Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι στην αρχή, ή επιστρέφεις μετά από αποχή, full body

 

Δήμητρα πόσες ώρες συνολο κοιμάσαι μέσω όρο μες στη μέρα

σίγουρα 8ωρο ... πριν τις 00.00 και ξυπνάω 08.00

το "νιώθω κομμάτια" το χρεώνω στον hasimoto 

 

full body ναι μετά από αποχή που γίνεσαι ξανά αρχάριος .... 

Τα εχεις σφηνωσει ολα ειναι η αληθεια..με το πρωινο αεροβιο ειδες καμια διαφορα?

Μιχάλη, τώρα έτσι όπως το δουλεύω θα δείξει το αποτέλεσμα προς το Μάιο (σίγουρα προς καλοκαίρι). άρα τότε θα ξέρω... 

σίγουρα ένα μικρό cut και καλύτερη εικόνα θα μου προσφέρει σε συνδυασμό με πάρα πολύ καλή διατροφή και εξάλειψη cheat/μήνα...(θα μειωθεί σε ένα από Μάιο έως Σεπτέμβρη)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ε ρε συ δε νομίζω οτι θέλει και ερώτημα

 

Λογικό ειναι μετά απο όλη την πίεση της ημέρας να μην αποδίδεις το ίδιο. Αν θες να κανεις κατι με τη διατροφή σου πρέπει να κοιτάς να έχεις πάντα καλο υδατάνθρακα πριν το τζιμ. Δε ξερω αν τρως στη δουλειά ή πας έτσι γυμναστήριο;

 

Τρωω στην δουλεια αλλα συνηθως κατα τις 1 και κανω γυμναστικη 6:30 στην καλυτερη. Ισως ειναι πολλες οι ωρες χωρις να φαω καλα.

 

Συνέχησε πρωί. Αν δεν μπορείς να φας το πρωί τότε κάνε ένα γεύμα με γενναία ποσότητα υδατάνθρακα το βράδυ. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις pre και intra workout carbs...κανά gatorade ή κάποιον χυμό.

 

Τιποτα αξιολογο για pre και intra? Οτι βρισκω εχει ζαχαρες και χαζες θερμιδες.

 

Εγω τρωω 3 + πολυ πραμα απο ασπραδια. Νομιζω 6 ειναι υπερβολη.

 

Λινκιν, κι εγω γυμναζομαι πρωι καθως εχω απογευματινη δουλεια. Αν τυχει, σε καποια αργια, να γυμναστω απογευμα πραγματι βλεπω διαφορα (οχι τοσο μεγαλη οσο εσυ), κυριως στην ενεργεια. Λογικο ομως,

 

Ειναι πολυ μεγαλη η πτωση, αυτο ειναι το θεμα και ειναι ξενερωμα να κανεις γυμναστικη και να μην το ευχαριστιεσαι.

 

Λογικο ειναι ρε ,

περα απο το προφανες  πως μετα την δουλεια εισαι κουρασμενος  αν ειναι και χειρονακτικη δεν το συζηταω καν , παιζει ρολο και ποτε  εχει "μαθει" ο οργανισμος να αποδιδει .

Εγω για παραδειγμα κανω βαρη μεσημερι  αν παω μετα τις 8 το βραδυ  δεν τραβαω  και απορω αυτους που πανε 9-10 ,μαζι με αυτους που τους αρεσει το παστιτσιο τους εχω καταταξει στους ανωμαλους χαχαχα.

 

Αχαχα ελα ρε μαν τι εχει το παστιτσιο?

 

Η δουλεια δεν ειναι χειρονακτικη, 10 ωρες καθισιο ειναι μπροστα σε ενα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pre τα λεγομενα και "νιτρικα" συνηθως εχουν placebo δραση... ΕΓΩ θα προτεινα να ενταξεις κατι ακομα στη διατροφη σου γιατι οντως οι ωρες ειναι πολλες και πας αδειος για προπονηση.

Οποτε... φροντιζεις το μεσημεριανο σου να εχει υδατανθρακα μαζι με πρωτεινη και για πριν τη γυμναστικη μπορεις να φας και μελι με ξηρους καρπους -το ειχε προτεινει ο maous και ηταν επος σε ενεργεια. Επισης μπορεις να φας μπανανα και μπαρα δημητριακων, φυστικοβουτυρο...

 

Για intra δοκιμασε αμινοξεα που κανουν καλη δουλεια χωρις το effect των διεγερτικων. Απο τα καλυτερα της αγορας ειναι το Aminolast της gaspari, το xtend της scivation. Περιεχουν και ηλεκτρολυτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pre τα λεγομενα και "νιτρικα" συνηθως εχουν placebo δραση... ΕΓΩ θα προτεινα να ενταξεις κατι ακομα στη διατροφη σου γιατι οντως οι ωρες ειναι πολλες και πας αδειος για προπονηση.

Οποτε... φροντιζεις το μεσημεριανο σου να εχει υδατανθρακα μαζι με πρωτεινη και για πριν τη γυμναστικη μπορεις να φας και μελι με ξηρους καρπους -το ειχε προτεινει ο maous και ηταν επος σε ενεργεια. Επισης μπορεις να φας μπανανα και μπαρα δημητριακων, φυστικοβουτυρο...

 

Για intra δοκιμασε αμινοξεα που κανουν καλη δουλεια χωρις το effect των διεγερτικων. Απο τα καλυτερα της αγορας ειναι το Aminolast της gaspari, το xtend της scivation. Περιεχουν και ηλεκτρολυτες.

Στο σεμιναριο που ειχα ανεβασει για την κρεατινη, αναφερθηκαν επισης τα νιτρικα. Αν θυμαμαι καλα ελεγε πως υπαρχουν 2 ειδων, το ενα ειναι που κανει δουλεια αλλα ειναι πολυ επικινδυνο για την υγεια σε πολλους τομεις. Η διαφορα τους ηταν στα τελευταια γραμματα της λεξης. Π.χ νιτρικο-νιτρωδες και το ενα ηταν το επικινδυνο. Αν ξερει κανεις ας ριξει τα φωτα του γτ δε θυμαμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τιποτα αξιολογο για pre και intra? Οτι βρισκω εχει ζαχαρες και χαζες θερμιδες.

That's the point. Όπως σου είπα αν αντέχεις οικονομικά να καταναλώνεις powerade πριν και κατά την διάρκεια είναι καλή λύση. Αλλιώς την βγάζεις και με χυμούς, τύπου amita κτλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περπαταγα χθες και ακουσα 2 περαστικους να μιλανε και ελεγε ο ενας "ασε ειχα φτασει να δινω 200 ευρω το μηνα σε συμπληρωματα".Δεν προσεξα καλα παντως σιγουρα δεν ηταν κανα γομαρι και ηταν κατω απο 30.Ειναι ρεαλιστικο να δινει καποιος 200 ευρω το μηνα η ελεγε παπαριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

myprotein.gr 

 

Περπαταγα χθες και ακουσα 2 περαστικους να μιλανε και ελεγε ο ενας "ασε ειχα φτασει να δινω 200 ευρω το μηνα σε συμπληρωματα".Δεν προσεξα καλα παντως σιγουρα δεν ηταν κανα γομαρι και ηταν κατω απο 30.Ειναι ρεαλιστικο να δινει καποιος 200 ευρω το μηνα η ελεγε παπαριες?

 

Αν κατεβαίνεις σε αγώνες, λίγα είναι. 200 ευρώ όμως σε συμπληρώματα πρέπει να είσαι μεγάλο κορόιδο αν δεν κατεβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αγωνες να κατεβαινες σε υψηλη κατηγορια τα 200€ φτανουν και περισευουν για συμπληρωματα.
Ασε που μετα παιζουν χορηγιες αλλα οκ.
Φθηνο και αξιοπιστο site ειναι το prozis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περπαταγα χθες και ακουσα 2 περαστικους να μιλανε και ελεγε ο ενας "ασε ειχα φτασει να δινω 200 ευρω το μηνα σε συμπληρωματα".Δεν προσεξα καλα παντως σιγουρα δεν ηταν κανα γομαρι και ηταν κατω απο 30.Ειναι ρεαλιστικο να δινει καποιος 200 ευρω το μηνα η ελεγε παπαριες?

Τραγικό...

Και μετά μια τρίχα είναι να πέσεις στα non physics "σιγά άμα το κάνεις σωστά δεν τρέχει μία......"

Dummy fitness :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Επειδή περνάω μια φάση που βαριέμαι να πηγαίνω στο γυμναστήριο.

 

Μπορώ να πηγαίνω καμιά ώρα το πρωί για αεροβια (διαδρομο, ελλειπτικό) και το απόγευμα αν έχω διάθεση να πηγαίνω για βάρη ή ξανά για αερόβια, αλλά με ποδήλατο σε κανονικό δρόμο;

 

Όπως καταλάβατε δεν με ενδιαφέρει να είμαι τούμπανο. Μόνο φυσική κατάσταση θέλω και να τρώω ότι βλακεία θέλω χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...