Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγώ έφαγα καλό fail σήμερα. Πήγα λοιπόν στο gym που είπα πιό πάνω αλλά ήταν τελείως φιτνεσάδικο. Ο φίλος μου μπερδεύτηκε και πέρασε τα smith (2 αν είναι δυνατόν) για rack. από ελεύθερα το μόνο που υπήρχε ήταν 3 πάγκοι ! Άκυρο λοιπόν αυτό το gym.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο gym στα μηχανήματα για τα πόδια κάνω αρκετά κιλά (πχ στην πρέσσα κάνω 130-150 κιλά). Τα παίζω εκείνη την στιγμή αλλά δεν με "πιάνει". 

Τώρα που είμαι σπίτι κι έχω μόνο ένα 18κιλο βαράκι κάνοντας squat χθές, ακόμα σήμερα δεν μπορώ να περπατήσω και το πόδι μου έχει πρηστεί (με την καλή ένοια) αρκετά.

Πως εξηγείται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο gym στα μηχανήματα για τα πόδια κάνω αρκετά κιλά (πχ στην πρέσσα κάνω 130-150 κιλά). Τα παίζω εκείνη την στιγμή αλλά δεν με "πιάνει". 

Τώρα που είμαι σπίτι κι έχω μόνο ένα 18κιλο βαράκι κάνοντας squat χθές, ακόμα σήμερα δεν μπορώ να περπατήσω και το πόδι μου έχει πρηστεί (με την καλή ένοια) αρκετά.

Πως εξηγείται αυτό;

Απλά έκανες κάτι διαφορετικό και αντιδράει το σώμα σου. Το σώμα μας προσαρμόζεται με τον καιρό σε ό,τι ερεθίσματα του δίνουμε και δεν παραπονιέται μετά.

 

Πρόταση. Παράτα την πρέσσα και άρχισε squat με μπάρα...έστω και με σκέτη για αρχή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όταν γυρνάω από προπονήσεις το μόνο που σκέφτομαι είναι το μαμ και νάνι; νιώθω πολύ οφφ μετά από κάθε προπόνηση. θέλω να κοιμηθώ.

Εγω παλι που οταν γυρναω απο το τζιμ σκεφτομαι οτιδηποτε αλλο περα του υπνου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προσπχή την πρέσσα παιδιά , αν δεν την χρησιμοποιείτε με προσοχή και με βάση τις δυνατότητές σας , είναι κατα τη γνωμη μου και με βαση 3 περιστατικά σε διαφορετικά γυμναστήρια , απο τα επικίνδυνα οργανα .

 

Προσωπικά όταν κάποιος με ρωτάει,τον αποτρέπω απο το να την χρησιμοποιεί .Όπως κάνω και ο ίδιοα δηλαδή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για να κανει σεξ χρειαζεσαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ενα ακομη ατομο.

 

Τι γυμναστικη λες ρε ? μεθυσες απο τα μελομακρονα.? ειπαμε να κανουμε διαλλειμα απο αυτο :P

 

Εκτονωση ειναι η γυμναστικη . Next :P

 

Διασκεδαση. Δες εκτονωση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όταν γυρνάω από προπονήσεις το μόνο που σκέφτομαι είναι το μαμ και νάνι; νιώθω πολύ οφφ μετά από κάθε προπόνηση. θέλω να κοιμηθώ.

 

 

Μάλλον ξεκίνησες να κουράζεσαι και όχι απλά να λαχανιάζεις. Βέβαια και 1 βδομάδα off ανα 3-4 εβδομάδες δε κάνει κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξεκίνησες να κουράζεσαι και όχι απλά να λαχανιάζεις. Βέβαια και 1 βδομάδα off ανα 3-4 εβδομάδες δε κάνει κακό.

το off είναι για σένα αποχή τελείως; 

μάλλον υδατάνθρακα πρέπει να ανεβάσω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κανει σεξ χρειαζεσαι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ενα ακομη ατομο.

 

Τι γυμναστικη λες ρε ? μεθυσες απο τα μελομακρονα.? ειπαμε να κανουμε διαλλειμα απο αυτο :P

 

Εκτονωση ειναι η γυμναστικη . Next :P

 

Διασκεδαση. Δες εκτονωση :P

 

O Μαρίνος είπε αν πετύχει η μαλακία, τύφλα να 'χει το γαμήσι... ;) (τι λέμε ρε μλκ μέρες που 'ναι)

-------------------------------------------

 

Δοκίμασα 2-3 προγράμματα που είδα στο νετ για full body workout with kettlebell. Νταξ, καλά μου φάνηκαν. Έχει κανείς δουλέψει με κάποιο συγκεκριμένα επί μακρόν να προτείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.t-nation.com/workouts/10000-swing-kettlebell-workout

 

γιατί μου αρέσουν τα απλά πράγματα. Εγώ βέβαια το κάνω για conditioning με 16kettlebell και pushups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...