Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αντέχει ώρες εκτός ψυγείου αυτό το κέικ ή τύπου πρωτεϊνικά brownies ???
χρειάζομαι προτάσεις για την 5μερη μου, τι να πάρω μαζί μου να έχω να τρώω... 
εκεί στα μανιάτικα όρη τίποτα δεν θα έχει. 

σκέφτομαι στο πρωινό να τρώω 3 αυγά και ψωμί μαύρο που θα κουβαλάω από το σπίτι, συν μαρμελάδα free calories. 
μετά σνακς τύπου Protein bars/ σκουπ πρωτεϊνης με ξηρούς καρπούς / τέτοιες μαλακίες brownies or cakes 
και μετά το γεύμα στη ταβέρνα που θα ξεκληρίζω όρνιθες ... 
α και κανα γιαούρτι στην καλύτερη αν παίζει κάνα σούπερ (μένω Γύθειο - εκεί κάπως παλεύεται και μετά μένω Γερολιμένα - εκεί δεν παλεύεται - η τελευταία βάση, Καλαμάτα, δεν έχει θέμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

low bar squat στα γεράματα .

 

Να δω τι άλλο θα κάνω.

Έλα ρε, το βασικό μου στυλ είναι το low bar. Θα το λατρέψεις όταν δεις πόσο πιο εύκολα grind-αρεις reps. + Τα περισσότερα κιλά (εκτός απροόπτου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν αρνητικά αν σου δείξει κάποιος να τα κάνεις. Ειδικά αν σου είναι εύκολη η θέση της μπάρας για τους ώμους.

 

Εμένα δεν είναι τόσο άνετη στους ώμους αλλά το βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερα κιλά . Τίποτα άλλο. Εγώ απλά τα βάζω για το ρεπερτόριό μου και να δω που μπορώ να τα φτάσω.

 

Για αυτούς που θεωρούν όμως το κάθισμα άσκηση πέρα από το να γυμνάσεις πόδια, τα περισσότερα κιλά είναι δέλεαρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημ(σπ)έρα σας! Έκανα χαζομάρα δύο εβδομάδες τώρα και πήγαινα πρωί ίσα που είχα ξυπνήσει χωρίς φαγητό γιατί βόλευε η ώρα, όμως δεν ήθελα να χάνω ύπνο για να κάτσω να φάω. Διάβαζα από κάποιους ότι κάνει ζημιά, άλλοι έλεγαν δεν τρέχει τίποτα, αλλά γύριζα μετά από μια ώρα και με έπαιρνε ο ύπνος στην καρέκλα, ενέργεια 0.

 

Σήμερα ξύπνησα μια ώρα πιο νωρίς κι έφαγα κάτι ελαφρύ, καμία σχέση όμως η ενέργειά μου και κατά την άσκηση και τώρα. Δεν ξαναπάω νηστική.  :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημ(σπ)έρα σας! Έκανα χαζομάρα δύο εβδομάδες τώρα και πήγαινα πρωί ίσα που είχα ξυπνήσει χωρίς φαγητό γιατί βόλευε η ώρα, όμως δεν ήθελα να χάνω ύπνο για να κάτσω να φάω. Διάβαζα από κάποιους ότι κάνει ζημιά, άλλοι έλεγαν δεν τρέχει τίποτα, αλλά γύριζα μετά από μια ώρα και με έπαιρνε ο ύπνος στην καρέκλα, ενέργεια 0.

 

Σήμερα ξύπνησα μια ώρα πιο νωρίς κι έφαγα κάτι ελαφρύ, καμία σχέση όμως η ενέργειά μου και κατά την άσκηση και τώρα. Δεν ξαναπάω νηστική.  :mellow:

Θα πειραματιστεις κ θα βρεις τις ωρες που εισαι καλυτερη και πως λειτουργεις με το φαγητο και τη γυμναστικη, μη φοβασαι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν την ασκηση τουλαχιστον κατι πρωτεινουχο.Μετα κανονικο φαγητο

Πριν την ασκηση πρωτεινουχο ε ? 

ευχαριστω φιλε δεν το ηξερα θα το κανω και εγω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν την ασκηση τουλαχιστον κατι πρωτεινουχο.Μετα κανονικο φαγητο

Υδατανθρακα βασικα για ενεργεια, η πρωτεϊνη αν θυμαμαι καλα θα σε κουρασει περισσοτερο λογω της διαδικασιας διασπασης που θα γινει στο σωμα σου και θα χασεις ενεργεια.Και νομιζω εχει να κανει με το timing για το αν θα φας συνθετο ή απλο υδατανθρακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υδατανθρακα βασικα για ενεργεια, η πρωτεϊνη αν θυμαμαι καλα θα σε κουρασει περισσοτερο λογω της διαδικασιας διασπασης που θα γινει στο σωμα σου και θα χασεις ενεργεια.Και νομιζω εχει να κανει με το timing για το αν θα φας συνθετο ή απλο υδατανθρακα.

Ρε συ αν ήταν να μας κουράζει η πρωτείνη (if that is a thing :) ) να την αφήσουμε καλύτερα.

 

Απλά να μην το πω να κάνουμε έξυπνες επιλογές (γιατί δεν χρειάζεται και καμία εξυπνάδα), αλλά να μην κάνουμε χαζά πράγματα. Αν ξυπνάς και θες να πας γρήγορα γυμναστήριο ε δεν θα φας μοσχαρίσια μπριζόλα. Θα πιείς καμία whey. Αντίστοιχα αν ξέρεις ότι θα προπονηθείς 3-4 ώρες αφού έχεις φάει δεν θα πας να φας corn flakes και να πιείς whey. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα το ποδηλατο χτες. Παμε ελα στην δουλεια 24χλμ, ημουν ατυχος γιατι σημερα που χω και ρεπο απο γυμναστικη ειχε λαστιχο. Αύριο τωρα που εχω και γυμναστικη παραλαβες παλι θα παω με το ποδηλατο.

 

Προβλέπεται γερο παλουκι, απλα παω στην δουλεια βλέποντας θαλασσα και δεν ξέρω κατα καποιο τροπο με ηρεμει. Παω πολυ πιο ορεξατος για να δουλεψω. Ενω οταν παιρνω το αμαξι παω σαν να εχω αυτοματο πιλοτο ξυπνάω μολις πιω καφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...