Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς κάτι έκανες προχθες (με δεδομένο ότι τα ντομς εμφανίζονται συνήθως 1 μέρα μετά).

 

Εντωμεταξύ, πήρα στα σοβαρά τη διατροφή κι αφού τρώω σταθερά τις ίδιες τροφές, δεν ήταν δύσκολο να τις ζυγίσω και να δω ακριβώς τι γίνεται από πλευράς μακροσυστατικών και θερμίδων.

Φυσικά η έκπληξη ήταν δυσάρεστη (αν και κατά βάθος το περίμενα).

 

Το καλό είναι ότι τώρα έχω τον έλεγχο της κατάστασης. Το να κάνω bulking/cuttting θα γίνεται με συγκεκριμένα νούμερα και θα δω ακριβώς πώς αντιδρά ο οργανσιμός ώστε να πάρω με τον καιρό βέλτιστα αποτελέσματα.

 

Ξεκίνησα και κατι γαματα courses σε coursera/edx πάνω στη διατροφή. Διάβασμα ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

^^ 2000 θερμίδες με 80 γραμμάρια πρωτεΐνης την μερα? :D

 

Είναι πολύ δύσκολο να γίνει δουλεια (από άποψη bodybuilding) όταν υπάρχει μεγάλη ποικιλία τροφών και τρόπων μαγειρέματος στην διατροφή.. Γι'αυτό το άθλημα είναι τίγκα στο ρύζι και στήθος κοτόπουλο.. Εγώ έχω πολύ μικρό diversity στην καθημερινή διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2700 για συντηρηση θελω. Πρωτεινη ξεπερναω 150γρ.

 

Πως και αλλαξες αβαταρ; Καμια 5 χρονια το ιδιο ειχες.

 

Εχει το προζις μια μαλακια που μοιαζει με μακαρονια αλλα ειναι 0 θερμιδες. Ποια η λογικη δηλαδη; Σιροπι με 0 θερμιδες ΟΚ, το καταλαβαινω. Αλλα γευμα;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ασκήσεις πόδια

ξανάβαλα στο πρόγραμμα snatch deadlifts αλλα αυτά τα κάνα και 1.5 μηνα πριν (συν ότι έκανα και δeadlifts)

εκεί δεν είχα ποτε θέματα


+ έκανα πρωτη φορά πρέσσα με high reps αλλα δεν νομίζω να είναι από εκεί αλλα δεν εξηγηται και αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φερανε δημητριακα καλαμποκιου, λεω δεν θα τα φαω γιατι θα ναι μεσα στην ζαχαρη. Βλεπω το ταμπελακι με την διατροφική, στα 100γρ εχει 89γρ υδατανθρακα εκ των οποιων τα 1,4 ειναι ζαχαρη. Αξιζουν ή να τα αφησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2700 για συντηρηση θελω. Πρωτεινη ξεπερναω 150γρ.

 

Πως και αλλαξες αβαταρ; Καμια 5 χρονια το ιδιο ειχες.

 

Εχει το προζις μια μαλακια που μοιαζει με μακαρονια αλλα ειναι 0 θερμιδες. Ποια η λογικη δηλαδη; Σιροπι με 0 θερμιδες ΟΚ, το καταλαβαινω. Αλλα γευμα;!

Για εμας που θελουμε να τρωμε συνεχεια :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν κάποιος το θέλει με λιγότερες θερμίδες μπορεί να αντικαταστήσει τη φέτα με κότατζ, έπος αμαρτία ειναι

 

Φέτα μόνο ρε..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ασκήσεις πόδια

 

ξανάβαλα στο πρόγραμμα snatch deadlifts αλλα αυτά τα κάνα και 1.5 μηνα πριν (συν ότι έκανα και δeadlifts)

εκεί δεν είχα ποτε θέματα

+ έκανα πρωτη φορά πρέσσα με high reps αλλα δεν νομίζω να είναι από εκεί αλλα δεν εξηγηται και αλλιώς. 

 

 

Γιατί θες να κάνεις Snatch Dealifts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εδώ να σας ευχαριστήσω που έχετε πολλάκις αναφέρει ότι προσθέτετε στις δημιουργίες σας κανέλα. Γλύτωσα το μέλι από το γιαούρτι κάθε μέρα. Έχω κανέλα Κεϋλάνης βέβαια που έχει αρώματα άλλου επιπέδου και λίγο πιο γλυκιά γεύση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...