Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ για το φιλέτο μπούτι. Έχει γύρω στις 40 θερμίδες παραπάνω και χάνει 3γρ πρωτεινης αλλά τρώγεται εύκολα την επόμενη μέρα, ακόμη και κρύο. Έστω και για αλλαγή μπορείς να το βάλεις κάποιες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγώ παίζω τη τελευταία βδομάδα μακαρόνια με κιμά από κοτόπουλο την έχω καταβαρει.

 

1.200 κιλό κιμά κοτοπουλο

1 μικρο κουτάκι πάστα ντοματας

1 500μλ συμπικομενο

3 κρεμμυδια

2 σκελίδες σκόρδο

1 κουταλια ριγανι

1 κουταλια πάπρικα καπνιστη

1 κουταλια βασιλικο αποξηραμένο

4-5 κουταλιές της σούπας λάδι

 

βγαίνει σουπερ... βγάζει 4ς γαναίες μερίδες η 5 ωραίες. από πάνω μπόλικο τυράκι ζέμυθα αλλα το παίζω στη μια κουταλιά γιατί τελικά είναι αρκετά αλμυρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τρελαθεί με ντιπ φέτα-λιγάκι λάδι-ντοματίνια-πράσινες ελιές. Μπορεί να μπει πανω σε πιτακι βρώμης αλμυρό -εγώ το έφαγα με κράκερ ολικής.

Κι αν κάποιος το θέλει με λιγότερες θερμίδες μπορεί να αντικαταστήσει τη φέτα με κότατζ, έπος ειναι

 

IMG_1056.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση το φιλέτο μπούτι δέν ηξερα οτι έχει τόσο μικρή διαφορά σε πρωτεινη+θερμίδες Εντομεταξύ ειναι και φτινότερο..

απο τα μακρο που ψωνίζω το εχει αν θυμάμαι καλά 4 ευρό το κιλό σε συσκευασίες 1-2 κιλά ετοιμο καθαρισμένο!

Θα το δοκιμάσω απο εβδομάδα σήμερα θα κάνω αυτο με το πρασοσέλινο καλο ακούγετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για το φιλέτο μπούτι. Έχει γύρω στις 40 θερμίδες παραπάνω και χάνει 3γρ πρωτεινης αλλά τρώγεται εύκολα την επόμενη μέρα, ακόμη και κρύο. Έστω και για αλλαγή μπορείς να το βάλεις κάποιες φορές.

 

Δεν το κοίταξα, αλλά πιστεύω για τη διαφορά μόλις 40 θερμίδων που λες, μάλλον αναφέρεσαι σε φιλέτο μπούτι χωρίς πέτσα...έτσι πουλιέται συνηθέστερα, αλλά κυκλοφορεί και με πέτσα φιλέτο μπούτι, εκεί πιστεύω η διαφορά θα είναι μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάιδες για πέιτε καμια συνταγή για στηθος κοτόπουλο η παραλαγή το έχω σιχαθεί ψητο το κατεβάζω με το ζόρι με λίγες θερμίδες να είναι είμαι σε γράμμωση..

τιποτα κατσαρολάτο σε στύλ λεμονάτο αλλά χωρίς πατάτες πχ παίζει? καλό είναι το ψητο αλλά το τρώω πάντα χθεσινό γιατί μαγειρευω 1 μέρα πρίν πάντα και το εχω σιχαθεί..οταν το τρωω εκεινη την ωρα ζεστό κάλό είναι αλλά χθεσινό....εχω δοκιμάσει πολλές παραλαγες σε μπαχάρια οπότε προτάσεις με το χ-ψ μπαχάρι απορίπτονται

στήθος κοτόπουλο κλεισμένο σε χαρτί ψησίματος , βάζεις 1 φέτα κρεμύδι , 1 φέτα πιπεριά , μια κουταλιά του γλυκού μουστάρδα , λίγη ρίγανη , πιπέρι και καμια πάπρικα καπνιστή , το κλείνεις , το ψήνεις κ βγαίνει πολύ ωραίο και καθόλου ξερό 

επίσης μπορείς να προσθέσεις 100γρ μανιτάρια σε φέτες που ειναι 22 μόλις θερμίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το πρασοσελινο πολύ καλό βγήκε.θα το καθιερώσω 1 φορά την εβδομάδα

εμεινε και για αυριο,

Κυριακή θα γίνει cheat day


στήθος κοτόπουλο κλεισμένο σε χαρτί ψησίματος , βάζεις 1 φέτα κρεμύδι , 1 φέτα πιπεριά , μια κουταλιά του γλυκού μουστάρδα , λίγη ρίγανη , πιπέρι και καμια πάπρικα καπνιστή , το κλείνεις , το ψήνεις κ βγαίνει πολύ ωραίο και καθόλου ξερό 
επίσης μπορείς να προσθέσεις 100γρ μανιτάρια σε φέτες που ειναι 22 μόλις θερμίδες 

χαρτί ψησίματος??

μήπος εννοείς σακούλα αυτες οι διαφανες που ειναι σάν πλαστικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το πρασοσελινο πολύ καλό βγήκε.θα το καθιερώσω 1 φορά την εβδομάδα

εμεινε και για αυριο,

Κυριακή θα γίνει cheat day

χαρτί ψησίματος??

μήπος εννοείς σακούλα αυτες οι διαφανες που ειναι σάν πλαστικές?

το στήθος ψήνεται για πλάκα , δε χρειάζεται σακούλα 

με χαρτί ψησίματος εισαι κομπλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τρελαθεί με ντιπ φέτα-λιγάκι λάδι-ντοματίνια-πράσινες ελιές. Μπορεί να μπει πανω σε πιτακι βρώμης αλμυρό -εγώ το έφαγα με κράκερ ολικής.

Κι αν κάποιος το θέλει με λιγότερες θερμίδες μπορεί να αντικαταστήσει τη φέτα με κότατζ, έπος ειναι

 

IMG_1056.jpg

Το έφτιαξες εσύ; Σε multi έβαλες όλα τα υλικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια! Και τελευταία ερώτηση: για να βγει περίπου η ποσότητα της εικόνας, πόσο cottage [όλο το κεσεδάκι;], πόσα ντοματίνια και πόσες ελιές να βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από χθες μου έχουν πιαστεί οι γάμπες χωρίς να έχω κάνει κάτι για να το δικαιολογεί τι διάολο. ούτε να περπατήσω φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...