλώ,

 εχω μπεί απο iphone controlD ανοίγω ps  κάνω sign in και πάω να αγοράσω ps plus extra 12m και μου βγάζει "something went wrong" μετά πήγα payment management πάτησα χθές add funds μετά απο 2-3 φορές πήρε 100 tl

και τώρα έχω wallet balance 100 TL , πάω να κάνω αγορά ps plus και μου βγάζει να πάρει 300 απο κάρτα και 100 απο wallet, και πάλι τίποτα.

τώρα προσπαθώ να βάλω funds  είτε 60/100/200 δεν βάζει.

 για παιχνίδια δεν έχω ιδέα αν μπορώ να πάρω.

κάνω κατι λάθος? πρέπει να κάνω κατι άλλο ? απο pc έχει διαφορά ?😪😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι καλά η FUPS και αυτό το μήνα που στην Ελλάδα εάν αγόραζα τα αντίστοιχα παιχνίδια ήθελα πάνω 350€ στο PSN και έκανα την δουλειά μου με 100€ σχεδόν.

Επιτέλους ούτε να βάζω funds με vpn η proxy ούτε τίποτα. Απευθείας από την κάρτα.

Παντως είναι θέμα τα 2750 κάθε μήνα και πρέπει να περιμένω 1η Ιουλίου για reset..

image.png.f0a66abc4179af614a54bc165eae91be.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dream21 είπε

Να είναι καλά η FUPS και αυτό το μήνα που στην Ελλάδα εάν αγόραζα τα αντίστοιχα παιχνίδια ήθελα πάνω 350€ στο PSN και έκανα την δουλειά μου με 100€ σχεδόν.

Επιτέλους ούτε να βάζω funds με vpn η proxy ούτε τίποτα. Απευθείας από την κάρτα.

Παντως είναι θέμα τα 2750 κάθε μήνα και πρέπει να περιμένω 1η Ιουλίου για reset..

image.png.f0a66abc4179af614a54bc165eae91be.png

 

Δεν αγοράζεις και μια δεύτερη για να έχεις αλλά 2750 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε με Cryptopay όπως και εγώ, έχετε υπόψην σας αν δεν έχετε δεί το email, πως η κάρτα τους πλέον δεν ισχύει.

Και έγινε τη χειρότερη στιγμή που ήθελα να βάλω έναν ακόμα χρόνο στο PS Plus. Υποτίθεται πως θα εκδόσουν νέες σε λίγους μήνες.

Αναφορά σε κείμενο

We regret to inform you that our partner, UAB PayrNet has had their EMI licence revoked by the Bank of Lithuania with immediate effect. As a result, UAB Payrnet is no longer able to carry out any payment services for us. Please rest assured that this issue in no way influences your Cryptopay account which shall continue business as usual. UAB PayrNet concerns solely the Visa card issued to you by Cryptopay which will no longer be operational.

Please note that we are unfortunately unable to unload your card balance onto your Cryptopay account at this stage and therefore we highly recommend withdrawing funds from your card as soon as possible using one of the following methods:

  • Buying crypto on Cryptopay (we will refund any fees associated with your purchase)
  • ATM withdrawal (450 EUR daily limit. We will refund any fees associated with your withdrawal)
  • Card2Card transfer
  • Spending your card balance online or in-store.

Your funds are safe and stored by UAB PayrNet in properly designated accounts at credit institutions. In the event that your card stops working before you are able to withdraw your funds, you will need to contact UAB PayrNet directly and provide them with your bank details. We will coordinate the refund process with UAB PayrNet, and our support team will guide you every step of the way. Your card balance will be returned directly by UAB PayrNet.

We are incredibly sorry to bring you this news. Our teams are working around the clock on a new card programme that is expected to launch in just a few months.

We will be happy to issue you a new card for free.

Please accept our sincerest apologies for the inconvenience, and we thank you for your cooperation.

Sincerely,
Your Cryptopay team

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...